şükela:  tümü | bugün soru sor
  • türk eğitim derneği genel başkanı. geçen senelerde öss'ye hazırlanma sürecinde dersanelere akıtılan milyonlarca dolara ve öğrenci seçme sınavı'na karşı savaş açmıştı. bu çalışması pek fazla yankı bulmadıysa da hazırlanan afişler ve verdikleri bilgiler hayli çarpıcıydı...
  • sadi pehlivanoğlu nun oğludur.
  • az önce ntv'de türk eğitim sistemi hakkında üzerinde durulması ve kesinlikle kulak verilmesi gereken son derece doğru yorumlar yapmış ted genel başkanı.
  • cnn türk'te sbs sisteminin değişmesine ilişkin çok net bir şekilde konuşmuş, maddi durumu yeterli olmayan öğrencilerin de durumunu gözetmek zorundayız şeklinde konuşarak duyarlı bir vatandaş kimliğini ortaya koymuş türk eğitim derneği genel başkanı. her gelen eğitim bakanının farklı bir sistem uygulamasının işlerini zorlaştırdığını söyledi. milli eğitim bakanı bu adam olsa keşke dedim kendisini dinleyince.
  • an itibarıyla ntv kanalında konuşmaktadır.
  • ted de başkanlık yaptığı tüm süreç boyunca hem tedin gelişimine hemde yaptığı çalışmalarla türk eğitim sistemine yarar sağlamayı amaçlamış bir kişilikdir.konuşmalarından ve çözüm önerilerindende türk eğitim sistemini çok iyi analiz ettiği anlışılıyor.
  • cumhurbaşkanlığı eğitim politikaları kuruluna atanmış olup, kendisine verilecek olan maaşı türk eğitim derneğine bağışlayarak fakir çocuklara aktaracağını beyan etmiştir.

böyle güzel adamlar da var işte memlekette.