şükela:  tümü | bugün
  • türk internet dünyasındaki az rastlanan çizgidışı kişiliklerden biri. gerçekten tabusuz,gerçekten sınırsız, gerçekten batılı, gerçekten saygısız, gerçekten etikle ve "türk aile yapısı"yla ilgisi yok, gerçekten "arabesk değil"... en azından bana şimdilik verdiği izlenim bu...

ha eğer ileride bozarsa ve sıradanlaşırsa, "selin bence sen de artık herkes gibisin" dedirtecek noktalara savrulursa, onu ben bilemem; ben sadece şu ana kadar gördüğüm ve kendimce yorumladığım kadarını anlatmaya çalıştım...
  • şimdi düşününce garip geliyor, ben banu berberoğlu diye birinin var olduğunu, selin'i izlerken farkettim... selin'in, instagram story'sinde banu berberoğlu'nun makyaj videosuna yaptığı yorumları izlerken yani... yaklaşık 1 ay önceydi... selin'in banu'nun makyaj gevezelikleri karşısında aniden bir "sus" diye bağırışı vardır, müthiştir... ricam o story'yi tekrar yayınlamasıdır... belki de, banu, bazı tanrılar tarafından, selin'in paylaşımları daha eğlenceli hale gelsin diye, özel olarak gönderilmiştir... evet, ben tanrıların selin'i sevdiğini ve onun için özel dizayn&gönderim yapıyor olabileceklerini düşünüyorum.

bu arada yanlış anlaşılmasın, banu hanım'a da bir düşmanlığım yok. selin'i daha renkli ve eğlenceli kılan hiçbir dinamiğe, düşmanlığım olamaz. ama selin ve banu'nun aynı oksijeni tüketmesine, aynı dilde konuşmasına şaşırmıyor da değilim bazen... mesela danla biliç'i de seviyorum ve danla biliç'i selin ile banu'nun ortalarında bir yerlerde görüyorum... selin'e göre, selin'i merkeze alarak bir koordinat sistemi oluşturmak gerek sanırım...
  • son derece agresif ve hayata karsi cogu zaman negatif bir tutum icinde olan youtuber. herkesle ve her seyle sorunu varmis gibi. ilkin bir kac ay once gormustum, eski sevgilisine ve baska bir takim seylere cemkiriyordu, az once baktim yine bir psikologa ve baska bir takim seylere cemkiriyor.

bir tek sacini ve konusurken agzinin yana yana kaymasini seviyorum, bunlar da olmasa iticilikten olecek. verilmis sadakasi varmis.

eger uzun zamandir birbirini gormeyen iki kizin yolda karsilasinca ciglik cigliga sarilarak merhabalasmasina tahammulunuz varsa selin'den de hoslanirsiniz. ne diyeyim.

banu ve selin'in ayni oksijeni tuketmesine sasiran insanlara da ben sasiriyorum. ikisi de ayni sey, yalnizca selin'in ergenlikten cikinca soylediklerinden utanma ihtimali daha fazla ama soruyorum hangimiz utanmadik ki...

edit: magdur mu olmus benim yiurum? ben de yuzlerce sorunla karsilasiyorum ve gereken sekilde tepkimi veriyorum. eksi sozluk ismini ve logosunu kullandigin icin soyluyorum, sozlugun buyuk bolumu de zaten toplumsal sorunlara karsi tepki veren insanlar olduklari icin buradalar. onlarca kampanya sozluk sayesinde basariyla sonuca ulastirildi, bir cok davaya sozluk sayesinde kamu destegi kazandirildi. burasi ana akim medyanin alternatifidir ayni zamanda. beni gri pijamali bir ergen sandiysan what can i do sometimes? belki baktigimizda ben senden daha agresif biriyimdir ancak gidis yolum agresif tepkiler verip asil sorunu gormezlikten gelmek olmuyor. psikologun yanlis davrandiysa dilekceni yazarsin, dernekler araciligiyla hakkini ararsin, bu kisiyi bir yaptirima ugratana kadar ugrasirsin. o psikologla ilgili yasal baglamda ne yaptin mesela? insanlar boyle bir durumla karsilasinca ne yapsinlar? haklari neler? prosedur nasil isliyor? toplumsal sorunlar canini cok sikiyor ama bunlardan hic bahsetmiyorsun a kinali kuzum. saniyorum ki insanlar hala hakkinda hicbir islem baslatmadigin bu psikologa gitmeye devam ediyorlar.

