şükela:  tümü | bugün
  • sesi çok güzel olan ve sesine müziğine hayran olduğum sanatçı. son dönemde latin muzige de giris yapmış. bu şarkılar da çok güzel olmuş.
  • vogue röportajında şarkıcılıktan emekli olmaya karar verdiğini söylese de daha sonra müziği bırakmayacağını söyleyen şarkıcı. bırakmak istemesinin sebebi ise ciddiye alınmıyormuş. selena gomez, disney ekolünün miley cyrus-demi lovato-jonas biraderler ile beraber şarkıcı-oyuncu kısmında yer alsa da , disneye başladığında tamamen oyuncu olarak piyasaya çıkmıştı. o dönem rol aldığı dizi ve filmlerde ufak tefek şarkı denemeleri olsa da piyasaya müzisyen olarak girmesi 2009 yılına dayanıyor. miley-demi-jonas oyunculuğu bir kenara bırakarak yollarına müzisyen olarak devam etse de selena gomez, her ikisini bir arada yürütmeye devam etti. disney-hollywood records a zıt gitmeyerek çizgisinden hiç kaymadı. hatırlıyorum joe jonas bir röportajında 'selena ve miley nin şarkı yazarları vardı ancak biz kendi sözlerimizi koymak istiyorduk' gibilerinden bir şey söylemişti.

gel zaman git zaman selena gomez şarkıcı-oyuncu disney kimliğinden ziyade justin bieber ile olan çalkantılı ilişkisi ile gündemdeydi. gerek jonasların geri planda kalıp one directionun piyasaya çıkması, demi nin rehabilitasyon mevzuları, miley nin hannah montana imajını yerle bir etmeye çalışma çabalarından aradan sıyrılıp, müzisyen kimliği daha zayıf olsa da başarılı çalışmaları ile adından söz ettirmeye başladı.

2015 den beri stüdyo albümü çıkarmayan ve bu süreçte justin bieber ile gelgitli ilişkisi olsun, the weeknd olsun, lupus hastalığı olsun albümü 2020 ye kadar gecikti. rare albümü gerçekten selena yı aşan bir işti. selena gomez in ses aralığı dar ve sesi güçlü değil. orta tempolu şarkılar kendisine çok yakışıyor ve rare de tamamen bunlarla dolu.

rare döneminin en büyük kayıplarına gelecek olursak; kabak tadı veren justin bieber ile ilişkisi hakkında yaptığı açıklamalar , albüm çıktıktan hemen sonra rare beauty adını verdiği kozmetik markası kurması , albümden çıkan yanlış single ler. şöyle ki look at her now gibi albümün kalitesini aşağı çeken bir şarkıya klip çekmesi. rare de gereksizdi. onların yerine; vulnarable, crowded room, a sweeter place, ring gibi şarkılara klip çekmesi gerekirdi. otoriteler tarafından beğenilen bir iş yapıyorsun ancak bunları yanlış şarkı tanıtımlarına ve eski ilişkine mal ederek heba ediyorsun. insanlar hala kendisinin justin i aşamadığını düşünüyor.

farkedenler oldu mu? bilmiyorum. kendisinde canlı performans korkusu var. özellikle ödül törenlerinde. anksiyete krizi geçiriyor.
  • bu kadın cidden melek gibi gözüküyor yüzü falan. eğer melek bir insan olsa bence selena gomeze benzerdi. çok güzel bir kadın
  • canlı performans korkusu varmıdır bilinmez fakat canlı performansları berbattır:( disneyden çıkan en kötü sese sahip kişidir ıkınıyor sahnede ses çıksın diye en son emre hoca ses analizi yapacakken ses gelmiyorki yapayım demişti ahahahahs rezil ötesi bir kadın allah rihanna bolluğu versin ne diyim.
  • (bkz: the fundamentals of caring) filminde yer alması tarafımca hanesine artı olarak eklenmiştir.

güzel bir film, izleyiniz derim.
  • the dead don't die filminde oynayan dişi kişi.
  • zamanında güzel şarkılar yaptı, dinleniyor yani birçok şarkısını severek dinliyorum ama habere şaşırmadım. zira güzel ses rengi olmasına rağmen canlı şarkı söyleyemiyor . emre hoca'nın o yayınını ben de izlemiştim. ses gelmiyor gerçekten. cesareti yok. ben isterdim ki piyasada olsun, zira kendisine iyi şarkılar yapılıyor ama iyi canlı performans ile kalsın yoksa başka ses mi yok dünyada ? onlara yapılır bu şarkılar...

dediğim gibi şaşırmadım. çünkü sesi yok ve ciddiye de alınmıyor. yani evet justin 'den ayrılalı yıllar olmuş, hala laf sokuyordu. zaten sanatçılığı da yok kendisi yönlendiremiyor projeleri. üzülüyorum açıkçası, güzel soft sesi var ama canlı olmuyor işte.

oyunculuk kariyerine odaklanması kendisi için daha hayırlı olur. sektöre onunla girdi zira ve her zaman bir şekilde teklif alıyor. o arada sesini geliştirmeye zahmet etse belki ileride tekrar başlar. ama bazı şeyleri kendisi eline alsa... yazık oldu. ben olsam bu sonu başlangıç olarak alır ve kendimi birçok yönden geliştirmeye çalışırdım. yani besteci kimliği yok ve sanırım böyle bir kimliği üstüne almak istemiyor da ama eğer müzikten ayrıldı diye üzülüyor, ciddiye alınmıyorum diye ağlıyorsa ses eğitimi alıp ciddiye alınacak projeler üretmeli , üretimde daha fazla yer almaya zahmet etmeli çünkü bu onun kariyeri , kimseden boş boş ciddiye alınmayı bekleyemezsin.

ilk önce ne yapacak , şu üstündeki justin bieber etkisinden çamaşır suyu ile bir yeri arındırır gibi kendini arındıracak. adam evli yakında çoluk çocuğa karışacak ama hala adı onunla anılıyor , yanlış bir şey değil zaten çünkü arada geçmişte uzun bir zaman bir şeyler oldu ama ayrılıktan sonra hala bu kadar anılmak abartı değil mi? justin britney arada her ne kadar adları birbiri ile anılsa da bu arada oluyor.
    işte justin bieber'ı hiç çağrıştırmayan bir şey yapması lazım. bunun için de başka şeyler yapacak, deneyecek ama bunu yapabilmesi için de genel kültür lazım. ya bu kültürü edinecek ya da sahip olan biri ile konuşup bir şeyler yapacak. bu işler vizyon ve istek işi. kitlen de varsa, bir şekilde bir şeyleri başarırsın. hem güzel bir şey yaparsın hem de saygı elde edersin. ben de kendisine bu hali ile az da olsa bazı şarkılarından dolayı * * * * * * * * * * saygı duyuyorum, bunu yaparsa daha çok duyarım belki. yani piyasada miley cyrus gibi kart sesliler var, selena gomez neden olmasın canlı performansını geliştirirse?

şimdi gidip bu şarkıları dinlemeye gidiyorum :))
  • dolgun memelere sahip kadın
  • aşırı kilo almış, body positivity akımının ekmeğini de yiyecek gibi görünüyor.
  • öküz gibi olmuşsun bacım.