• tam adı "salman bin abdulaziz bin abdul rahman bin faisal bin turki bin abdullah bin mohammed bin saud" olan kişi..

senin ben yedi ceddini sayayım..

babasının çocukları için kurduğu okulda okumuş. religion ve modern science eğitimi almış. ben buna gülerim..
  • 15 haziran 2015 günü, merkezi abd'nin new york şehrinde bulunan dış ilişkiler konseyi adlı düşünce kuruluşu suudi arabistan ve israil'in temsilcilerini bir araya getiriyor.

merkezi cidde'deki bulunan orta doğu stratejik ve hukuki araştırmalar merkezi'nin başkanı olan enver eşki toplantıya kral selman bin abdülaziz'in resmi temsilcisi sıfatıyla katılıyor.

toplantıda israil'i kudüs kamu yönetimi merkezi'nin başkanı dore gold temsil ediyor.

toplantı gizli değil. konuşmaların videoları ve transkriptleri şu adreste mevcut: tıkla.

öncelikle dünya dengelerindeki değişim ele alınıyor ve çin'in yakın gelecekte amerika'nın hegemonyasını kıracağı önkabulüyle, enerji sektörüne ve bölgeye dair vizyonlar çiziliyor, petrol sahalarına ve petrol'ün dağıtım yollarına dair hedefler belirleniyor.

sonuçta, iki ülkenin orta doğu ile ilgili ortak menfaat hedeflerinin selameti açısından yedi koşulun yerine gelmesi gerektiği vurgulanıyor:

akademisyen kimliğinin yanı sıra suudi arabistan hava kuvvetlerinden emekli bir general olan eşki sözlerini şöyle tamamlıyor.

--- spoiler ---

all this demands a number of things:

1. achieving peace between arabs and ısrael.

2. changing the political system in iran.

3. unity of the gulf cooperation council.

4. achieving peace in yemen and revitalizing the port of aden because this will rebalance the demographics of
    employment in the gulf.

5. establishing an arab force with american and european blessing to protect the countries of the gulf as well as the arab countries and to safeguard stability.

6. the speedy establishment of the foundations of democracy with islamic principles in the arab world.

7. working toward the creation of a greater kurdistan in peaceful ways as this will weaken iranian, turkish, and iraqi ambitions and would split up a third of each of these countries in favor of kurdistan.

i hope for success and peace in the middle east. may the peace, mercy, and blessings of god be upon you.

--- spoiler ---

bahsi geçen yedi numaralı koşulun yaklaşık türkçe meali:

iran, türkiye ve ırak'ın hırslarını zayıflatmak üzere ve bu ülkelerin her birinden kürdistan lehin koparılacak üçte birlik parçalarla geniş ölçekli kürdistan'ın barışçıl yollardan kurulması için çalışmak.

.

bu toplantının tarihi 15 haziran 2015.

selman bin abdülaziz'e türkiye (cumhuriyeti) devlet nişanının takılmasının tarihi 12 nisan 2016.

[o arada çok da uzak olmayan bir geçmişte, 10 haziran 2005 tarihinde, suudi arabistan kralına devlet nişanı verilmesine karar veren recep tayyip erdoğan'a new york'ta yahudi cesaret madalyası veriliyor. yani görüyoruz ki bu üçü kendi aralarında gayet güzel top çeviriyorlar.]

ya o bir kez daha çok fena kandırıldı ya da vatana ihanet suçu ne anlama geliyor ben bilmiyorum.

.
  • gorsellerden baktim, feci tipsiz bi herif. amk gerci hanedanin alayi oyle de, neyse. 80 yasindaymis bu arada.
  • eşi muhtemelen güzel bir avrupalı bayan olan yeni kingo. ya da eşlerinden biri diyeyim daha doğru olsun.
  • ismini okurken yarısında sıkılıp çıktığım kral.
  • kendisine isyan eden kişilerin kafalarını kestiren bir hanedanın son kralı.
  • siralamaya 9. gruptan girmis olup seri basi olma avantajini kullanmistir. *

saudi arabia`s royal family
  • tahta çıkmasının şerefine bence devasa bir umumi hela yaptırmalıdır.

"bu yaştan sonra gelen krallığın ben içine sçam" manasında.
  • yaşına bakıp hemen gider sanmayın bu modeller uzun yaşıyor.
  • alzheimer hastası yeni kral. umarım ingiliz ajanı olduğunu unutur.
hesabın var mı? giriş yap