şükela:  tümü | bugün
  • saint benoit'da pazartesi-cuma törenlerinin vazgeçilmezi, inanılmaz müzik adamı, polemiğe gireni sudan çıkmış balığa çeviren laf cambazı, şeytana pabucunu ters giydiren körebe, delifişek, kangal sucuk... onun adı selçuk sürmen!
  • bazıları tarafından * s.s.sürmen olarak da adlandırılan, fakat o "s"'lerden ikincisinin nerden çıkmış olduğunu bi türlü annayamadığımız şahsiyet..
  • (bkz: s s sürmen)
  • 2001-2002 ogretim yili itibariyle lise sonlarin mudur yardimcisi..bu goreve aniden getirilmesinin etkisiyle biraz bocaladığı ortadadir..zira ne zaman bos dersimizde erken cikmak istesek bize nazikce cok erken oldunun belirtip* geri cevirmistir buna karsin arasira da kabul ettigi olmustur* ama "acaba ercu* kalsaydi daha mi iyi olurdu?" demekten de alamayiz kendimizi
  • (bkz: selcuk erdem)
  • müzik derslerinde zaman zaman piyanonun başından kalkıp dersin bitimine kadar keyifli sohbetler yapan, adam olanla olmayanı genelde ayıran st benoit hocası
  • eğer iyi bir zamanına denk gelir ve de niyetinizi fazla belli etmezseniz fransız hocalar ve o sırada varsa şayet arasının bozuk olduğu yerli hocalar hakkında (hatta zaman zaman müdürler hakkında) sağlam iddaalarda bulunur, iyi dedikodu yapar. "efendim şöyledirler böyledirler, şöyle para kazanıyorlar ülkemizde de hala memnun olmuyolar vs.." bir de sonuna eğer fazla ağır eleştirdiğini düşünürse veya söylediklerinde biraz ileri giderse hemen "ben bu okulda müdürden de korkmam kimseden korkmam" demeyi ihmal etmez. gaz dozunda verilebilmişse, bu çeşit nutuklar sonucunda dersin 15-20 dk'sı kesin kaynar. müzik sınavı sözlülerinde en çok başvurduğumuz yöntemlerden biriydi zamanında. ama unutmadan söylemek lazım ki çok da zeki bir insandır. niyetinizi bir anlarsa aleme alay konusu yapar, dilinden kurtulamazsınız. dozunu iyi ayarlamak gereken tecrübe ve soğukkanlılık isteyen bir teşebbüstür selçuk sürmen'in dersini kaynatma girişimi. özledim kendisiyle ders yapmayı. zamanında müzik sözlülerinde solfej yaptırmak için kaldırmasın diye önde oturanın arkasına çok gizlenirdik ama şimdi olsa yaparım valla. o kadar özlemişim.
  • (bkz: entarisi ala benziyor) turkusunu piyano ile icra etmeye bayilirdi.