şükela:  tümü | bugün
 • biraz geç de olsa apple music'e eklenen albüm.

  hey douglas ve fattish düzenlemeleri harikulade olmuş.

  https://itunes.apple.com/…n-remix/id1276716861?l=tr
 • mütüş mütüş
 • en sevdiğim 2 selda bağcan şarkısı remix'i olan katip arzuhalim acid pauli & jaime remix ve gesi bağları ipek ipekçioğlu remix'i sonunda spotify'da dinleyebilmemi sağlayan albüm.
 • kravatı kafaya bağlatan hede.
 • şiddetle tavsiye ettiğim albümdür.
 • gerçekten harika bir iş. moguz-karlı dağlar özellikle efsane olmuş.
 • harika bi' albüm olmuş. içinde selda bağcan ve türkü varsa zaten mükemmele yakın olması kaçınılmaz. yine de birkaç şey çiziktireceğim, aklıma takılan bi' mevzu var.

  öncelikle doğukan manço kardeşim, sana laflar hazırladım. müsait olduğun, sakin bi' ortam bulduğun zaman bu albümü yeniden dinle. bak hiçbir müzisyene, bu işi ortalamanın üzerine çıkarak yapan adama kolay kolay laf söylemem; ama sana yakıştıramadım.

  iyisin hoşsun, emek veriyorsun ama yelpazen kapalı abi. şarkıyı dümdüz yapıp bırakmışsın. altyapının üstüne selda ablam söylemiş. aç şu kanalları. renkleri, armoniyi bi' netleştir. tek kanallı trt yayını gibi aynı yere dönüyor bi' süre sonra.

  bak bu albümde az sonra sayacağım isimlerin hangi teknikleri kullandığına biraz yoğunlaş. yetenekse yetenek, imkansa imkan. sende de hepsi var ama pratikte sallantıdasın. ritmi/metronomu alıp/uyarlayıp bırakmışsın.

  catwork: adam soft takılmayı sevmiyor. dubstep ile tozu dumana katıp ardından tempoyu beklenmediğin bi' seviyeye çıkarıyor. melodik geçişlerle altyapının, kullanılan enstrümanların çeşitliliği ahenkli. yormuyor, beklentiyi de hep diri tutuyor bununla birlikte.

  hey douglas: bak bu kardeşimizi sevmemin sebebi her şarkıyı belirli bölümlere ayırarak düzenlemesi; bi' başından bi' sonundan apansız girişlerle spoiler veriyormuş gibi yapıp pastanın üzerindeki çilekte cömert davranması.

  kozmonotosman: sakin sakin, ev partisi tadında bi' adam. uzay müziğine giriş 101... kayıt yavaş yavaş akıyor, tekrarlar sıkıcı değil, girizgahtan itibaren melodi çeşitleniyor; nakaratları üstünkörü kullanmıyor, titizleniyor, en önemlisi bu.

  moguz: bu arkadaşın içine tarantino kaçmış sanırım, yaptığı işi düşünürken soundtrack kafası yaşıyor. dinlerken filmden kareler resmi geçit yapıyor adeta; arka plan sağlam, düzenleme de öyle.

  bunun dışında albüme dair her şey gayet iyi.
 • emeği geçen herkesin ellerine sağlık, efsane albümdür. aylarca sıkılmadan dinlettirebilme özelliği vardır. özellikle bazı diğer etmenlerle birleşince bayağı iyi gittiğini söyleyebilirim. catwork , ipek ipekçioğlu ve acid pauli remiksleri favorilerimdir. izlenme rakamlarına bakınca neredeyse iki senelik bir albüm olmasına rağmen fazlasıyla underrateddır.

  ayrıca albümü amerikalısından meksikalısına, japonundan korelisine birçok yabancıya dinlettim, daha beğenmeyenin çıkmadığını söyleyebilirim.

  bilmeyenlere acid pauli remiksi olan katip arzuhalim burning man’de, buyrunuz

  edit : imla