şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
  • chp edremit belediye başkanı adayı selman hasan arslan'ın başına gelen olay.

cuma günü edremit'teki bir mitingte meydana gelen hadise. imama küfürden kürdistan muhabbetine kadar uzanan değişik bir diyaloga tüm halkın şahit olması durumu.

(bkz: https://www.takvim.com.tr/…landan-kurdistan-itirafi))

(bkz: https://www.sabah.com.tr/…landan-kurdistan-skandali)

düzeltme: bkz. bölümleri.
  • şu an uzun adam sarayda sevinç çığlıkları atıyor olabilir...

edit: imla.
  • nedense sözlükte pek gündeme gelmeyen muhabbetleri öğrenmemize vesile olan olay. numan kurtulmuş'un sözlerini çarpıtıp burda sayfalar dolusu yazı yazanlar nedense bu diyaloglara kulak tıkamakta.

edit: beni yanıltarak objektif şekilde olayın üzerine gittiği için tüm sözlük ahalisine teşekkürler.
  • bizim oy kürdistana diyenden başlayacaksın.
  • amasız, lakinsiz, acabasız... tek kelimeyle rezalettir!
  • bu cehapeyi kapatin veyahut kapamayin muzeye falan cevirin amk.
    yemin ederim akape mi daha rezil bunlar mi insan karar veremiyor.
  • şşşşşş uyandırma kerizi. o atatürk'ün partisine oy verecek.

ülkeye bak. 2 parti var. birinin dini imanı para. diğerinin dini imanı türk düşmanı olan herşey. ikisinin ortak özelliği türkiye cumhuriyeti menfaatlerinin tersine çalışmak.
  • (bkz: ahahahahahahahahaha)

ya chp neden böyle...
  • kürdistan muhabbetinin kinaye amaçlı yapıldığına eminim ama yine de savunmayacağım.
    adamların yüzünden akıyor basitlik, basiretsizlik. yaşadığım yerdeki muhalefet partisi adayları neyse ki böyle tipler degil. olsaydı hayatta gitmezdim sandığa.
  • ses yapmayın olum yazıp durmayın belki gündemden düşer. bunların lideri de ypg bize mi saldıracak diye soruyor. hala anlamayan varsa liste yapacağım amk atatürk'ün partisi pkk'lıların eline geçeli çok zaman oldu. daha önce burada başlık açtım haberi a haber yaptı diye güya kafa buldu buradaki chpkk trolleri. muhabir şişli'de chp'lilerle yaptığı röportajda soruyor hangi partiye oy vermeyi düşünüyorsunuz diye, kimi hdp'nin pkk uzantısı bir parti olduğunu bile bilmiyor. kimi önce hdp'ye oy vereceğini söylüyor muhabir hdp aday çıkarmadı deyince chp'ye vereceğim diyor. ittifak yaptıklarını da bilmiyor. yav hep söylerim gülmek istiyorsan chp'lilerle muhabbet edeceksin.