şükela:  tümü | bugün
10 entry daha
  • soyadını kullanmadan çıkardığı 45'liker üzerindeki resimlerle çocukluğumu derinden etkilemiş kadın. hele ki bir tanesinde tüllere bürünmüş çimenlerde uzanmakta idi ve ben he nedense kendisini evden kaçmış, koşmuş koşmuş çimenlere atmış sanırdım. yüzündeki pişman ifadeyi de "allahım, şimdi eve nasıl döneceğim" olarak yorumlar, üzülürdüm. allahın kuru ankara'sında evden kaçmış birinin kendini atacak çayır çimen bulması için günlerce koşması gerektiğini de düşününce, selda'ya feci derecede acırdım.
  • bildiğim kadarıyla deniz gezmiş'le değil, mahir çayan ile adı anılan şarkıcıdır...
  • "beni unutma" diye bir sarkisi daha vardi. hatta kazaa'dan indirilip dinlenebilir. (bkz: peki ama niye)
  • serter bağcan ın kardeşi
  • anadolu rock'in ilk temsilcilerinden. bir ust ku$agimizda cok dinleyeni, seveni olan sanatci.
  • selda bağcan'ın farkı, "sivas'ın yollarına", "dostum", "uğurlar olsun" gibi harikulade söylediği parçaların kötü yorumlarını dinleyince netleşir, ortaya çıkar.
  • gesi baglarini baris manco'dan sonra kanimca en iyi yorumlayan sanatci ... o kadife sesini nasil da guzel kullanir ... yetistirdigimiz ve sonra da canina okumak icin elimizden geleni yaptigimiz sanatcilarimiz listesinde ilk 10'da yer alan anadolu rock muzigi'inin en basarili temsilcilerindendir ...

artik yetismiyor boyleleri kolay kolay
  • kendisinden dinledigim zilleri takti ciki ciki yapti nakaratli sarkinin izlerini daha henuz silemeden askerlige gitmis bendeniz 8 ay boyunca ekranlarda yayinlanan "selda bagcan ve bin saz" isimli bas yapiti dinlemeye mahkum edilmisimdir.. yani tabi eserin adi bu degil fakat konsept budur.. dunya rekoru mu kirilacakmis, bisiy mi olacakmis o kadarini bilemiyorum. tek bildigim selda bagcan in beni kendimden geciren sesi* ve arkada 1000 adet sazin zangir zangir bagirmasidir..

8 ay boyunca her sabah kahvaltida, her ogle yemeginde, her aksam yemeginde bir bu bir de petek dincoz den derleme gobekli kivirmali sarkilar hic eksik olmadi.. sabah bi posta, oglen bi posta, aksam bi posta.. sonra bir daha.. sabah bi posta, oglen bi posta, aksam bi posta.. sonra bir daha.. sabah bi posta, oglen bi po.... gordugunuz gibi halim icler acisiydi.. neredeyse babamla yaptik anlasma, her gun aliyoruz 5 posta reklamindaki kizin ayarina geldim..

su anda bu sokun etkisinden kurtulabilmek icin psikologuma seansi 100 dolar ya da 150 yeni turk lirasi gibi bir meblag oduyorum..
  • bir dönemin serefli uzantisi büyük sanatci
  • birçok güzel coverı olmasına rağmen ben onu hala çocukluğumdan kalan bir beşiktaş tramvayı ile hatırlayacağım.
768 entry daha

hesabın var mı? giriş yap