cevap verecegini bildigim icin tamamini olmasa da cevabini biraz izledim. genel itibari ile elestirime ad hominem bir bicimde demagojik ve populist soylemlerle yaklastigin icin denk geldigim kisimlari da zaten dikkate deger bulmadim. bahsettigin/iz konularda bir eksikligim olmadigindan sahsimin herhangi bir ozelligine yonelik ithamlarin/ithamlariniz da umrumda degil acikcasi. kendimi konumlandirdigim yerden gayet memnunum. savunma psikolojisine girecegine, ofken yatistikan sonra yazilanlari tekrar oku, neyi eksik yaptigini daha iyi anlarsin. gordugun gibi sana bambaska bir psikolojiyle cevap verdim. dene bak, oluyor.
  • normal muhabbet şeklinde video çekmek yerine, yeniden banu berberoğlu taklitlerine ve o tür şeylere yönelmesi ve yaratıcı atılımlar yapması gerektiğini düşündüğüm özel ve güzel insan. lütfen biraz daha deneysel olsun, biraz daha uçursun bizi. mesela bu geceyi selin'in videoları ile noktalamak yerine italya'dan getirttiğim bluray'lerle noktalayacağım gibi görünüyor. biraz koptum yani açıkçası... bundan çok memnun da değilim... italyan sinemasının gösterişi yerine, selin'in doğallığından yanayım son analizde...
  • selin'i her izlediğimde aklıma instagramda aslı inandık'ın çektiği, sürekli kendinden bahseden insan tiplemesi aklıma geliyor. evrendeki her şey senin başına gelmiyor selin. kendini garip, farklı hisseden tek kişi sen değilsin, böyle hisseden çok fazla insan var o yüzden bunu aşmalısın.
  • bu zamana kadar gördüğüm en iyi banu berberoğlu taklidini yapan youtuber. banu kendisi videoda olsa ancak bu kadar "banuca" konuşurdu diye düşünüyorum zatin.
    edit: https://www.youtube.com/watch?v=qpbstgyr82y
  • tatlı olmasına rağmen çok fena kafa açan yutıbır.
  • kafası çalışan ama çok daha fazla çalışıtığı yanılgısına düşüp kendini saçma sapan insanların hedefi konumuna sokan tatlı bir kız kendisi. yaş aldıkça aklının gerçek performansına ulaşacağını düşündüğüm insan. gelecek 10 yıl içinde zaman zaman uzaklaşıp zaman zaman kendini göstererek, tanınmış bir sima olabilme kapasitesine sahip şahıs.
  • vasat. tümüyle vasat. hatta o kadar bile olabilir mi diye sorgulamıyor değilim. şunu iyi biliyorum ki bir insan sürekli, alakasız vakitlerde kendini övmekle uğraşıyorsa kendisiyle alakalı ciddi sorunları vardır. kızımızda tam da bu bahsettiğim sorun var. çok akıllı olduğunu söylüyor lakin buna dair gösterebileceği hiçbir şey yok, standart bir zeka. marjinal görünmeye çalıştığından her açıdan farklı olduğuna inanıyor olacak ki zeka olayına bayağı kendini inandırmış. her videoda “ben zekiyim, gerçekten çok zekiyim, ulan öyle bir zekiyim ki, ah şu zekam yok mu” tarzında cümleleri ciddi ciddi, inanarak söylüyor. helal valla. kız inanıyor. zeka ile de bitmiyor elbet. üstün bir güzellik, herkesin hayran kaldığı ve her ortamda gözlerin onda olduğu bir güzellik olduğuna ve herkesin bu sebepten onu kıskandığına da bir o kadar hasta bir şekilde inanıyor. zaten kendisini de birkaç arkadaşımın bu açıdan “alay konusu” olması sayesinde tanıdım. hareketlerin hoş geliyordur, iltifat ediyorlardır. bunu neden bu kadar ciddiye alır ki bir insan? normalde böyle ağır da konuşmak istemezdim lakin kızın tüm videoları milletle alay etme üzerine. neye güvenerek oluyor bu? anlamıyorum, anlamlandıramıyorum. sen kimsin ve bu bir şaka mı? lütfen bir sonraki videonda açıkla. bu merakla ölmek istemiyorum.
  • selin ne yaparsa yapsın benim gözümde güçlü bir "birey" modeli çiziyor. "bu benim hayatım başrol benim" diyememek sizin sorununuz, kızın hayatının başrolü sen mi olacaktın?