şükela:  tümü | bugün
 • 1983 zonguldak doğumlu, boğaziçi üniversitesi fen-edebiyat fakültesi tarih bölümü 4. sınıf öğrencisi. ingilizce , japonca ve arapça biliyormuş.
  kaynak: http://haberim.com/yazar.php?id=59

  kurtlar vadisi gibi "sisli ortam"lara meraklı ve kafkas ruleti oynamayı seviyormuş.
  kaynak: atlantis sismik araştırmaları

  sisli puslu edit: asıl kaynağım yok olmuş! niyedir bilemem.
 • şu sıralar timaş yayınevinde editörlük yapmaktadır. son günlerde kurtlar vadisine rakip bir dizi için senaryo yazmakla uğraşıyor.
 • turgut özal'ın kaleme aldığı tarih ve miras adlı kitabı yakın plan yayınlarından okuyucularla buluşturmuştur.
  http://www.yakinplan.com/?syf=18&hbr=41837
 • kurgu-roman işinde bence gelecek vaad eden bir yazar.

  kafkas ruleti-türkiye'nin gözyaşları-teşkilat-muhafız kitaplarını okudum.

  yer yer akıcılık sıkıntıları olsa da kurgu sağlam.

  kitaplarında bazı ayrıntılar var ki ancak konunun ilgilileri ve muhatapları bilir. bu yönden bakınca iyi haber kaynakları var herhalde diye düşünüyorum.

  bazı kitaplara/yayınlara editörlük ediyormuş ki bence bıraksın o işleri sadece fütürist projelere dâhil olsun.

  sen yaz mübarek adam, sen yaz. biz okuruz...
 • 1 mayıs'ta hanedan isimli kitabı çıkacak, çıktığı gün alacağım aldığım gün okuyup bitireceğim ve yeni kitabını bekleyeceğim.
 • kendisinin yazdığı; türkiye'nin gözyaşları, kafkas ruleti, teşkilat, muhafız, hanedan ve hamuruna bir şeyler kattığı yeşil (mahmut yıldırım'ın oğlu murat yıldırım'ın yazdığı kitap); kırık kurşun (faik içmeli'nin hayat hikayesini anlattığı kitap) kitaplarını okudum. yine mahir kaynak'la beraber yazdığı sistemi yeniden kurgulamak ve rahmetli turgut özal'ın yazdığı ve selman hoca'nın yayına hazırladığı tarih ve miras kitaplarını da birkaç güne bitireceğim kısmetse. üstad bize deryayı gösterdiğinden dolayı artık bunlar yetmeyeceği için kendi yayın evinden (bkz: yakın plan) çıkan kayıp tarihimiz ı-ıı ve beraberindeki beş altı kitabı daha, öncelikli okunacaklar listesine ekledim. -ekim ayına kadar bitmez inşallah bu kitaplar hocam- ekim ayında operasyon isimli kitabı çıkacak, teşkilat serisine ait bir kitap olacak ve yine beni benden alacak (kısa bir kesit paylaşmıştı hoca facebook'taki sayfasında) gibi görünüyor.

  velhasıl bu adam derya kardeşim, her sayfada yeni bir şeyler öğreniyorum, afyonkeş gibi kitabını, yazısını bekliyorum, çoğu zaman da belgeli (kitapların geneli roman olduğu için her cümle yaşanmış değil tabii) konuşuyor ya en çok o zaten bağımlılık yapıyor; tabii bir de yazılarındaki muazzam tasvirleri ile sizi alıp içine attığı o müthiş manevi ortam. yaşıyorsun o anı, müziği, ışığı, kokuyu, mimikleri, duyguları hissettiriyor sana, oraya gidiyorsun o karakterle birlikte.

  bir de olaylara yukarıdan (bkz: god mode) bakma yeteneği kazandırıyor, her şeye zıplamıyorsun eskisi gibi. bu böyle olduysa sebebi şu olabilir diyorsun, ilişkileri, mesajları, bağlantıları sorgulamaya başlıyorsun deli gibi ama sonunda bir yerlere varıyorsun ve yaptığım analizler doğru çıkmaya görsün, o keyfi anlatamam işte.

  -şimdilik- son olarak şunu da söyleyeyim, şu an oturduğum semti seçmemde dahi en büyük etki selman hoca'nın kitaplarında geçen ve beni sirr'ı aramaya iten üsküdar sahneleridir. abimle yaşıttır selman hoca, keşke ağabeyim olsa, aynı kandan aynı candan olsak; yol arkadaşı olsak; ömrümü yanında tüketsem dediğimdir.

  hayata bakışımı değiştirdin, sayende derviş bir adam olup çıkacağız ömrümüz yeterse ey efendi! var ol efendi!
 • araştırır ve gerçekleri yazar. herkesin hatasını söyler. kimseye eyvallahı yoktur. kendi kitlesine dahi... olayları genelde tersinden okutur adama, bir de böyle bak bakalım der. geri adım atmaz, ileri görüşlüdür. olayları çok iyi yorumlar. son kitabı operasyon'da ise ağlatmıştır ve "biz de yüreğimizdekini yangın bilirdik, var ol efendi" dedirtmiştir.

  çam da bizim kozalak da.
 • http://youtu.be/pkop1q8i4oo bir programda anlatmış teşkilatları,derin devleti
 • yeni versiyon mustafa armağan. nedir ne değildir diye twitter'ına bakalım dedik, daha ilk tweetlerinde tarihten anlamadığını ve iftirada sınır tanımadığını gösterdi.
  işte o tweet

  hatırlatma: çanakkale'de 80 bine yakın askerimiz şehit olmuştur.
 • hanedan kitabı ile dibe vurmuş yazar. uzun zamandır kitap yazmadık, aradan çıkaralım kafası ile yazmış muhtemelen