40 entry daha
  • sabaha karşı 04:05 sularında istemeden de olsa moralimi bozmuş kişi. benim moralimin bozulma sebebi kendisinin suçu değil elbette.

akranları arasında en küçük yaşta bilgisayar sahibi olan ben;

28 yaşına geldiğinde elinde sadece bir kaç işe yaramaz excel formülüyle üzülürek selman kahya videosu izliyorsa bir problem var demektir.

kimseyi suçlayamam beni kötü yönlendirdiniz diye; cm/fm serisinde geçen faydasız saatler. yanlış alan seçimi (eşit ağırlık). kötü sıralama 52.000. umursamazca yapılan üniversite tercihleri. çok kolay 3,95 ortalama yapılabilecek sınıf öğretmenliği bölümünde 2,95 ortalama. hem de kimsenin yüzüne bakmayacağı bir ünide. kimseyi suçlayamam çünkü bundan 13-14 yıl önce belki seçeceğim lise için google araştırması yapamazdım ama hem alan seçiminde hem de üni tercihinde yapabilirdim. hayatımın her döneminde bilgisayarı, yazılımları ve kodları sevmiş olan bendim ancak buna dair hiçbir şey öğrenmedim. bugün sıkıntıdan oturup tablolar yapıyorsam, fikir üretmeye çalışıyorsam bunu hem paraya, hem de profesyonel yaşama dökmem gerekiyordu. yapmadım. boşa geçen 28 yıla bakıp gözlerim doluyor sadece. ki yine en kolay olanı seçiyorum. yurtdışında yüksek lisans için avrupa üniversitelerini tarıyorum. ücretsiz olana param yetmiyor. parasız olana da not ortalamam.

şu an alakasız bir erasmus geçmişi
    2,95 ortalama
    eğitim fakültesi mezuniyeti ile özel okulda yönetilicikle idare etmeye çalışıyorum. arada da işte yurtdışında türkçe-ingilizce bilen call center / accountant ilanlarına başvuruyorum. dönüş yapan tabii ki yok. bu cv'ye ben olsam ben de dönmezdim :) .

dönüp dönüp sen bunu hak etmedin diye hayıflansam da tam olarak bunu hak ettim. ah be selman bey. bizi üzecek ne vardı? ama doğru ben bunu hak ettim.

mevzuyu fazla kişiselleştirip mutsuz formumumdan çıkayım. burada yazanlar selman kahya videolarından motive olup gelenler için ne yapmamalısınız noktasında belki size yardımcı olabilir.

son olarak ürettiklerinle, üretmeye çalıştıklarınla, anlamsız youtube türkiye çöplüğünde gençlere gösterdiğin yol için teşekkür ederim. üniversite sınavına çalışan bir kuzenim var. motivasyon için durup durup senin videolarını gönderiyorum. benim olmadı bari onun hayalleri gerçek olsun.
18 entry daha
hesabın var mı? giriş yap