• laçka insanların çalıştığı bir okul ya da çalışanların laçkalaştığı
  • bu üniversitede okuyan arkadaşlara verebileceğim en büyük tavsiye hayvan gibi ingilizce kasın. öğrenci değişim programlarıyla yurtdışına gidin. erasmus + mevlana oh mis kafadan 2 sene yoksun süper
  • öğrencilerinin çoğu anadolunun bağrından gelen tipik anadolu kasabası gibi okuldu. şimdi ne alemde bilmiyorum.
  • gelişemedi
  • itü'ye yatay geçiş yapmadan önce bir sene bulunduğum üniversite. ben şehri de üniversiteyi de çok sevmemiştim açıkçası.
  • öğrenciler arasında kısaca so-te denen sosyal tesislerindeki yemekhanesi efsane olan üniversite. devasa porsiyonlarda, mükemmel kalitede yemekleri 2,50 tl'den yiyebiliyorsunuz. normal bir insan öğlen bunu yese ertesi gün öğlene kadar açıkmaz. evim yakın olsa sırf bu imkandan faydalanmak için sınavlara girip öğrencisi olmayı düşünüyorum. dur bakalım belki evi değiştirip oraya yakın bir ev tutarım.
  • siyasi kavgaları çok komik olan üniversite. en azından benim okuduğum dönemde (1997-2001). siyasi çekişmeler genelde ülkücülerle mgv'ciler (erbakancılar) arasında olurdu. solcular münferit takılıp dayak yememek için kendilerini pek açık etmezdi. sayıları da azdı zaten.

kampüste siki taşağına denk dolaşan bir başka grup ise pkk sempatizanlarıydı. çünkü kampüs aynı zamanda dev bir şantiye halindeydi ve mevzu çıktığı zaman inşaat işçilerinin tamamına yakını kazma kürek kürtlerle birlikte kavgaya dalardı.

bir gün arkadaşım ev telefonundan aradı gecenin bi saati. şimdi ismini hatırlamadığım bilmemne yurduna gel çabuk eğlence var deyince bi koşu gidiverdim. erbakancılar ülkücülerin yurdunu basmış amanın ortalık karatecilerden pardesülülerden geçilmiyor. bizim gibi en az 20-30 solcu da hafif uzaktan çekirdek çitleyerek izliyor. ahahaa. garip topluluk bunlar ya.

97 veya 98 yılında ahmet kaya konya 100. yıl spor salonunda konser vermişti. göt kadar salonda 5 bine yakın kişi unutulmaz anlar yaşamıştık. salon çıkışında ülkücüler yolun iki tarafına takım elbise pardesülerle dizilmiş, konserden çıkanlara tip tip bakıyor, bazıları notlar alıyordu. amk develeri ya.

konya atatürk stadı'ndaki barış manço konserine de gitmiştim. fetöcüler organize etmişti asasshahsa. 40 bin kişi vardı, bilet şimdinin parasıyla 10 lira falandı.

iyiydi lan konya.

edit: pardesü giyip tespih sallayan tipler olmadığımız için düşük not veren ülkücü hocalar bile vardı. onların ben.
  • on dört yıl önce veda etmeme rağmen hala daha her hatırladığımda 'hayatımın en güzel yıllarıydı be' dememe neden olan okulum. bakmayın insanların yerden yere vurduğuna gayet te güzel okunulup mezun olunabiliyor ve bir ömürlük güzel hatıralar bırakabiliyor. yapacak birşey yok triplerindekilere sorun bakalım türkiye de kaç şehrin kaç üniversitenin imkanı var o yapmak istediğin şeyleri yapmalarını sağlayacak. eğitim kalitesini odtü, boğaziçi, hacettepe ile kıyaslarsan evet kalite düşüktür, hoca profili de, e tabi öğrenci profili de. kampüs ortamına da bok atanlar olmuş. 2004 yılına kadar ülkücü baskısı vardı kabul ama öyle nefes aldırmıyorlar havasında falan da değildi. 2004 sonrası yeni rektörle işler gayet düzelmişti. kampüs içinde olabilecek ne varsa vardı; ptt, banka,kitapçı, kafeterya, sinema, giyim mağazaları, market, çok çok iyi bir kütüphane ve bilgisayar merkezi, kampüs içi ulaşımı sağlayan ücretsiz ring hatları ki sonradan tramway içeriye kadar geldi, 2004 sonrası gayet başarılı bahar şenlikleri, konserler, spor organizasyonları vs vs. 2001 yılında kayıt yaptırdığım zaman, insanların kilometrelerce yol katederek yaptığı ders kaydını online olarak yapan birkaç üniversiteden biriydi selçuk. bunu biliyorlar mı acaba ? şehir yüzünden de tonla laf edilmiş. şehir konusunda hiç kusuru yok. hayal ettiğiniz o eller havaya ortamını size bu ülkede sunabilecek şehir sayısı 5 i geçmez. ve klasik olacak ama zaten tüm anılarınızı güzel yapan kendi yaptığınız ortam, edindiğiniz arkadaşlardır. hem yurtta veya evde , hem de okulda ne biriktirirseniz siz biriktitirirsiniz. fakülte koridorlarındaki geyikler, kantin muhabbetleri, fotokopi önünde beklenen sıralar, çimenlerde uzanarak geçen zamanlar, gökkuşağında turlamalar, okeyler, tavlalar, ayazı, tozu toprağı vs vs. son sınıfta göz göre göre elinden kayıp giderken daha bir sevdiğim, daha bir tutunduğum bağlandığım okulum.
  • 2018 yilinda rektoru: dolar yukselsin, makarnayi suyu dolarla mi aliyorum benzeri bir cikis yapmisti yanlis hatirlamiyorsam.
  • türkiye ortalamasında gayet iyi bir üniversite.
    kocaman kampüsü kolay ulaşımı ile okunacak üniversitedir.
hesabın var mı? giriş yap