• sol şeritte 110 km (bölünmüş yol) hızla gidilirken dahi, birden aracın ardında bitiverip yakın takibe geçerek taciz eden, insanı zor durumda bırakan piçlerdir.
    bir kısmı selektör yapmak suretiyle tacizlerini gerçekleştirirler.
    hatta, sağ şeridin dolu olduğunu ve hemen sağ şeride geçmenin mümkün olmadığını kendi gözleri ile görseler dahi yaparlar bunu.
    acelen olabilir.
    hastan olabilir.
    bu sana trafiği ve dolayısı ile diğer insanların hayatını tehlikeye atma hakkı vermez.
    bırak da sağ şerit boşalsın.
    it herif.

edit:
    şerefsiz.

edit 2:
    sol şeridi düşük hızla işgal eden tiplere ben de karşıyım.
    sağlı sollu yoğun akan trafikte, ( ki sol şerit hiçbir zaman 110 km ile akmaz.yukarıda yasal hız sınırı olması dolayısı ile 110 km.örneği verdim) sağ şerit müsait olmadığı halde "sağa geç" diye taciz eden tipleredir isyanım.
    genel olarak bmw, mercedes, audi üçlüsünden birine sahip araç sahipleridir bunlar.
    sol şeritte taciz ettiği aracın önünde 10 araç dahi olsa tacize devam edenlerine rastladım.

edit:
    "sol şerit babanın malı değil" diyenler için bir edit daha...
    akabinde "ayna diye bir icadın varlığını" hatırlatanlar için ...
    trafik yoğun değilse, sağ şerit 80-90 km.hızla seyrediyorsa ve ben biraz daha hızlı gitmek istiyorsam sol şeride geçer ve 110-120 km.gibi bir hızla yola devam ederim.
    bu esnada benim şeridimden hızla yaklaşan bir araç görürsem ( işte o ayna denen icat sayesinde) selektör yapılmasına dahi fırsat vermeden ve trafik de yoğun olmadığı hemencecik sağa geçiveririm.
    kimseyle it dalaşına girmem trafikte.
    buraya kadar anladınız.
    ama tüm şeritler vızır vızır akıyorsa, arkamda sürekli bir şerit değiştirme yaşanıyorsa...
    sen sol şeridin hakimi olmak için çeşitli atraksiyonlar sergileyip, sürekli makaslar atarak birden kıçımda bitiverip "geç lan sağa" diyorsan...
    sağ şeridin müsait olmadığını gördüğün halde hala beni tedirgin ediyorsan...
    o yoğun trafikte aynalardan seni takip edip, senin sikinin keyfine göre hareket etmek zorunda değilim.
    selektörünü de sikerim.
    akışa uyacaksın.
    müsait olduğum anda zaten sana yol vereceğim.
    işte tüm bu sebepler dolayısı ile sen bir piçsin.
    4.ve son edit:
    ayrıca,
    trafikte her ne sebeple olsun tehlikeli hareketler yapmak, karşı tarafı tehlikeye sokacak hareketler yapmak yanlıştır.
    trafikte bin türlü kişiyle aynı yolu paylaşıyorsun.
    önündeki adamın nasıl bir psikolojik yapıya sahip olduğunu bilemezsin.
    hiçbir sebep, senin tacizini haklı kılamaz.
    trafikle şaka olamaz.
    önündeki herif angut değilse ve yan taraf müsaitse zaten sana yol verecektir.
    bir zahmet bekle.
    sinirlenmen, kendini, aileni ve diğerlerini tehlikeye atacak hareketler yapmana gerekçe olamaz.
    sonucu çok acı olaylara gebe olabilir.
    yollar kimsenin babasının malı değildir.
    yollar tiyatro sahnesi de değildir.
    artistlik yapmayın.
    bıçkınlık yapmayın.
    trafikte külhanbeyliği olmaz.
    havanızı trafiğe kapalı alanlarda atın amk.
  • genelde fren lambalarını yakarak ödünü bokuna karıştırdığım piçlerdir. takip mesafesi diye bir şey var lan it.
  • boyle durumlarda silecekleri calistirip on-arka camlariniza su basin. super geriliyorlar, it islatir gibi bir keyif.
  • bunu yapan şerefsizlerden biri yüzünden kurnaköy - ömerli yolunda bir köpeğe çarptım.

bu yolu kullananlar bilirler genelde araçlar 120 km hıza yakın giderler buralarda. yol genelde boştur ama iki şeritlidir. temden buraya ilk bağlandığında 500 metre sonra uzunca bir yokuş başlar. yokuşun başında sağ şeride geçtim, vitesi 6 ya aldım gaza basmadan kayarak aşağı iniyorum.hızım 90 civarı. önüme arka arkaya 60 la giden iki tır gelince sola geçtim 110-115 km hızla onları solluyorum. bir anda tam arka tamponun dibinde bir passat belirdi. sağa sinyal verdim tırları geçince sağa geçeceğimi anlasın diye ama bu sığır tampon dibinden uzaklaşmadı. tam olarak sağ çarprazımda duruyor arada bir kaç cm var.

ulan aniden dursam bu bana sağ arkadan vursa arabanın burnu sağa kayacak ben tırın altına gireceğim diye düşünüyorum. tam o arada sağımdaki tırın önünden bir köpek yola fırladı. aramızda en fazla 30 metre var. önce refleksle frene bastım, ama sonra o 1 sn içerisinde köpeğe vurmanın tırın altına girmekten daha doğru olduğuna karar verdim ve refleks ile bastığım freni bıraktım. direksiyona sıkıca yapıştım ve çarpışmayı bekledim. köpek sol fara çarpıp orta refüşe savruldu. bendeki stop lambası saniyelik yanınca, arkamdaki şerefsiz sağa sola savurdu arabayı ve zor toparladı, sonra da bastı gitti. 500 metre ilerde bir tır cebinde durdum. o 500 metreyi geri yürüdüm. köpeği aradım ama bulamadım. bir umut belki ölmemiştir diyorum.

