şükela:  tümü | bugün
 • hakan uralın babası, şahane sanatçı. serseriyim ah serseri okuryazar ve sevimli biraz çapkın biraz deli ama hede bir serseriiii... şarkısıyla kendini kanıtlamış, hafızalarımızda gerekli yerini almıştır.
 • bilinen sarkilari arasinda "dertlerimi zincir yaptim" ve "gule gule sana" bulunur.
  magara gibi karanlik agzi vardir, mafya iliskileri ortadadir.
 • mafya olduğu iddia edilen, ted ankara koleji mezunu türk hafif müziği şarkıcısı.
 • ülkemize sevecen serseri müessesesini kazandırmış bir şarkıcıdır. her an ıslık çalacakmış gibi dudakları vardır ön dişleri de ayrıktır.
 • vokal olarak tanju okan taklidi oldugu cok bellidir
 • seni mermi manyagı yaparım tehdidide bu adama soylenmistir.
 • verdigi röportajlarin birinde "hayvan gibi spor yaparim" beyanatinda bulunmus olan sarkici. ayrica bebek deniz taksi'deki, agansoy'un ve ural'in yakin arkadaslarindan birinin ölümüne sebebiyet veren, sonu denize atlamasi ile biten kursunlanma olayinda bir dönemler asil bilgiyi sizdiranin kendisi oldugu, bir nevi cakici trojanligi yaptigi söylenmistir, kanitlanamamistir. ajda pekkan'in eski yavuklularindan biridir.
 • oglundan genc olan [ki bir diger nadide örnek erol evgin] $ahsiyettir.
  yanar dönerlik konusunda isminin neonlarla yüksekcene bir yerlere yazılması gereken biridir selcuk ural beyefendi.

  sanat ya$amında ''serseriyim ah serseri, okur yazar ve sevimli, bazen iyi bazen deli ama sevecen bir serseri'' gibi sözleri olan $arkıları yüzünden fazla tutunamadı. hakan ural'ı 17-18 ya$larına kadar velayetine almayarak mahalle arası futbol maclarında ona sezercik muamelesi yapılmasına sebep oldu.
  kızı aslı hanımefendi fransa'da alaattin cakıcı ile yakalanınca ''benim öyle kızım yok ölsün'' deyip, cakıcı'nın tahliye durumları ortaya cıkınca ''alaattin bey okumu$ görgülü biri, turkiye'ye buyuk faydası dokundu, kızım mesud olur in$allah'' acıklamasını yaptı. bu sıra nuri$ cezaevinden ''onu mermi manyagı yapacam'' diyerek selamlarını yolluyodu selcuk abeye. oglunu karısının evinden kacırdı ve bo$adı, nafaka falan türü paralar istedi.
  2000 senesinden sonra hayvan gibi spor yapıp kendini günde 5 vakit [bazen hızını alamadıgı oluyomu$] namazını kılmaya ba$ladı ve köpekleriyle inzivaya cekildi[?]
 • 1974 yılında hey dergisi okurlarınca yılın en iyi altıncı erkek şarkıcısı ünvanını ( birinci ilhan irem ) , yılın türkçe sözlü şarkılarında ayten alpman'ın memleketim şarkısından sonra güle güle sana isimli şarkısıyla ikinci sırayı almıştır.

  1968 - 74 yılları arasında yeşilçam'da dört filmde yan rollerde oynamıştır. bunlar :
  -şiribim şiribom ( 74 ) :kadrosunda tanju okan, ateşböceklerinin de yer aldığı bir filmdir.
  - gelin çiçeği ( 71 ) : türkan şoray evden kaçar şehre gelir, selçuk ural ve arkadaşlarının grubuyla turneye çıkan bir şarkıcı olur.
  - tatlı günler ( 69 ) : kadrosunda bol şarkıcı bulunan filmlerden biri daha. juanito , kamuran akkor, nigar uluerer, ajda pekkan vs.
  gül ve şeker ( 68 ) : ediz hun'lu, feridun karakaya'lı, filiz akın'lı hoş bir komedi filmidir.
 • şurda eski plaklarından birinin kapağı var. fernando alonso sandım.
  (bkz: http://www.recordturk.com/…masi/turksinema2/034.jpg)

hesabın var mı? giriş yap