169 entry daha
  • herkes başlıktakini yapana sövmüş ama kimse dememiş sol şerit senden daha hızlısı varsa sana ait olmayan şerittir gerekirse sollamaya çıkmadan senden hızlı olanın geçmesini bekleyip öyle sollaman lazım. bi siz haklısınız ya amk.

valla frenlerime çok güveniyorum ani fren bile yapsan o an çarpmam sana ama kasten kazaya sebebiyet verdirirsen zaten götüne girdiğim arabanı götüne sokarım.
  • birisi yukarıda demiş;

"dikiz aynasına düzenli baksanız ne selektör yersiniz ne de kimse götünüzde biter..."

başımdan geçen olayı yazayım. konya havalimanından çıktım, bilenler vardır 4-5 şeritli hayvan gibi yol. hız sınırı 110. ama ben havalimanından çıktım, kaptırdım, 120-130 arası gidiyorum.

önümdeki araçların sağından geçmek gibi bir alışkanlığım olmadığı için en sol şeridin bir içerisindeki kamyonu sollamak için çıktım, dikizlere de baktım. kamyonu daha sollamamıştım ki arkadan acı acı fren sesi duydum. bak çok ciddi söylüyorum bildiğin şehir içerisinde falan duyabileceğin tonda fren sesi.

şerefsiz evladı 200 km nin üzerinde bir hızla gelmiş olacak ki yeminle o kısa süre içerisinde arkamda bitti.

üstelik kamyonu geçtim, sağa kaydım, bu şerefsizler yanıma yanaşıp küfür edip bağırmaya başladılar. ben araba tekim onlar 5 kişi falan. camı kapatıp kafayı çevirdim, yoksa kavga hazır.
  • okadar çok yazı okudum ki yok fren yaparım ne olduğunu şaşırır felan...
    bomboş yolda solda giden sığır mı ararsın şeridi ortalayan mı 70 le sola cıkıp araç sollamaya çalışan mı selektör yaparak uyarıp yaklasırken gene yapıp en son götüne kadar girip uzunları acınca arabayı fark eden sığırlarımı anlatayım her gün yollardayım makas atınca attı oluyorsunuz hele o fren muhabbetini yapmayı düşünenler yaptığınızda arkadaki size vurmazsa makastan sonra yapılan acı frende inşallah freniniz sağlamdır. şimdi bana orospu cocugu felan dersiniz bilmemde sizin yaptığınız orospu cocukluğunun kat ve kat fazlasıdır. solo kapatma arkadaşım herşey bu kadar basit. sollamanı yap sağa geç makas attı selektor attı kornaya bastı felan deme.
    o laf attığın adam taşakklı biri cıkar veya piskopat cıkar. çektirir sağa arabanı çeker vurur veya dayağı yersin anlarsın dünyanın kaç bucak oldugunu.
  • bunu yapan şerefsizlerden biri yüzünden kurnaköy - ömerli yolunda bir köpeğe çarptım.

bu yolu kullananlar bilirler genelde araçlar 120 km hıza yakın giderler buralarda. yol genelde boştur ama iki şeritlidir. temden buraya ilk bağlandığında 500 metre sonra uzunca bir yokuş başlar. yokuşun başında sağ şeride geçtim, vitesi 6 ya aldım gaza basmadan kayarak aşağı iniyorum.hızım 90 civarı. önüme arka arkaya 60 la giden iki tır gelince sola geçtim 110-115 km hızla onları solluyorum. bir anda tam arka tamponun dibinde bir passat belirdi. sağa sinyal verdim tırları geçince sağa geçeceğimi anlasın diye ama bu sığır tampon dibinden uzaklaşmadı. tam olarak sağ çarprazımda duruyor arada bir kaç cm var.

ulan aniden dursam bu bana sağ arkadan vursa arabanın burnu sağa kayacak ben tırın altına gireceğim diye düşünüyorum. tam o arada sağımdaki tırın önünden bir köpek yola fırladı. aramızda en fazla 30 metre var. önce refleksle frene bastım, ama sonra o 1 sn içerisinde köpeğe vurmanın tırın altına girmekten daha doğru olduğuna karar verdim ve refleks ile bastığım freni bıraktım. direksiyona sıkıca yapıştım ve çarpışmayı bekledim. köpek sol fara çarpıp orta refüşe savruldu. bendeki stop lambası saniyelik yanınca, arkamdaki şerefsiz sağa sola savurdu arabayı ve zor toparladı, sonra da bastı gitti. 500 metre ilerde bir tır cebinde durdum. o 500 metreyi geri yürüdüm. köpeği aradım ama bulamadım. bir umut belki ölmemiştir diyorum.

benim araçta 2500 tl hasar çıktı, daha önemlisi büyük ihtimal bir köpek öldü ve bu şerefsiz hiçbir şey olmamış gibi yola devam etti. oysa ki 5 saniye sabredip biraz daha geriden gitse bunların hiçbiri olmayacaktı.

