şükela:  tümü | bugün
 • genelde şehirler arası yolda çok şeritli otobanlarda gözlenen komik durum. adam arkadan sellektör basıyor orta şeride geçiyorsun ama motoru yetmiyor yavrunun sollamaya. ıkınıyor tıksırıyor ama olmuyor geçemiyor bi türlü. sen de sol şeride tekrar geçiyorsun sırıtarak.
 • bakın bu bir dramdır.

  adam gibi zamanında şerit değiştirmezseniz selektör yapan araç frene dokunacak ve aracının devri düşecek ve avantaj selektör yiyen sözde sürücüye geçecek, selektör yiyecek hızdaysanız solda işiniz yok merkez sağa kayın. (bakın siyasi bir espri de yaptım)
 • bazen sol şeritte maksimum hız sınırının fazlasıyla üstünde gidiyorken bile böyle tiplere rastlıyorum. yol kendininmiş gibi saçma sapan hareketler, kornalar, selektör çılgınlığı... tavrım net. eğer ben izin vermeden de geçebilecekse yol veriyorum. geçemeyecekse huzurumu bozmaya hakkının olmadığını ve güçünün yetmeyeceğini anlatmak için bu yöntemi uyguluyorum. bunu yaşamak istemiyorsanız kafanızda bir motor gücü sıralaması oluşturup ona göre davranın. şehir içinde derdinizi çektiğim fazlasıyla yetiyor bana. bari uzun yolda rahat bırakın.
 • "yol veren aracın gavatlığı "deyip bmw ile i20 ye yol verdiğini söyleyerek kendini gavat ilan edeni göstermiştir.
 • taktik veriyorum:

  geceleri eve donerken yol bombos oluyor, ve bende hizli gitmeyi pek sevmiyorum.max 110 ile en solda ilerlerken, arkaniza kol mesafesinde yanasan arabaya (fluence, corolla, linea, polo hatta bazen doblo) guzelce yol veriyorsunuz ve sag seride geciyorsunuz.

  ama daha gecerken gazi kokleyin, ve bu kiro arabayi solunuza alin. bundan sonra onunla ayni hizda gitmeye baslayin ne kadar basarsa sizde o kadar basin.resmen kafa kafaya olun ibneyle... boyle 15 saniye gittikden sonra daha da cok basip kiroyu gecin, ilerde de yine sol seride girin.

  tabi bunu yaparken adamla yarisin falan demiyorum, cok basarsa birakin ibneyi gitsin onunlami ugrasicaksin....

  sonuclar: bu hareketi yaptikdan sonra hicbiri bidaha sellektor yapip arkamdan taciz etmeye kalkmadi.... sagdan yavas yavas yollarina devam ettiler....

  not: bayerische motoren werke-320i
 • (bkz: hüsran)
 • (bkz: epic fail)
 • sahip olduklarıyla başkalarına üstünlük taslama derdinde olanları açığa çıkarmış durum. şunu bir öğrenelim (kendimi de katıyorum) artık şu yirmibeşbin günlük dünyada yirmibeşbin yada yüzyirmibeşbin liralık malınız mülkünüzle insanlara hava atmayı bırakın, hepimizin iskeletinde aynı sayıda kemik var.
 • sellektör yapan fırlama araç sahibine yol veriyorum, yol boşsa hafif hafif gaza dokunuyorum, uyuz oluyor pezevenk niye geçemiyorum diye.

  selektör, selektör selektör, selektör, selektör, selektör, selekeltör, selleketör, sellektör...