• hiçkimse kusura bakmasın ama suyunu çıkarmışlar artık bu karakterin.
    yahu ne zaman kadınlar bu tür ince ayrıntıları mutlu bir yüzle karşılar olmuşlar?

"ben öğrenci işlerini aradım, yarın dersinin olmadığını öğrendim"
    yanıta bak:
    "ah canım, çok incesin"

cümleye bak. ulan şöyle bir bakıyorum yaşadıklarıma, başımdan geçenlere, ikili ilişkilerde olanlara. yok böyle bişi. şimdi hiç çekinmeden ve iç rahatlığıyla söylüyorum "hassiktir ordan"...

ya bende bir sorun var, ve bu işi hep hatalı yaptım, ya da bu adamlar fazlaca yukardan uçuyorlar. ben ne zaman bu kadar ince olsam, ben ne zaman bu şekilde güzel ayrıntıları özenle hazırlanmış işler gerçekleştirsem, "başkasının hayatının ince ayrıntılarına haddi olmadan burnunu sokan patavatsız insan" oldum. vay anasını diyorum şimdi açıkçası. "vay anasını" yahu.

ulan ne kadar aptalmışım ben, harbiden bilmiyormuşum jesti, inceliği, bir insanın hayatına güzel bir kaç ayrıntı ekleyebilmek için çaba göstermeyi, ya da hep "odundan mütevellit gerizekalı" kadınlarla karşılaşmışım bahtsız bir şekilde...

ben size gerçek hayatta bu konuşmanın nasıl olacağını yazayım buyrun:

-canım, tekne gezisine gidelim mi yarın? ben öğrenci işlerini aradım, dersin yokmuş yarın öğleden sonra..
    --aaa. ne zamandan beri bütün özel hayatım kontrol altına alınıyor?
    -efendim?
    --bir de anlamazlıktan geliyo şuna bak. yahu sana mı düştü benim ders programımı takip etmek? her şeyimi böyle takip mi ediyorsun? takip de ettiriyorsun beni sen..
    -hayatım ne bu şimdi...? yahu sadece sürpriz yapmak istedim.
    --ne sürprizi? insan bir sorar programın var mı diye. ya benim yarın başka bir işim varsa. ya bi arkadaşımda olacaksam. kim verdi sana benim özel hayatıma dair bilgileri benden habersiz alma hakkını?
    -ama hayatım.
    --bik bik bik bikbikbikbibkibkibkib
    -eeeeeeeh. siktir git lan.
  • bir istanbul masalı'nda mehmet aslantuğ tarafından canlandırılan karakter. ailenin büyük oğlu, işlerin de başında doğal olarak. aristokrat ama mütevazi,yanında çalışanlarla her durumda ilgilenen onlara tepeden bakmayan bir adam. annesinin babasına baktığı gibi kendisine bakan bir kadına rastlamadığı için evlenmeyecek kadar da romantik.
    (bkz: ideal erkek)
  • bu akşam itibarı ile tükürdüğünü yalamış olan karakter...
  • hareketleriyle denyoluk (ask konusunda paha bicmeler) ve beyaz atli prenslik (esma uyurken izlemeler) arasinda gidip gelen insan. tabii bu tanidigim en guzel guluslu insanlardan biri olmasini ve her esmayla karsilasacagi durumda midemin heyecandan ust duzeyde (bork deme raddesine kadar) bulanmasini engellememekte...
  • aşık olunan dizi karakterleri' kapsamında bir dönem, 'ben de selimin esmaya baktığı gibi bana bakan adam, onlarınki gibi bi aşk istiyorum uleynnnn' diye deli deli dolanmama neden olan bir istanbul masalı karakteri. mehmet aslantuğ canlandırır(dı)
  • yıllar geçer, hükümetler değişir, rejimler devrilir, ölümcül hastalıklara çare bulunur, çocukken kliplerini izleyerek büyüdüğün şarkıcı torun tombalağa karışır, sivasspor iki lig arasında mekik dokur, ama bazı şeyler hiç değişmez. işte selim arhan da böyledir arkadaşlar.

selim arhan bir dizi karakteri, bir kişi değildir. mehmet aslantuğ hiç değildir. selim arhan bir olgudur, bir devrimdir.
  • selim arhan gerçekten her genç kızın hayallerini süsleyecek bi erkek...bir holdingi, yatı, katı, herşeyi olduğu için değil (tabi bunlar da hoş şeyler:)) ; bütün bu gücüne ve karizmasına rağmen ben herkesi elde ederim, tüm karılar bana tav mantığı taşımadığı, sevdiği kadını sahiplendiği, güven verdiği, sözünün arkasında durduğu, kişiliği olduğu için ideal...evet kızlar kendinden geçiyor onu izlerken ama sanmam ki dizide fışkıran refah seviyesinden olsun.. asıl imrenilen bu adama güvenilir her durumda yanımda dimdik durur duygusunu vermesi.....
  • esmaya bakislariyla beni bile eriten adam gibi adam. zibidi demir'le karsilastirildiginda bulunmaz hint kumasi.
  • "hicbir ask 1 milyon dolar etmez" diyen karakter
  • rüyalara giren kişi imiş*.

iskandinav kiyilarinda bir sahil kasabasinda yaşamakta olan bigidi, sessiz sakin tavuklarini yemlemekte koyunlari ile tepişmektedir(ne alaka demeyin cidden hic bir fikrim yok) sonra yan binaya yeni birinin taşindiğini farkeder. 2-3 katli taş binanin bacasindan duman çikmaktadir(fazla film izlemenin yan etkileri...)
    allah allah falan derken, bir de bakar binadan selim arhan çikiyor... mehmet aslantuğ değil dikkatinizi çekerim, selim arhan!

aa falan hayret vs. bi anda truman show turevi bir olayin içindeyiz... selim arhan kendini gerçek zannediyor, belki de gerçek olan o ben filmin içindeyim çok bilemeyceğim... hayyirdir yeni mi taşindizniz falan diyom, tanimamzliğa vurarak (ba ba ba), evet istanbuldan sikildim buralara geldim falan diyor , ben de içimden bak bak esmayi unutamamiş görüyo musun tüh tüh diyorum... soba yakip, odun kesiyorum takiliyorum, huzur ortami burdan memnunum falan diye başliyor anlatmaya... e tabi adamin ciğerini öğrendik diziden bilmez miyim demiyorum dinliyorum hmm diye diye.. garip ruyaydi vesselam...
hesabın var mı? giriş yap