şükela:  tümü | bugün
  • eskilerden bir müzisyen. güzel sesi vardı ama yok oldu gitti. ruh hastası galiba.bir de leman sam'ın eski kocası olur kendileri. iki kızının da babalarıdır ayrıca. sam soyadını leman sam ondan almıştır. anlatıldığına göre az çektirmemiştir eski karısına ve kızlarına
  • adamo hayranı lirik tenor.
  • trt müzik'te, anılarla müzik programında, şevket uğurluer'in konuğu, aman yarebbim nasıl bir akıcı fransızcadır... jönöva simuple dese aşık olur insan be...
  • ingilizce, fransızca, italyanca ve türkçe şarkıların hepsini mükemmel şekilde söyleyen insanmış kendisi. bir de makber'i muhteşem söyledi aynı programda. yıllar önce anılarla müzikteydi şimdi kim bilir nerededir.
  • az önce youtube kanalı açmış ve kanalına cover parçalarını paylaşmıştır. autumn leaves'e bittim. böyle harika bir ses sanatçısının hakettiği yerde olmaması acı verici.
    http://www.youtube.com/watch?v=q9mbbid7xoa
  • leman sam'a meryem ana muamelesi yapmama engel olmuş y kromozom sahibi insan.

o bi yana da onca senelik karımın adıyla sanıyla biliyor olması ile de şaşırtmış ağabeydir.
  • onu bunu bilmem kendisinin sesi 8 tane leman sam eder. o da kabaca. detaya inersek sayı değişir. haliyle müzik değişince dans da değişir.

inanmazsan bak;

http://www.youtube.com/watch?v=q9mbbid7xoa
  • şevval sam'ın güzelliğini annesine yoramayınca babası kim acaba diyerek araştırıp bulduğum, sesi ve sanatı eşi kadar bilinmeyen ama sesi çok bariz daha iyi olan insan. selim sam da çok yakışıklı değilmiş demek ki önceki soylardan geliyor kızının güzellik geni. mütevazilik aile geleneği herhalde.
  • bu adamın yüzünü görünce, şevval sam'ın güzelliğini düşündüm ve o anda genetik bilimi benim için bitti.
  • bir röportajında, kızı şevval sam ile (metin tekin'le evlendiği) düğününden beri görüşmediğini ifade eden, kindar baba.

-------------------------------------------------------------
    -ya şevval sam? o daha ünlü...
    onunla konuşmuyorum 20 yıldır. metin tekin'le benden habersiz evlendi. düğüne birkaç gün kala davetiye gönderdi. gitmeyecektim. o zamanlar üçüncü eşimle evliydim. onun ısrarıyla gittim. bize salonun en tenha köşesinde yer ayırmışlar. yani bir kenara atıldık. insanın zoruna gidiyor kızının düğününde gördüğü muamele. hemen ayrıldım düğünden. kısa süre sonra şevval aradı, konuşmadım. bir daha da aramadı. şarkılarını dinlemem, filmlerini izlemem. konuşmayı da düşünmüyorum. torunumu da hiç görmedim...
    -------------------------------------------------------------