şükela:  tümü | bugün
  • adam bakanlar'ın fotoğraflarını gösterip "bakalım 3 maymun bugün ne dedi" dedi. bakanlar; ekonomi, sağlık ve milli eğitim bakanı.
  • ilk gün kendisi için şöyle yazmıştım ''eğitiml veya kibar olma burası anadolu ayılarının ülkesi''
    kendisi bana kulak vermiş olacak ki esip gürlemeye başladı hayatımda ilk kez bakana canlı yayında bağıran sunucu gördüm.
    tabi ki bunun sonucu olarak ekşi'de yorumlara bakınca takdir edilmeye başlandığını görüyoruz. tebrikler selçuk tepeli.
    hepimiz anadolu ayısıyız. vahabi köpekleri de ancak bu dilden anlar sorun yok.
  • doktorlara verilen yemeklerden et çıkarıldı haberine, "ziya selçuk bunu duyarsa vejetaryen beslenmek daha sağlıklı, çok iyi olmuş." yorumunu yapabilir dedi hahahahaha bu güzeldi işte.
  • hiç tanımadığım ama kendisini google'da aratınca şu habere denk gelip hakkında bir intiba edindiğim kişi.

--- spoiler ---

habertürk gazetesinde yer alan "fazla maden suyu içmek yüksek tansiyona zararlı" haberi nedeniyle 2 gazeteci ne olduğunu anlamadan işinden kovuldu.

adana'dan bir profesörün maden suyuyla ilgili söyledikleri, "fazla maden suyu içmek yüksek tansiyona zararlı" başlığıyla habertük'ün aile sayfasında bir kutuda yer aldı.

habertürk gazetesi genel yayın yönetmeni selçuk tepeli, yazı işlerine gelerek "bu haberi kim koydu?" diye bağırınca sayfa editörü hüseyin gündoğdu "sayfayı ben yaptım" dedi.

selçuk tepeli bunun üzerine; "nasıl böyle haber yaparsın, bu gazetenin parası nereden geliyor bilmiyor musun? maden suyu satanlara ve şişeyi ve maden suyunu kim satıyor? topla eşyanı. bana güvenliği çağırtma" şeklinde sert ifadelerde bulundu.

deneyimli gazeteci hüseyin gündoğdu ile birlikte adana'da haberi servis eden neşet karadağ da kovuldu.

https://www.medyaradar.com/…n-kovuldu-haberi-169311
    --- spoiler ---
  • an itibariyle eski sağlık bakanı recep akdağ’a “onu bilmiyorum bunu bilmiyorum diyecekseniz yapmayın bakanlık kardeşim” diyerek yüksek frekanslı bir çıkış yapmıştır.
  • ne kadar da gönlü dar insanlarsınız. hepiniz yeni bir işe başladığınızda sular seller gibi konuşuyordunuz, şirketin ve işin her şeyini biliyordunuz değil mi?

adamın daha ilk günü. program başlayalı daha 5 dk olmuş. yok çok ııı dedi, yok iki lafı bir araya getiremedi. biraz klişe olacak ama, gerçekten bu zihniyetten dolayı ülke bir yere gidemiyor.
  • bugün izledim. eleştiri düzeyi doğru ancak çok aşırı fazla elitist takılıyor. halka inemez. halkın nabzını ölçemez. sürekli akademisyenlikten, cazdan dem vurması bu halkı caz sevdalısı, akademisyen aşklısı yapmaz. fatih portakal gibi halkın nabzına inmeli. ve lafları çok dolandırıp uzatıyor, alakasız yerlere kayıyor. bayıyor. direkt olarak halkın anlayabileceği üslupla konuşması lazım.

fox tv her gün sonu 1 dakika ona süre vermiş. ülkenin bu kadar sorunu varken aa burada caz festivali var demek bu halkın sosyolojisini bilmemektir.
  • adam tarikatların üzerinden geçti. helal olsun.
  • eminim programdan sonra buraları okuyacaktır. moral bozmamasını tavsiye ediyorum.

bir gözlemim şu : fatih portakal "akp" derdi, tepeli "ak parti" diyor ... açıkçası her tarafı kapkara olan partiye "ak" diyenleri samimi bulmuyor ve sevmiyorum.
  • başıma bir iş gelmeyecekse fatih portakal'dan daha başarılı bulduğum haper spikeri, enkırmen.

edit: eğer burayı okuyorsa akpli bir ailede yaşayan birisi olarak kendisine nacizane bir tavsiye vermek isterim. bizim milletimiz okuyan adamı ve okumayı sevmez. öyle akademik konulara da pek kafa yormaz. elbette kimse kendi karakterinden taviz vermek, bir başkası gibi yaşamak istemez. ve buna mecbur da değiliz. fakat kendisi, kendisinden çok ufacık bir ödün vererek işinde çok daha başarılı birisi olabilir. bu akşam bunu gördük. hazırlanıp gelip gelmemekten bağımsız olarak anlatım tarzını bu stile sabitlerse çok daha etkili olacağını düşünüyorum.