şükela:  tümü | bugün
  • sahip olduklarıyla başkalarına üstünlük taslama derdinde olanları açığa çıkarmış durum. şunu bir öğrenelim (kendimi de katıyorum) artık şu yirmibeşbin günlük dünyada yirmibeşbin yada yüzyirmibeşbin liralık malınız mülkünüzle insanlara hava atmayı bırakın, hepimizin iskeletinde aynı sayıda kemik var.
  • dikiz aynasından bihaber yazar beyanı. uzun yolda senin aynaları kontrol edip selektör yapacak olan aracı önceden fark ederek çoktan sağ şeride geçmiş olman gerekiyor. ama götüne yapışmasını bekleyip hızını kesersen tabii ki devirden düşerek motoru boğulur. bir de matah bir şeymiş gibi gelmiş övünüyor burada. sol şerit gereksiz işgal edilmez, ortalama hızda gidiyorsan orta şeride geçeceksin. adam senden hızlı gitmek istiyor diye senden izin mi alacak? lafa gelince saygı beklersin ama karşı tarafa saygı göstermeye yeltenmezsin.

ha bir de sellllllektör değil o selektör.
  • "yol veren aracın gavatlığı "deyip bmw ile i20 ye yol verdiğini söyleyerek kendini gavat ilan edeni göstermiştir.
  • bir gün hak yememeyi öğreneceğiz. başkalarını rahatsız etmemeyi öğreneceğiz. her ne olursa olsun öndeki aracın arkasına yapışıp sürekli selektör yapmak hatadır ve sonuçları çok kötü olabilir. haksızlıktır. altınızdaki araba ne olursa olsun arkanızdan size hatalı dahi davranan araca aynı hatalar ile cevap vermekte hatadır, kötü sonuçları olabilir. herkes birbirine saygılı olmayı bir gün öğrenecek inşallah.
  • (bkz: epic fail)
  • "geceleri eve donerken yol bombos oluyor, ve bende hizli gitmeyi pek sevmiyorum.max 110 ile en solda ilerlerken..."

noktadan sonra boşluk bırakman lazım, "de" ayrı olacak falan ama bunu zaten bugüne kadar öğrenmiş olman gerekiyordu. madem yollar boş, neden en soldan 110 ile gidiyorsun anlamıyorum ki yani?

110 ile giden adamın olması gereken yer orta şerittir. zaten genel olarak orta şeritte seyretmemiz gerekir yol boşsa. bir de "maksimum hız zaten 120" diyen var. bir kere yasalara göre maksimum hız 132 (%10 pay var) ama adamın altındaki araba iyiyse bırak 200 ile gitsin, ne zararı var sana?

almanya'daki otoyolların birçok yerinde hız sınırı yok. ne oluyor adamlara bir şey mi oluyor? sen tırt arabanla 180 yapmayı denersen aracın kendinden geçebilir, ufak bir harekette savrulabilirsin ama rahatlıkla o hızda gidebileceğin çok güvenli arabalar var. herkes uyduruk arabaya binmiyor yani arkadaşlar. "kontrolü kaybedip karşı yola geçebilir" diyenleri duyuyorum sanki, bunu 80 ile giderken de yaşayabilirsiniz. önce gerçekten hiç zorlanmadan ve emniyetli biçimde yüksek hızlara çıkabilen bir araba kullanın, ondan sonra demek istediğim şeyi anlayacaksınız.

bu arada ben "of 200 ile gitmek çok cool ya" falan demiyorum, insanlara bir şey önerdiğim de yok. ancak giden gider, bizi alakadar etmiyor bu durum. ben hızlı kullanmayı severim mesela ama apaçi gibi makas ata ata gitmem, yol boşsa ve altımdaki arabaya güveniyorsam giderim. bu tehlikeli bir şey değildir. şimdi "ama yasalar :(" adı altındaki kıskançlığımızı bir kenara bırakıyor ve efendi gibi orta şeride geçiyoruz. hadi bakalım.
  • burda metalarıyla çük yarıştırıp "ortaya geçtim ama o geçemedi amuhagoyim" yaklaşımı şu demek;

"geçen yine varoş gibi sol şeridi kapattım, baktım 1.3 corsa arkadan selektör çakıyor. yağğğni yol verdim işte geçsin pezevenk."

bak güzel kardeşim, altında kaç beygirlik bir makinenin olduğu trafik kurallarını uygulamaya gelince önemsiz kalıyor. geçmeye ciğerlerin yetmediği arabanı almak için kazandığın paraya harcadığın eforun azıcığını trafik kurallarını anlamaya ve uygulamaya harcarsan göreceksin ki, götünü yaya yaya sol şeridi kapattığında bile zamanında yol verdiğinde her araç soldan akıp gidebilir.

bunun hastaneye yetişeni var, doğuma gideni var, anne babasını ölmeden bir kere görmek için ağlaya zırlaya gideni var.

ara edit: sen kimsin de hız sınırı diye sol şeridi 82/90/110/120 gibi hızlarla kapatma hakkını kendinde bulabiliyorsun ayrıca? çok varoşsunuz lan keşke ölseniz.

eğer bir araç arkanızdan gelip sizi sollayamadıysa zamanında yol verecek kapasiteye sahip değilsinizdir.* çok şey etmeyin geçemedi falan diye.

(bkz: trafik kurallarını anlamak)

kendime edit; sol şeridi daimi kullanan adama ne anlatıyorsam bende amk.
  • tamam da sol şerit sollama şeridi, adı üstünde.. niye orada sürekli seyir yapıyosun ki?? ondan sonra abuk sabuk başlıklar..
  • basmak, sollamak, direksiyonu eline vermek, tamponun tozunu almak...

hiçbir fikri, ilmi başarısı olmayan insanların tatmin olmak için yaptığı çocukça hareketler.

(bkz: yazık)

ayrıca
    (bkz: cv'sine otomobilinin modelini yazan adam)
  • böyle bir iletişim aracı sadece türkiye'de bulunduğu halde selektöre türkçe karşılık bulmamak, ama ingilizcesinin de saçma olması. bu arada selektör yapmak yasak. yapmayın. ya da yapın anasını satayım, silah çekip vurun da birbirinizi.

başlığa gelince yol verilen aracın sollayamamasının sebepleri
    - yol yokuşa geldiyse arabanın gücü yetmediğinden,
    - yol isteyen dönmek için, kavşağa geliniyorsa vs. sebeple sollamaktan vazgeçtiyse,
    - yol veren sinsi gibi gaza dokunuyorsa (bize yakışanı bu)

bizimki gibi eziklerle dolu ülkede 3000'den düşük motorla gezmemek lazım, hele bir de kadın düşmanıysa tadından yenmez, yapılacak en güzel işkence. geçerken de selfie çekerek, hatta aynada makyaj düzelterek.