şükela:  tümü | bugün
 • uzun zamandır okuduğum en ayakları yere basan ankete imza atmış new york üniversitesi öğretim görevlisi. kardeşi çağdaş şirin ile beraber ilk defa ülkemizde gps'li el makineleri ile seçim anketi yapmışlar. çok akıllıca sorular yöneltmişler. çok basit formülasyonlardan akılcı sonuçlar elde etmişler. dikkatle takip edeceğim bundan sonra kendilerini ve yapacağı anketleri.
 • kendisi nyu'da psikoloji dalında doçent dr. ünvanı ile akademik kariyerine devam etmektedir. türkiye'de ise bahçeşehir üniversitesinde akademik çalışmalarını sürdürmektedir. bunun yanında iksara veri analiz ve araştırma şirketi aracılığıyla gps'li anket sistemini türkiye'de uygulamıştır.

  yıllar sonra gelen edit: adama tanım yapmışım sadece. halbuki ne cevher, ne kuramcı bir insanmış yahu. eğitimle- öğretimle, siyasetle, psikoloji ve sosyoloji ile ilgili kafa açıcı farklı açılardan olaylara baktırıcı bir tarafı da varmış meğersem. kübradan sallamayıp verilere göre konuşması ayrı bir tad olmuştur.
 • american educational research association tarafindan verilen "review of research" odulunu 2006 senesinde "socioeconomic status and academic achievement: a meta-analytic review of research 1990-2000" makalesi ile kazanmis olan egitim politikalari arastirmacisi.

  sirin, s. r. (2005). socioeconomic status and academic achievement: a meta-analytic review of research 1990-2000. review of educational research, 75(3), 417-453.
 • bugünkü "sofrada ekmek derdi varken öğretmenlere daha fazla maaş vermek" başlıklı yazısında türkiye'deki eğitim ve ekonomik kalkınma çelişkisini güzel özetlemiştir,okunmalı.
 • psikoloji alanında hoca olmasına rağmen amerikancılığın ve bahçeşehir üniversitesi'nin getirdiği popüleriteyi çok iyi kullanarak yavaş yavaş medyada daha sık yer bulur olmuş istatistik ve araştırma gurusu, ayrıca o tarz bir şirketin sahibi. merak ettim nasıl bir hocaymış diye araştırdım. karşıma ratemyprofessor.com da yazılan gayet inandırıcı yorumlar çıktı.

  kesinlikle hocam olmasını istemeyeceğim bir akademisyen. bakış açısı fazla niceliksel. bahçeşehir üni.nin sahibi iyi para harcayarak trye getirmiş kendisini diye duymuştum. yavaş yavaş ekmeğini yemeye başlamıştır herhalde.
 • takibe aldığım akademisyen.
 • yakında ekranlarda daha çok izleyeceğimize inandığım, on numara sosyal bilimci, akademisyen; farklı, yeni ve dikkate alınması gereken şeyler söylüyor; yazdıklarını arayıp bulup okumalı, tv'ye çıkınca kelimesini kaçırmadan izlemeli.

  edit: yeni çıkan kitabının ismi muslim american youth
 • son dönemde türkiye'deki televizyon tartışmalarında görmeye başladığımız new york university psikoloji bölümü doçenti.

  üniversite sayfası - http://steinhardt.nyu.edu/faculty/selcuk_sirin

  hürriyet yazı arşivi - http://sosyal.hurriyet.com.tr/…zar/selcuk-sirin_530

  twitter - https://twitter.com/selcukrsirin
 • chp nin vaadleri bugünkü gsyih 'nın yüzde kaçıdır biliyor musunuz? %3.5 'dir. bunlar afaki rakamlar değildir. zaten bütçede %3.5 luk bir oranı kaydıramayan bir devlet, devlet değildir.

  demiştir ve bıcır bucur başbakana gerekli cevabı çok sakin bir şekilde vermiştir.

  edit: velevki chp'li fakat, neden chp li olsun arkadaş? chp'nin beyannamesini beğenen herkes chp'li mi oluyor? ne sığ bir düşüncedir bu? bende hdp'nin beyannamesini beğendim hdp'li mi oldum şimdi? saçma sapan genellemeler yapmadan duramıyoruz milletçe.(bu da bir genellemedir)
 • chp'li olduğunu düşündüğüm akademisyen.
  an itibariyle şirin payzın'ın programında chp'nin seçim beyannamesi/bildirisi hakkında, kılıçdaroğlu'nun vizyon konuşmalarının ne denli doğru hamleler olduğuna dair güzelleme çalışmaları yapmakta.