şükela:  tümü | bugün
 • besteci, soz yazari, piyanist. 1977 yilinda derya koroglu ile birlikte yeni turku'nun kurucu uc elemani arasindadir.

  ilk yillarinda deneyimleriyle grubun butun muziksel vizyonunu belirleyen insandi. su an herkesin dilinde olan cember dahil toplatilan ilk albumlerinde ve akdeniz akdeniz'deki butun sarkilar onun bestesidir. ozellikle enstrumental sarkilari cok yetkindir. cokseslilige buyuk onem vermistir.

  derya koroglu'nun egosu ve yetenegi ortaya ciktikca ve grupla ticari basariyi yakalauip ismini duyurduktan sonra yavas yavas gruptan uzaklasmaya baslamis, 1990'dan itibaren de dizi ve film muzikleri uzerinde calismakta, ve diger bazi sanatcilar icin beste yapmaktadir.
 • tiyatro muzikleri de yapmaktadir. (bkz: ayrilis)
 • yeni türküden ayrıldıktan sonra grubun üretimine bakılcacak olursa ne derce başarılı bir müzisyen olduğu ortaya çıkar. enstrumental şarkıları insana ,şarkıda illaki söz olması gerkmez dedirtecek kadar kalitelidir
 • pek çok film ve tiyatro oyununun müziğini yapmış, istanbul belediye konservatuarı'nda piyano, hacettepe'de tıp eğitimi almış müzisyen. bir ata krallığım oyununun müzikleri ile tiyatro müziği dalında 1997 afife jale tiyatro ödülü'nü aldı.
 • türkiye topraklarinda yetismis en büyük birkaç sanatcidan biridir..ne yazik ki öteki birkaç kisi gibi pek degeri de bilinmemistir müzik dünyasinda.. ha herkes onun besteledigi bir çok sarkiyi bilir ama o da hakkettigi saygiyi görmesine yetmemistir..sonuçta el attigi tüm bu güzel sarkilar, yeni türkü adini, derya köroglu'nun sürdürmesi sebebiyle, onunla özlesdestirilmistir.. ama bilirim ki bahar sarkisi'nin o muhtesem müzigi ve sonundaki klavye resitali, istersen hiç baslamasin'in o hüzne bogan melodisi, terkeden'deki hüzünlü hava, hepsi onun eseridir.. belki de sadece onun sayesinde sevmisimdir yeni türkü'yü..
 • destina'nin yaraticisi. elif'in dünya iyisi babasi. cok ama cok ozel insan rahmetli nes'e ercetin'in sevgili esi. yetenekli insanlarda ender rastlanan ama onda olan en onemli hal, huzur...
 • istanbul şehir tiyatroları müzik direktörü. müthiş besteci ve piyanist.
 • devekuşu kabare'nin oyunlarına da güzel müzikler yapmıştır.
 • bülent ortaçgil in oyuna devam albümünde çok duygulu ve yerli yerinde piano eşlikleri çalmış yaratıcı müzisyen.hakkında bu kadar az bilgi girilmiş olması iç burkucu.
 • patoloji doktorudur. müzisyenliğinde ise ne yaptığını, ne güzel işler çıkardığını bir çırpıda görebilmek için söz vermiş şarkılar ya da her dem yeni albümlerine şöyle bir kulak kabartılsa kafidir. acaba istersen hiç başlamasın'ı bestelerken, hani o introdaki piyanoda ne hissetmiştir, bir insan ne hisseder de o ezgiyi çıkarır hep merak etmişimdir. bir de bunca yeteneğine karşın olağanüstü mütevazı bir kimsedir ya, insan şaşar kalır...