şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: levalla)
  (bkz: şerifali)
 • hemen hemen tüm yapılarında metraj hırsızlığı yapan firma. örnek verecek olursak; suare

  gidip 400 000 tl para ödersiniz bahçe dubleksi almak istersiniz 100 metre kare diye sonra bir bakarsınız havuz alanı, fitness alanı vs de o metrajın içindeymiş ve gerçek metraj 75 metre kare civarındaymış. sonra buna razı olursunuz ama burada kritik bir nokta ortaya çıkar. eğer peşin parayla ev alıyorsanız güzelce kazıklanırsınız fakat krediyle almayı düşünürseniz ve düzgün bir bankayla çalışıyorsanız, bu banka ekspertiz raporu hazırlayacaktır ki bu raporda evin aslında 39 metre kare olduğunu göreceksiniz.

  nasıl mı? merdiven boşluğu, sığınak, toplantı odası vs gibi yerler imarda görünmesine rağmen yapı denetime güzelce rüşvet verilmiş ve buralar odaya çevrilmiştir. yarın öbür gün aslında sadece 39 metre kare eve 400 000 tl para ödediğinizi öğrenirsiniz.
 • 2000 'lerin ortasında ümraniye 'deki inşaat karambolünde doğmuş inşaat şirketi.

  metrajlarından daha kötüsünü söyleyeyim. daire satın alırken statik projelerinin ciddi olarak birilerine kontrol ettirilmesi gereken firma. neme lazım bir yerlerde kolon, perde veya kiriş eksik çıkabilir.
 • musterilerini buyuk zarar ugratmis sirket. tipki ortak olduklari pana yapi gibi

  on satis sozlesmesi ile pesin odeme yapilmis, sartnamenin butun gerekleri yerine getirilmis fakat verilen vaad/teslimat gerceklesmemistir.

  bundan sonrasi icin:

  (bkz: mahkeme)