şükela:  tümü | bugün
  • amatör lig'de oynayan selçuklu belediyespor'un türkiye basketbol ligi'ne yükseltilmesi olayıdır.

best balıkesir'in ligden çekilme kararı almasının ardından geçen yıl bölgesel ligde mücadele eden ve bölgesel lig kapandıktan sonra 2. lige katılmak için dahi müracaat etmeyen selçuklu belediyespor federasyonun kararı ile tbl'ye alınmıştır. federasyona tbl'ye alınmak için başvuran ve geçen yıl 2. ligde playofflara kalan mersin belediyespor yerine amatör kümede oynayan takımı lige almak nasıl bir mantıktır anlayamadım.

ilgili haber

mersin belediyespor'un konuyla ilgili açıklaması
  • konya'yı başkent mi yapacağız, anlamadım ki dedirtmiştir.
  • isabetli olmuştur. mersinliler ne anlar basketboldan. türkiye'de spora önem verme konusunda en üstlerde olan selçuklu belediyesi'nin tbl'ye best balıkesir'in haklarını kullanarak çıkmasıdır.
  • hem tbf hem de tff artık çürümüştür ve pis kokmaktadır,bu senede bu kayırma meseleleri çözülmezse sonsuza kadar türk basketbolu ve futbolu bitecek
  • yatırım konusunda selçuklu belediyespor daha uygun imkanlar sunmuş ve tblye katılım konusunda uzun zamandır uğraş vermektedirler. sonuçta ligin değerini arttırmak adına daha mantıklı bir hamledir.
  • son dönemde her alanda olduğu gibi sporda da yaşanan siyasallaşmayı ortaya koyan hadise.

nitekim yükseltilen takımın konya menşeili olması bu tezi destekler nitelikte. futbolda ve basketbolda federasyon bazında çok net bir politik duruş ortaya konmuş vaziyette zaten. hal böyle olunca anadolu'nun yükselen yıldızlarının başakşehir ve konya olmasına şaşmamak gerek. bu projeyi takımları geliştirmekten çok taraftarı dönüştürme çabası olarak düşünmekteyim. olayı yatırım kaynaklı değerlendiren arkadaşlara şaşırıyorum. yahu sen euroleague misin? bu mantığa göre alt liglerde müsabaka yapılmasına gerek yok o zaman. zenginden fakire doğru oluşturun ligleri.

(bkz: izmir marşı söylemediğiniz için teşekkür ederim)
  • kendilerine mustafa kemal atatürk spor salonunda izmir marşıyla karşılama yapacağız demek ki. *