şükela:  tümü | bugün
  • ekonomik sorunlar nedeniyle karısı ve iki çocuğunu öldürdükten sonra intihar eden baba.

twitter hesabına bakılırsa ak partili ve erdoğan sevdalısı:

https://twitter.com/ssimsek2507/
  • antalya'da intihar eden ailenin babasi. kendisi koyu akp'liymis. twitter adresi de buhttps://twitter.com/ssimsek2507
    9 aydir evinin kirasini odeyemiyormus ve evden cikmalari istenmis. http://www.cumhuriyet.com.tr/…anur-suphesi-var.html
    9 aydir evinin kirasini odeyemiyor ama hala twitter hesabinda reis'inin fotografi var. fotograftaki yazi ise cok ilginc "erdogan varsa ben de varim". ever erdogan var ama sen aileni oldurup intihari sectin, cunku ekonomik kriz nedeniyle issizdin ve evinin kirasini odeyemiyordun. keske bunun bilincine varabilmis olsaydin, keske sana bunu yasatanlara soyleyecek bir kac kelamin olabilseydi.
    en cok olen o masum cocuklara ve esine acidim. onlar bunu hak etmediler.
  • ee be kardesim sen parasizlik, caresizlikten hem kendi canina hem de butun ailene kiydin; peki methiyeler duzdugun insan ve rejimin seni bu cukura suruklediginin farkinda miydin? zerre kadar umurlarinda olacak mi sizin olumunuz? nazim ne guzel soylemis:

akrep gibisin kardeşim,
    korkak bir karanlık içindesin akrep gibi.
    serçe gibisin kardeşim,
    serçenin telaşı içindesin.
    midye gibisin kardeşim,
    midye gibi kapalı, rahat.
    ve sönmüş bir yanardağ ağzı gibi korkunçsun, kardeşim.
    bir değil,
    beş değil,
    yüz milyonlarlasın maalesef.
    koyun gibisin kardeşim,
    gocuklu celep kaldırınca sopasını
    sürüye katılıverirsin hemen
    ve âdeta mağrur, koşarsın salhaneye.
    dünyanın en tuhaf mahlukusun yani,
    hani şu derya içre olup
    deryayı bilmiyen balıktan da tuhaf.
    ve bu dünyada, bu zulüm
    senin sayende.
    ve açsak, yorgunsak, alkan içindeysek eğer
    ve hâlâ şarabımızı vermek için üzüm gibi eziliyorsak
    kabahat senin,
    — demeğe de dilim varmıyor ama —
    kabahatın çoğu senin, canım kardeşim!
  • twitleri hard core akpli duruyor ama biraz goz atinca pek insan eliyle atilmis gibi durmuyorlar. sanki daha cok bir program otomatik olarak twit basmis gibi. hastaglerde ü yerine ue yazmalar, bosluk birakmadan yazilan beylik laflar falan. bir tuhaflik var gibi geldi bana.
  • şu haberde bıraktığı mektupta işe girmek için 450 bin tl para ödediği yazılıyor...

nereden baksan mantıksız... borç harç da olsa 450 bin tl bulabilecek bir adamsan niye iş dilenirsin? 450 bin tl ile kendine iş kurar ödemelerini azar azar da olsa düzenli olarak yapardın...

hem nasıl bir iştir ki bu? o işe girmek için 450 bin tl rüşvet verilir? rüşvetle girilecek işin getirisi de rüşvet olmalı ki bu kadar büyük paralar ödensin... maaşıyla ödeyecek değildi herhalde bu borcu...

twitter hesabından anlaşıldığı gibi ak partili il başkanına büyük destek vermiş... herhalde ondan da aldığı bazı sözler vardı...

kendisine zerre kadar acıma hissi kalmadı bende son mektubunu gördükten sonra... olan karısı ile çocuklarına olmuş tamamen...

yok lan şimdi düşündüm de hiçbirine üzülmedim... çünkü o masum çocuklar da bu ülkeden ve büyük çoğunluğu babası gibi olan halkından kurtulmuş oldular... zaten bu ülkede artık genç yada yaşlı, intihar, hastalık yada trafik kazası, cinayet olmadıktan sonra hiçbir ölüme üzülmüyorum artık...

bilakis bu ülkede doğumlara üzülüyor, sadece yeni bir doğum haberi aldım mı vah vah diyorum...