şükela:  tümü | bugün
  • kanal d'de yayınlanan evim şahane programının mimarıdır. 1972 yılında istanbul'da doğmuştur. yıldız teknik üniversitesi mimarlık bölümü'nden 1994 yılında mezun olmuştur. tamamen kişisel görüşüm; çok cana yakın, efendi bir insan olduğu yönündedir, yaptığı işler ise zaten ortadadır ve bence gayet başarılıdır. kendisiyle ve bugüne değin yaptığı işlerle ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki adresten ulaşılabilir:

http://www.yuhay.com/
  • evini felan bilmem ama şahane bir insandır. 23 nisan için onardığı okulun duvarlarını herkesin emeği katılacak diyerek, kendi çocuklarına da boyatmıştır. zaman zaman şalom gazetesi'nde yazmaktadır.
  • tam bir niş aşığı. tamam iyi güzel ama her girilen eve niş yapılmaz ki arkadaş. bu mudur yani iç mimari.
  • adı niş selim, ya da selim niş olmalıymış. bu ne niş sevdası be birader? neyse olur da buraları okuyorsa şu önerimize kulak vermesini dileriz.

televizyon programında girdiğiniz evlerdeki mutfak dolaplarını banyo dolaplarını ve mutfak eviye ve banyo lavabolarını ayrıca bunların geniş mermer tezgahlarını balyozla parçalıyorsunuz ya... perdeleri yırtıyor atıyorsunuz ya... lütfen bunu yapmayın...

bunun yerine bir yardım sandığı ya da ufak bir vakıf oluşturun... gittiğiniz evlerdeki eski mobilya ve kullanılır durumdaki demirbaşları biraz özenle sökün ve ihtiyaç sahiplerine bağışlayın... hatta onların bu ürünleri gelip ücretsiz olarak alabilecekleri bir showroom oluşturun... ya da bir web sitesinde bu ürünleri sergileyin... onca aç insan var, geçimini sağlayamayan insan var, evinde eşyasını koyacak dolabı olmayan, camına takacak perde alacak maddi durumu olmayan insan var, bu insanlar seve seve alır o evlerden çıkan kullanılabilir durumdaki dolapları perdeleri mobilyaları vs hem de sevap işlemiş olursunuz...
  • evim şahane programında hayattımda gördüğüm en korkunç odaları yapan mimardır.. feci feci... üstüne para verse adamı evime sokmam o kadar yani.
  • tanıyan, tanımayan herkesin çok samimi olduğu konusunda hemfikir olduğu mimar. evim şahane ' de yenilediği evlerde insanlar o kadar seviniyor ki adamcağızı omuzlarına alıyorlar. ve ben her seferinde mimar selim'in içinde düşerim korkusuyla, yüzündeki "düşer miyim acaba?" ifadesine gülüyorum.
  • çok sempatik, inanılmaz cana yakın bir adam. kendisini zaten çok severdim, bugün saygım da iyice arttı.
  • bir sehit ailesinin mutfak ve salonunu yenilemis ve beni benden almistir. sehidimizin odasinin kapisi salona aciliyormus, bu kapinin onune televizyon unitesi, raf gibi birsey yapmis. ustune sehidin resmini koymus. babasi sordu:"selim bey kapi vardi, iptal etmediniz insallah?" selim bey, dolabi acti ve ayyildizli turk bayragi seklinde boyanmis, sehidimizin odasinin kapisi cikti altindan. annesinin oglum diye aglamasi icimi parcaladi. gozumde iki damla yas.
  • en çok sevdiğim kellerden. twitterda kendisi adına iki tane fake hesap bile açılmış.

link 1
    link 2

mimarımız bunları takip etmekle kalmıyor, üstüne kendisine sallayan twitleri bazen rt yapıyor çok değişik bir adam. saatleri de fena değildir.