eminim daha sonra da başka araçların tamponunda gitmeye devam etmiştir. çünkü bu kafadaki adamlarda muhakeme yeteneği yok, tampon tampona gitmenin doğru olduğunu düşünüyorlar. nitekim burda da bunu savunan bir yığın cahil herif mevcut. bu başlıkta da bolca gözüküyor.

keşke köpeğe vurmasaydın da arkadan sana çarpsaydı diyenler için edit:

benim yerimde acemi bir şoför olsaydı ya da panikle freni kökleyen biri olsaydı çok büyük ihtimalle tır altında kalıp ölmüştü. çünkü sağ arka çarprazdan alınan darbeyle araç sağa kayar ve ben tam tırın ön tekerinin arkasındaydım. ayrıca araç sağa savrulup takla da atabilirdi.

yani tampon tampona giden bu adam şans eseri sadece köpek katili oldu. benim katilim de olabilirdi. umurunda olacağını pek sanmıyorum gerçi.
  • aklıma yaşadığım bir olayı getiren piçlerdir.

orta şeritte 110 km civarı hızla gidiyorum, dikiz aynalarını zaten sürekli kontrol ederim normalde, ama arkadan acı bir çekici kornası sesi geliyor, merak edip bakıyorum ki eleman uzunları yakmış resmen, selektör değil uzun yakarak korna çalıyor.

hiç siklemedim, sonra kendi sol şeritten solladı ve gitti.

iyi ki 1 temmuz tarihinden itibaren otobanlarda dakika kontrolü geldi. artık kimse yasal hızların üstünde gidemeyecek, istese de istediği yere varmak için ortalama hız değerleri ile varılabilen süreyi beklemek zorunda kalacak, dolayısıyla hız yapamayacak.

çamlıca gişelerden girip ankara doğu çıkışından mı çıkacaksın? istersen 250 km hız ile git koçum, sike sike 120 km ile gitmiş gibi o gişeden çıkamadan bekleyeceksin, yoksa cezayı götüne kilitleyecekler.

hgs ve ogs gişelerinden ortalama hız sınırları ile gidilebilen süre iki gişe arası hesaplanacak, artık kimse hız yapamayacak.

haberi de buradan okuyabilirsiniz.
  • eğer ki arka tampona dayanıyorsa selektör yapsın veya yapmasın küfür yiyen ve küfürü hak eden piçlerdir.

hiç bir trafik kuralı bunu haklı çıkarmaz. yapan adam da ağır eziktir. ezikliğini bu şekilde çıkartıyordur. nispeten kalbur üstü arabaya biniyorum. hiç bir zaman önde ki araca 2 metreden fazla yanaşmam. aracımda 1000 euroluk spor fren kiti takılı. yine de yapmam. en ufak kazada direk suçlu olmak ağır gerizekalılık.

ve dahası yok sol şeridi işgal ediyorlar filan hepsi hikaye. kendini haklı gösterme çabası. 150 ile giderken adam geliyor ford minibüs ile veya transporter ile selektör yapıyor. yol veriyorum veya basıp gidiyorum selektör yapan piç 160 ı geçemiyor. o 10 km hız için mi selektör yaptın? yemin ediyorum sürekli başıma geliyor. bu orospu çocuklarının bir değişik modeli sağ şeritte 110 la giden adamın önüne kırmak. solda gitsen rahat yok sağda gitsen huzur yok.

ve ayrıca o arkadan yanaşan adamın aklını alırım çok kişi yoldan çıkartmışlığım vardır. frenlerim güçlü filan diye güvenmeyin. önde giden 40 liralık arabaya karbon kevlar fren balatası takmış olabilirler. çelik fren hortumları slotlu fren diskleri cidden çabuk durduruyor. arkadan vurmamak için banketten aşağı uçmayın.
  • en sol şerit işgal edilmez evet haklısınız.
    ancak bu tampona yapışma olayı başıma geldiğinde usulca ayağımı gazdan çekiyorum ne bok yerse yesin ipne. hiç ağız dalaşına da girmem, muhatap olmam. böyle de ters bir etkisi var yaptığınız hareketin haberiniz olsun sevgili frenlerine güvenenler.
    ayrıca takip mesafesi denen de bir şey var bilmiyorum hayatınızda daha önce duydunuz mu.
    en sağ şeritteyken bile gelip götüne yapışıp selektör yapanlar var ki onlara diyecek söz yok zaten. beyin diye ne taşıdıkları belli değil.
    trafikte biraz saygı ya çok değil.
  • bu başlık varyasyonları sürekli açılıyor. arkadaş senin araban ne olursa olsun hız sınırını aşmayacaksın. ne kendin için ne başkası için. eğer ki arabam iyi ben deli gibi araba kullanacağım ölebilirim diyorsan git başka bir yerde öl.
  • sol şeriti işgal edemezsiniz diyenler, sizle karşılaşmayı o kadar istiyorum ki. düzene sisteme trafiğin çözülememesine olan tüm öfkemle birlikte sizi "bekliyor olacağım".
172 entry daha
hesabın var mı? giriş yap