şükela:  tümü | bugün
  • b.ü. elektrik elektronik mühendisliginden bir profesör. yıllardır her sene okulun en kötü hocası seçildiğini gülerek anlatabilen birisidir. sınav sorularını 5 er puanlık quantalar halinde notlandırır. bu özelligiyle kendisine 'dijital selim' denilmektedir...
  • ne bildiğini bilemiyorum fakat, bu geceki ceviz kabuğu programında bilgisayar teknolojisi hakkında bazı şeyleri sadece bildiğini sandığına emin oldum, ne yazık ki asıl tehlikeli olan birşeyi bilmeyen değil yarım bilen veya bildiğini sanandır.
  • hulki cevizoğlu nun kendisine canlı yayında "valla boğaziçi'nde hoca olduğunuzu bilmesem size şaklaban diycem" dediği rivayet edilir . aslında pek bi şey bilmediği, 80 sonrası islamcı kontenjanından profesör olduğu da kulağımıza gelen söylentiler arasındadır.
  • yillardir ayni $eyleri bilen*, teknolojik geli$meleri kulaktan dolma sozlerle takip eden bir hocadir.
  • bogazici'nin en cok konusulan hocasidir belki.. bir keresinde kendisine hitaben yazilmis bir duvar yazisiyla karsilasinca dagilmistim..
  • ilkokuldan sonrasini tamamen burslu okumus, bu burslari muhtelif okul birincilikleri sayesinde kazanmis, yildiz universitesinden mezun olduktan sonra da abd den burs kazanmis, daha sonra da davetli olarak defalarca abd ye çalisma amacli gitmis olan, ne bildiginden cok bildiklerini basarili bir sekilde aktarip aktaramadiginin tartisilmasi gerektigini dusundugum kisi..
  • elektromanyetik radyasyonun ozellikle cep telefonlarinin zararli etkileri ve bu etkilere karsi nasil onlemler alinabilecegine dair tehlikeli oyuncak isimli bir kitap yazmis olan profesor.
  • hürriyet gazetesine "telesekreterler zararlı dalgalar yayar. yataklarınızın başucuna telesekreter koymayın" diye verdiği demeç; "selim şeker uyarıyor: sekreterinizle yatağa girmeyin!" şeklinde yayınlanan profesör.
  • öğrencilerinin bir "makina" değil de, sonuçta bir "insan" olduklarının farkında olan insan..