• manevi bir zorunluluktur. kafa yukarı kaldırılır aynı zamanda kaşlar da yukarı doğru gerdirilir. binmeyecek olmanın sizi üzdüğünü anlatan bir ifade takınılır ve şoförün gözlerinin içine bakılır.
  • iki adım geri çekilerek yapılabilir. şahsen bu şekilde gayet net bir şekilde ifade ediyorum. şu ana kadar %83 başarı göstermiştir.
  • minibüs dibinizde durduktan ve kapısı çıpıfff diye açıldıktan sonra bile hiç hareket etmeden yolda ilerleyen diğer arabalara bakmaktır.
  • söz konusu minibüsler kadıköy'deyse hiç yoktan minibüse binme zorunluluğu doğurur. buradaki minibüsler, yoldaki kişi minibüs istikametinin tersine doğru yürüyorsa bile "belki fikri değişir, birden ters yöne gitme ihtiyacı hisseder" diye 100 metre ilerden selektöre başlarlar. kişiyi strese sokan anlar ilk selektörden sonra başlar. selektörün kendisine yapıldığını anlayan kişi cevap verme ihtiyacı hisseder. oysa hiç ilgilenmese minibüs geldiği gibi gidecektir. ama el kol rahat durmaz, "ben bu tarafa gidiyorum, ona niye bineyim?" sorusu el yordamıyla anlatılmaya çalışılır. mesajı alan(!) şoför sağ şeridin iyice sağına doğru kıvrılır. kader anı bu evreden sonra başlar. panikle birlikte, lugano'nun yaptığı her faul sonrasındaki bakışı ve iki elini havaya kaldırıp "ben yapmadım" havası veren jesti kişi tarafından sahnelenir. ancak ne acıdır ki bu hareketlere de şoför tarafından bir "çüşşş" , bir "duurrr" anlamı kazandırılır. ve işte acı son... minibüs iyice yavaşlamıştır. o an şoförün yüz hatları, iri vücudu belirginleşir. ve minibüs insanın önünde öyle bir durur ki "ulan şimdi olay çıkmasın, bineyim 500 metre ilerde inip dönerim" denilir. kazanılan tecrübelerden sonra tepkisiz kalmak öğrenilse de zaman zaman bir refleks sonucu 500 metre daha yürünebilir*.
  • şoföre el hareketi çekilerek yapılabilir. bu yöntemle amaca öyle net ulaşılır ki şoför bile minibüse binmekten vazgeçer.**
  • sirf bunu yapamadigim icin hic istemeden otogara, yeşilyurta, ege universitesine gitmisligim vardir.

adam sellektor yapip yavaslayinca utanip binerdim.

şaka şaka boyle idiotmuş gibi rol kesilen, bir de fasfakirmiş rolü yapilan entryler genelde çok prim yapiyor burda da ondan oyle bi yazayim dedim.
  • dayak yemekten çekinmiyor, levye ve bijon anahtarının büyüleyici dünyasından korkmuyor ya da dayak yemeyeceğinizi düşünüyorsanız*;

(bkz: nah çekmek)
  • akbil gosterilerek yapılabilir. binmem binersemde aylık basarım anlamına gelir.
  • suratta ciddi bir ifade ile basını saga sola sallamak.
    ama mahcubiyet kacınılmazdır, adamın umudunu kırıyormusum gibi geliyor, yazık :)
hesabın var mı? giriş yap