*

• edirnespor'da oynarken, bursaspor lu futbolcu avcilarinin dikkatini cekerek birinci lige gecis yapan, trabzonspor ve yozgatspor ara duraklarından sonra simdilik malatyaspor' ademir atan, bugüne kadar 225 maç/6 gollük bir performans gösteren 1968 dogumlu defans oyuncusu.`
  • bursaspor'un inter toto'da fırtına gibi estigi senelerden ho$ bir sada bırakan, michael jackson saclarıyla gönüllerde yıldız olan biridir selim.
    sonraları ali cengiz oyunları yaptı trabzonspor'a transfer oldu. hep sakız cignerdi onun icin takımın toplu halde cektirdigi fotograflarda standartı yakalayamamı$tır agzı bi acıktır bi kapalıdır.

bi ara $ike yaptıgı söylendi, yaptıysa kendi ayıbıdır. ama tilki selim agabey yapmaz bence. bi de arada kendisini beckham sanıp 30-35 metreden $ut atardı, ekseriyetle o $utlar defansın kafasından dönerdi.
  • en son olarak uskudar anadolu spor a transfer oldu. ama selim akıllıydı, hesabı cok ba$kaydı. '' hop ne'oluyor lan '' derken selim üsküdar'a teknik direktör oldu. bu teknik direktörlük olayı önceden planlıydı..

005 selim özer..

selim, be$ikta$, galatasaray ve fenerbahce'nin ard arda 100. yılını kutlamasının ardından geceler boyu hesap yapıp 1908 de kurulmu$ takımları listeledi ve üsküdar anadolu 1908 takımına geldi. $imdi 1910 da kurulmu$ takımlar dü$ünsün.!
  • 1999 senesinde igor nikolovski ile birlikte trabzonspor'un savunma hattini olu$turamiyorlardi, olu$turamadaklari defans hattinda olasi bir sakatlik, kart cezasi olmasi durumunda ise oyuna cem beceren dahil oluyordu, lan sonra bu takim neden yillardir $ampiyon olamiyo, al i$te.
  • uzunköprüspor un türk futboluna yegane armağanıdır. ha demeyin ki olmaz olsun böyle armağan , futbol düşmanıymış bu uzunköprülüler. iyi kötü bursaspor ve trabzonspor da oynadı . hatta 7 kez mill formayı giymişliği var. üst düzey bir oyuncu değilse de zebellah gibi fiziğiyle vasat üstü bir birinci lig stoperi idi selim. tff.org ' dan alınabilen verilere göre 1991 de uzununköprüsporda profesyonel olmuş. 91- 92 ve 92-93 sezonlarında uz-köp formasıyla 3.ligde mücadele etmiş. hepsi ayakla , ilk sezonunda 1 ikinci sezonunda 10 gol atmış, takımın iyisi mahalle maçlarında olduğu gibi forvet oynar düsturunu akıllara getirmiştir.

11 ekim 1997 deki 0-0 biten hollanda- türkiye 98 dünya kupası elemeleri müsabakasındaki performansı muhtemelen kariyerinde zirvedir. zaten futbol yolculuğu uzunköprüspordan bursa , trabzon ve milli formaya uzanan selim için bergkamp, kluıvert, overmars, van hojdonk gibi isimlere karşı mücadele etmek bile bir başarı öyküsü değil midir a sevgili futbolseverler.
  • futbolculuk yıllarında kendisine kısaca paşa selim de denilirdi. şimdileri giresunspor'da levent eriş'in yardımcılığını yapmakla meşgul.
    ayrıca, mustafa sarp'tan evvel sahada formasını yırtan bir başka isim de kendisiydi. yimpaş yozgatspor'da oynarken bir beşiktaş maçında hakeme sinirlenip formasını parçalamıştı. hakemlerle iyi anlaşamamasını tipten kaybediyorum itirafıyla çok güzel özetlemişti.
  • kıvırcık saçlı bir abiydi yamulmuyorsam. bursa için idealdi, trabzon'a az geldi. aslında trabzon da zaten o sezon bursa'dan daha kötüydü. netice itibariyle bursa'dan ayrılması hayrına olmadı.
  • bir müşterinin ofisinde tam karşıma oturmuş geçen haftaki halı saha maçını konuşuyordu.
    ng:-afedersiniz.siz bursasporlu selime çok benziyorsunuz.
    sö:-ta kendisiyim.
    ng:-(gülerekten)nasıl tanıyamadım başta.aslında 90lı yıllarda özellikle bursasporda sima yapmiş biriydiniz.
    sö:-eh, o yıllarda bu tip saç ve sakal bırakan başkası yoktu.çıkışım da bursasporla olduğu için genelde bursa ile anılırım.
    ng:-sizi bir hollanda maçında hatırlıyorum.birkaç defa milli takıma da çağırıldınız.
    sö:-evet ama çok kısa oldu.mustafa hoca beni pek sevmedi.
    ng:-iyi bir defanstınız.
    sö:-başta 3-5-2 de liberoydum.fakat diğer defans oyuncularına göre topla daha iyi oynuyordum.futbol düzeni 4 lü defansa geçince top yapan stoper olarak diğerlerine göre daha avantajlı konuma geçtim.
    ng:-siz, faruk abi 90lı yillarin ikon oyuncularıydınız.hiç 3 büyüklere gitme durumunuz oldu mu?
    sö:-bir ara fenerbahçe olacaktı ama menajerlerden dolayı olmadı boşver...
    ng:-şimdi neler yapıyorsunuz?
    sö:-üsküdar anadoluda teknik direktörlük yapıyorum.
    ...
    sohbetimiz böyle devam etmişti.
  • yimpaş yozgatspor forması giydiği 2001-2002 sezonunda oynadığı ve formasını yırtmak suretiyle hakeme itiraz ettiği beşiktaş maçının (#17575838/mcm) ardından "normal isyanını" yaptığını açıklayarak futbolda yeni ufuklar açan yerli spartaküs.
  • saçları asur krallarının heykellerine benzerdi. bursaspor'da birkaç başarılı maç çıkarıp ve onlarca iskender yedikten sonra soluğu trabzon'da almış, trabzon'nun havası saçlarına yaramamış saçları döküldüğü gerekçesiye yozgatspor'a transfer olmuştu. yozgat'ta oynarken beşiktaş ile oynanan bir maçta o zamanın genç futbolcusu -o yıllar semih'in ilk çocukluk yıllarıydı- nihat kahveci'yle kavga etmişti. maç sonu yapılan röportajda ise genç futbolcuların götlerinin çabuk kalktığından dem vurmuştu
hesabın var mı? giriş yap