şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bazen sol şeritte maksimum hız sınırının fazlasıyla üstünde gidiyorken bile böyle tiplere rastlıyorum. yol kendininmiş gibi saçma sapan hareketler, kornalar, selektör çılgınlığı... tavrım net. eğer ben izin vermeden de geçebilecekse yol veriyorum. geçemeyecekse huzurumu bozmaya hakkının olmadığını ve güçünün yetmeyeceğini anlatmak için bu yöntemi uyguluyorum. bunu yaşamak istemiyorsanız kafanızda bir motor gücü sıralaması oluşturup ona göre davranın. şehir içinde derdinizi çektiğim fazlasıyla yetiyor bana. bari uzun yolda rahat bırakın.
 • "yol veren aracın gavatlığı "deyip bmw ile i20 ye yol verdiğini söyleyerek kendini gavat ilan edeni göstermiştir.
 • taktik veriyorum:

  geceleri eve donerken yol bombos oluyor, ve bende hizli gitmeyi pek sevmiyorum.max 110 ile en solda ilerlerken, arkaniza kol mesafesinde yanasan arabaya (fluence, corolla, linea, polo hatta bazen doblo) guzelce yol veriyorsunuz ve sag seride geciyorsunuz.

  ama daha gecerken gazi kokleyin, ve bu kiro arabayi solunuza alin. bundan sonra onunla ayni hizda gitmeye baslayin ne kadar basarsa sizde o kadar basin.resmen kafa kafaya olun ibneyle... boyle 15 saniye gittikden sonra daha da cok basip kiroyu gecin, ilerde de yine sol seride girin.

  tabi bunu yaparken adamla yarisin falan demiyorum, cok basarsa birakin ibneyi gitsin onunlami ugrasicaksin....

  sonuclar: bu hareketi yaptikdan sonra hicbiri bidaha sellektor yapip arkamdan taciz etmeye kalkmadi.... sagdan yavas yavas yollarina devam ettiler....

  not: bayerische motoren werke-320i
 • (bkz: epic fail)
 • sahip olduklarıyla başkalarına üstünlük taslama derdinde olanları açığa çıkarmış durum. şunu bir öğrenelim (kendimi de katıyorum) artık şu yirmibeşbin günlük dünyada yirmibeşbin yada yüzyirmibeşbin liralık malınız mülkünüzle insanlara hava atmayı bırakın, hepimizin iskeletinde aynı sayıda kemik var.
 • sellektör yapan fırlama araç sahibine yol veriyorum, yol boşsa hafif hafif gaza dokunuyorum, uyuz oluyor pezevenk niye geçemiyorum diye.

  selektör, selektör selektör, selektör, selektör, selektör, selekeltör, selleketör, sellektör...
 • bir gün hak yememeyi öğreneceğiz. başkalarını rahatsız etmemeyi öğreneceğiz. her ne olursa olsun öndeki aracın arkasına yapışıp sürekli selektör yapmak hatadır ve sonuçları çok kötü olabilir. haksızlıktır. altınızdaki araba ne olursa olsun arkanızdan size hatalı dahi davranan araca aynı hatalar ile cevap vermekte hatadır, kötü sonuçları olabilir. herkes birbirine saygılı olmayı bir gün öğrenecek inşallah.
 • sellektör yapan renault ya da fiat ise sağa geçip tokatlıyorum. istanbulda trafiğin anasını belleyen, manyak manyak hareketler yapan bir araç ile karşılaşırsanız markasına bakın ya renaultcudur ya da fiatçı.
 • dikiz aynasından bihaber yazar beyanı. uzun yolda senin aynaları kontrol edip selektör yapacak olan aracı önceden fark ederek çoktan sağ şeride geçmiş olman gerekiyor. ama götüne yapışmasını bekleyip hızını kesersen tabii ki devirden düşerek motoru boğulur. bir de matah bir şeymiş gibi gelmiş övünüyor burada. sol şerit gereksiz işgal edilmez, ortalama hızda gidiyorsan orta şeride geçeceksin. adam senden hızlı gitmek istiyor diye senden izin mi alacak? lafa gelince saygı beklersin ama karşı tarafa saygı göstermeye yeltenmezsin.

  ha bir de sellllllektör değil o selektör.