benim araçta 2500 tl hasar çıktı, daha önemlisi büyük ihtimal bir köpek öldü ve bu şerefsiz hiçbir şey olmamış gibi yola devam etti. oysa ki 5 saniye sabredip biraz daha geriden gitse bunların hiçbiri olmayacaktı.

eminim daha sonra da başka araçların tamponunda gitmeye devam etmiştir. çünkü bu kafadaki adamlarda muhakeme yeteneği yok, tampon tampona gitmenin doğru olduğunu düşünüyorlar. nitekim burda da bunu savunan bir yığın cahil herif mevcut. bu başlıkta da bolca gözüküyor.

keşke köpeğe vurmasaydın da arkadan sana çarpsaydı diyenler için edit:

benim yerimde acemi bir şoför olsaydı ya da panikle freni kökleyen biri olsaydı çok büyük ihtimalle tır altında kalıp ölmüştü. çünkü sağ arka çarprazdan alınan darbeyle araç sağa kayar ve ben tam tırın ön tekerinin arkasındaydım. ayrıca araç sağa savrulup takla da atabilirdi.

yani tampon tampona giden bu adam şans eseri sadece köpek katili oldu. benim katilim de olabilirdi. umurunda olacağını pek sanmıyorum gerçi.
  • yazık. sözlükteki bazı barzoların baskısına maruz kalmış başlığı açan arkadaş.
    bir de kendilerini savunmuşlar o hızla solda ne işin var diye.

her yolun belli bir hız sınırı vardır kardeşim. 120'yse 120'yi geçmek suçtur. 50'yse 50'yi geçmek. bu hukuk kuralları ülkede uygulanmadığı için millet basamayan adamı şoför değil falan zannediyor. kendisi arabayı park edemez ama kendini şoför sanar. kah keh kah kah. adam solda kaçla giderse gitsin, şayet sağ doluysa bu senin arabanın kıçına kadar girip de taciz etmeni meşru kılmaz.

yasa yasadır. o yasaya uyacaksın. avrupada abd'de git bakalım o yollarda bakalım nasıl ödüyorsun cezayı. bu heriflerin hepsine tek tek her defasında ceza keseceksin hız sınırını geçtiklerinde bakalım o zaman yapabilecekler mi? tabii ki o cezayı takip edip her seferinde kuruşuna kadar tahsil edeceksin.

adam 110 - 120 muhabbetine takılmış. yazık lan. çile çekmiş meramımı anlatacağım diye. amına kodumun piçlerine bak hele. dünkü bebeler gelmiş burada artistlik yapıyorlar. sağ şeritten kamyonlar, tırlar gidiyor yol tıklım tıklım dolu ben de solda kontrollü hızımda gidiyorum herifin teki gelmiş kıçıma kadar girmiş taciz ediyor, niye? sağa geçecekmişin. o kadar kamyonun, tırın arasına gireceğim kendi canımı tehlikeye atıp. niye?

senin paşa gönlün olsun diye.

siktir git amına kodumun iti. fırsat olsa zaten geçer sana yol veririm. ama yok hızımı 70'e düşürüp dikkatsiz dalgın kamyonların arasına girmek de işime gelmiyor.

şayet sağım kamyonlarla doluysa yol falan vermem maksimum da 132 ile giderim solda, geçebilirsen o trafikte sağımdan geçersin. inş. geçerken de geberirsin.
  • yine "sol şırit seyir diğil, sollımı şırididir" ciler gelmiş.
    ulan madem kurallara bu kadar bağlısınız, sol şerit şunun içindir bunun içindir diye artis artis konuşuyorsunuz, bu hassasiyetinizi neden takip mesafesi konusunda göstermiyorsunuz.

her seferinde şu muamelede bulunmak istediğim piçlerdir: https://m.youtube.com/watch?v=eeh9zwo8jem
  • tam o an arka sis farini açinca altina siçiyor bunlar korkudan.

fren yaptin saniyorlar refleks olarak.

hakediyorlar bence. akli olan kimse ondeki aracin kiçina yanaşmaz. insan cani bu kadar ucuz degil.

acımadan açip kapayin arka sisi. götleri atsin.
  • arka sis lambalarınız eğer tamponda değil de stop lambalarının yanında konuşlandırılmışsa, arka sisleri yaktığınız anda frene bastınız zannedip ödü bokuna karışan gerizekalılardır bunlar.
  • en hafif tabirle orospu çocukluğu yapan piçlerdir.

sağ şeritte 50 km/sa ile giden 10 kamyonu 60km/sa ile sollayabilirim. bu sollama isterse 2 dk sürsün, takip mesafeni koruyup bekleyeceksin. sollama bittikten sonra ben sağ şeride geçeceğim, sen de ondan sonra yoluna devam edeceksin.

bu işin kuralı da bu sağlıklı olanı da bu.

bir anda önüme bir köpek çıksa ve frene asılsam, sen takip mesafesini korumuyorsun diye ben sağlığımdan hatta canımdan olacağım.

medeniyet yoksunu sefil cahiller.
  • 110 km hızı "ortalama hız" olarak nitelendiren malların olduğunu bizlere göstermiş olan başlık.

gaza basmayı bir tek sen biliyorsun değil mi, sayın amına koyduğum ?
hesabın var mı? giriş yap