şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bilkent universitesi'nin neredeyse temelinde calismis endustri muhendisligi profesoru. bu donem (2007-2008 bahar) 19. kez production information systems dersi vermektedir. bu konunun sayili danismanlarindandir. kitaplara bagli kalmadan, kendi bildiklerini aktaran bir bilgi deryasidir.

  tamamen formalite icabi yoklama almaktadir. zira o zaten dersine kimlerin gelip kimlerin gelmedigini, kimin 2.saat kactigini kimin cep telefonuyla oynadigini isim isim bilmektedir. sene sonunda gidip de not istediginizde butun bu bilgileri database'den cikarir gibi saydiginda sasirip kalmayin.

  mezun olunca gercek manasiyla endustri muhendisligi yapmak isteyen her ogrencinin agzinin icine bakmasi gerekir. cunku agzindan cikan herbir bilgiyi piyasada senelerinizi verseniz ogrenemeyebilirsiniz.

  (bkz: sap) (bkz: erp) (bkz: mrp) (bkz: production information systems)

  .
 • efsane gibi anlatilan bu hocamız için söylenenlerin hiç de az olmadığına bu sene şahit oldum. konunun uzmanı olması dışında bunu aktarabilmesi de inanılmaz derecede iyidir. ders içinde ayrıca öğrenciler ile kurduğu diyalogları da başka hocalarda zor bulunur cinstendir, hani bir mesafe hep var ama bi yandan da içindeki o öğrenci sevgisini hissetmemek mümkün değil.
  (bkz: baba büyüksün)
 • bilkent üniversitesi endüstri mühendisliği bölümü'nün sayılı (hakikaten sayıyorum toplam 2, diğeri için (bkz: nesim erkip)) en iyi hocalarından biridir. 2008 yılında mezuniyet töreninde eğitimde üstün başarı ödülünü alırken salonun alkıştan inlemiş olması da buna işarettir. dersleri derste anlaşılır, herhangi bir tavsiye almak adına odasına gittiğinizde saatlerini ayırır. bu kadar seviliyor olması rastlantı değildir.
 • çok karakteristik bir sesi vardır, ve gerçekten ondan ders almadan alınan bir bilkent endüstri diploması eksiktir.
 • yeni bölüm başkanıdır.
 • ne yazık ki ders saatlerinde pek yolumuz kesişmese de sevdiğim, başarılı bir bilkent endüstri hocası. her bilkent ie mezunu mezun olmadan kendisinden en azından 1 ders almak zorundadır. (bkz: ie 376)

  bu pozisyona en uygun adayı seçtikleri için okuluma teşekkür eder, bölüm başkanlığında başarılar dilerim.