şükela:  tümü | bugün
  • sevecek ölüm adlı parçası muhteşem olan ve yan flütüde çok güzel çaldığını gördüğümüz karadenizli şarkıcıdır.
  • www.selimtarim.net sitesinde kendini guzel anlatmis muzisyen.

selim tarim 03.08.1986 yılında rize pazar da doğdu.
    3 sene kadar hemşin de büyüdü.

3 yaşlarında ailesi ile birlikte ankara’ya geciş yaptı. o yaşlarında blok flüte merak saldı. ilerleyen yaşlarında her yaz hemşine gitti ve orda kültürünü daha yakından tanıdı.

7 yaşında pazar/hemşin yaltkaya köyünde ilkokula yazıldı fakat burada bir ay okudu. ardından ankara’ya geçti ilkokula burada devam etti ... ilkokulda aldığı müzik eğitiminde sınıfta birincilikle devam ederken babasının rahatsızlığı üzerine rize’ye dondu ve okuluna burda devam etti. selim’in tulum merağı, köydeki evlerinde duvarda asılı nav’ı(tulum'un ses cikartan yeri) gizli gizli alıp çalmasıyla başlamıştı…

aradan yıllar geçer kendini geliştirir ve buna hala devam etmektedir…

/////

çok değerli müzisyenlerle sahne almakla beraber grup vira & alababula’nin kurucu elemanıdır. vira cemal vira adli albumde üç bestesi vardir. simdi ise kendi çalismalari ile ugrasmakta olup yol arkadaslari (selcuk balci,tolga kurdoglu,semih abay,h.serdar ozdemir,ferhat avhan,ozgur babacan,murat corak,hüseyin ulusan,yildiray yanli,kaan kurdoğlu) ile farkli projelere imze atmak muzige yenilik katmak icin calisma almaktadir…

çalabildiği enstrumanlar arasında tulum, yan flüt,gitar türleri,piano ve kemençe gelmektedir … bunlardan tulum, yan flüt ve gitar'ı sahne performansında kullanmaktadır…

şu anki durumu ve düşüncesi ise hayatta düşünülmemiş projeleri yakalamaktır…
  • dinlemesi çok keyifli olan parçasının artık izlemesi çok keyifli bir videosu var.
    buyrun
    http://www.facebook.com/…hp?v=465499133074&comments
  • yolu acik acik olsun ,hep muzik yapsin ,hayallerine kavussun dedigim muzisyen.
  • vasiyetimde belirttiğim yan flütü sen çal be selim. neden bu kadar geç rastlanır ki güzel şeylere...

http://www.youtube.com/watch?v=krifgkau9i0

sen bir aysın ben kara gece
    gel derim gel derim gel derim

bu can senin sersebil ettim
    al derim al derim al derim

şerbet diye zehir de versen bal derim

ben bozkırım sen yağmursun
    gel hadi gel hadi gel hadi

kuru dalım bana da çiçek
    ol hadi ol hadi ol hadi

gitme sakın kal orda biraz kal derim
  • sen bir aysın bestesini çok güzel yorumlamıştır kendisi
  • memleketim sınırları içerisindeymiş.
  • müziği, sesi, tarzı pek güzel olan müzisyen ki bana kalırsa daha çok tanınması gerekir tabi o bunu ister mi bilemem ama söylediği dinlenilesi mütevazı insan yolu açık olur inşallah daha çok dinleriz.
  • sabah sabah kulaklarımın pasını, kışın kesen soğuğunu fırlatıp atan,
    tesadüfen denk gelip dinlediğim, sen bir aysın parçasıyla beğenimi
    kazanan sanatçı.
  • facebook hesabındaki paylaşımlarını eğlenerek takip ettiğim müzisyen. ayrıca 2014 yılı için solo albüm hazırlıkları bulunmaktaymış. bir de şarkılarını bilgisayarınıza indirmek istediğinizi söylediğinizde biraz kızıyor ama sonra gönderiyor heheh :)