şükela:  tümü | bugün
 • http://www.gayesokmen.com.tr/ 'de bir zamanlar fotosu bulunan hatun...*
 • fashion tv moda ödüllerinde gelecek vaat eden en iyi bayan manken ödülünün sahibi olan manken.
 • selingerie markasının sahibi ve tasarımcısı.
 • yakında evcilik oyunu ile karşımıza çıkacak olan güzeller güzeli. adres show tv imiş.

  http://www.selingerie.com/
 • zaten yeterince kötü olan evcilik oyununu sunumu (sunamayışı) ile iyice katlanılmaz hale getirmiş.
 • anladığımız kadarıyla yalın'ın sevgilisi olarak büyük bir kariyer yapmış ve modellik yaparak bu başarıyı taçlandırmış, örnek genç kız. işte bir anne baba'nın görmek isteyeceği, başarı öyküsü.

  şaka bir yana da, birisi sizin hakkınızda bilgi almak istediğinde, sadece "bilmemkimin sevgilisi" denilebilmesi ne acı şeydir lan. kendimi düşünüyorum da ıykk.. sizin hiçbir varlığınız yok, etkiniz yok, sizi tanımlayan hiçbirşey yok. sadece bir başkasının sevgilisi olmakla tanımlanabiliyorsunuz. karısı kocası da değil üstelik. sevgilisi..günümüz ilişkilerinin ortalaması alındığında her an bu titri kaybetmeniz kuvvetle muhtemel. mesela sözkonusu hanım arkadaş, yalın tarafından terkedilse veya başka bir sosyetik güzelle ilişse gözüne yalın'ın, kalbi meyletse...selin ortaçlı'nın titri en iyi ihtimalle şu şekilde oluyor: "yalın'ın eski sevgilisi, model, manken"

  doğru..selin ortaçlı model..ama neyin modeli? bana sorarsanız, ülkenin bir kesiminin geldiği noktanın modeli. para ve şöhret denilen şeyin peşinde insanı insan yapan değerlerin bir çoğunu feda etmeye hazır bir zihniyetin geldiği son noktanın modeli. sadece bir şarkıcının sevgilisi olarak anılmayı, eğer televizyonlarda ve mağazin gazetelerinde oluyorsa güzel gören, bundan bir rahatsızlık duymayan, bunun olmaması için tedbir almayan, aksine bunun şahsi reklamını yaptığını düşünen bir zihniyetin modeli..ama aynı şey sözlükte yapılsa, mesela benim şu an yazdığım bu entry için eminim çok kızacaktır bu model. belki sözlük yönetimine ihtarname falan göndermeye kalkacaktır. bugüne kadar bu türden insanlara verdiğimiz tepki ve eleştirilere karşı aldığımız yanıt bu oldu. neden? çünkü ulaşmak istedikleri şeye götüren yola (reyting>şöhret>para) ket vuran, zarar veren birşey yapıyoruz, bunları söylemekle.

  selin ortaçlı..ne fotografını görmüşümdür, ne kendisini tanırım. ismini bile ilk defa duydum desem inanın. sabah sabah bu kadar kelime kaleme almamın sebebi ise, bir insan olarak tanımının ne kadar basite indirgendiğini görmem ve maalesef bu tanımın, ülkenin bir kesimi tarafından gerçekten matah birşey olduğunun zannedildiğini bilmemdir. bu ülkenin bir kısım insanları, bu kişinin çıktığı magazin medyasını ağzı açık takip ediyor, yalınla yaşadıklarını merak ediyor, özeniyor, sanki kendi tanıdığı bir insanmış muamelesi yapıyor ve bunu yaptıkça o insana şöhret ve para yolunu açıyor.

  özendiğimden falan değil. selin ortaçlı'nın kazandığı/kazanacağı para da umurumda değil. önemli olan bu hayatların, normal hayatları etkilememesi. onların inançlarından, alışkanlıklarından çalmaması. bunun derdindeyim ben. isterim ki bu ülkenin genç kızları, günün birinde bir şarkıcının ona aşık olması ve barlarda hoplamalı zıplamalı bir hayatın hayaliyle değil, doğru dürüst çocuklar yetiştirebilen, sorumluluk sahibi bir anne veya ne bileyim, iyi bir cerrah, yüzlerce çocuğu eğiten bir öğretmen olmanın hayaliyle yaşasın. zengin olmasalar da bir vakarı olsun bu ülke insanının hepsinin. günlük hayatta ayı gibi yaşamamanın, başkalarını rahatsız etmeden belki fakir ama "asil" yaşamanın değerini bilsin..

  hayal tabi bunlar. facebook'tan seçeceğim 20 tane kıza selin ortaçlı'yı sorsam "o çok süper taaam mııı" dan öteye geçmeyen ama inatla savunulan bir muhabbet dinlerim bu hususta.

  neyse..ben bildiğimi söyleyeyim de.."sustu" demesinler.
 • (bkz: şeytan)
 • başka acı olan şeyler de var, olmaya çalışıp olamayıp sonra olabilenleri kıskanıp içinden buram buram kıskançlık nehirleri akan yazılar yazmak. kız kendini ifade etme yöntemini seçmiş, ona göre bir şeyler üretiyor, daha ne.

  sevimli, terbiyeli sempatik, guzel resimler paylaşan, bence yukarda adı anılan facebook "taam" cilarina örnek gösterilecek birisi.yazalım da meydan çekemeyenlere kalmasin..
 • kara para aşk isimli dizinin 1. bölüm 4. dakikasında hakkın rahmetine kavuşarak, lost'un ilk bölümünde patlayan adamın rekorunu kırmayı başarmıştır.
 • galatasaraylıdır bu güzel.