şükela:  tümü | bugün
 • türk edebiyatının en önemli ödüllerinden cevdet kudret edebiyat ödülleri'nin öykü dalında 2001 yılı birincisi

  "ortasindan yarisi" adinda bir kitabi daha vardir
 • 1972 samsun doğumlu. gazi üniversitesi iletişim bilimleri fakültesi, halkla ilişkiler ve tanıtım bölümü'nü 1994 yılında bitirdi. okul yıllarında tiyatro, koreografi,radyoculukla ilgilendi. metin yazarlığı yaparak geçiniyor. 1995 yılında yaşar nabi nayır gençlik ödülü'nü, 1996 yılında gençlik kitabevi `genç öykücü' ikincilik ödülü'nü aldı. öyküleri, 1995 yılından bu yana varlık, adam öykü, düşler öyküler, üçüncü öyküler ve kitaplık dergilerinde yayınlandı. 1997 yılında ilk kitabı ortadan, yarısından yayınlandı. sandık lekesi adlı kitabı öykü dalında 2000 cevdet kudret edebiyat ödülü'nü aldı.son olarak doyma noktası adlı kitabı yayınladı.
 • özellikle doyma noktası isimli kitabındaki "şeftali", "kılçık", "yaprak ve tüy zamanları", "çatlak yerlerin kuyusu", "insan dipleri" isimli öyküler dosta düşmana tavsiye olunur.
 • birkaç yil once herseyi oyku araciligiyla kavramami dileyen oyku yazari.az konusma, daha cok psikolojik betimlemeye yer vermesi uslubunda en sevdigim ozellik.yazma tembelligi geldiginde daha fazla yazmak icin tekrar tekrar oykulerini okudugum birkac oykucuden biri.
 • bir leylek kafe müdavimi idi...
 • sadece yazar olarak degil, tuhaf halde kadınsılıgını da cok cekici buldugum yazar... 'keske sadece yazdıklarıyla yetinmek durumunda olmasaydım' dedigim iki kadın yazardan biri... aaah, ah!...aynı duyguyu bir de tezer ozlu'de -zorunluluk olarak- yaşıyorum ben...
 • kendi hakkında en iyisini yine kendisi yazmış: "yumurta büyüklüğünde olduğuna inandığım bir tutku taşıyorum göğsümde. pelür bir zarla koruyabiliyorum onu. şükürler olsun, koçbaşlarla saldıran soruların yıkıcı etkisine, onca narinliğine karşın dayanabiliyor. yine de, tutkumu haznesinde dengeli bir biçimde taşıyabilmek için sürekli dik ve temkinli yürüyorum. kaygımsa en az onun kadar büyük. onu koruyan bir duam da var üstelik: ey benim güzel allah'ım! yetkinlikten, okuruna güvenmeyen kör parmağım gözüne metinler yazmaktan beni koru. bırak bir gözüm hep kapalı kalsın. bundan sonra yazarken hiçbir şeyi aktarmak, kurmak, hesaplamak istemiyorum..."
 • müthiş bir yüz ifadesine, bakışa ve gülüşe sahip genç edebiyatçı.
  (bkz: edebi olmayan yaklaşım)
 • bir ekşi sözlük bannerı sayesinde henüz okumadan öğrendiğimiz, hatmettiğimiz hatta bayramlıklarını bile giydirdiğimiz edebiyatçı genç. belki de genç edebiyatçıdır bak, hala bilmiyoruz. yazıyoruz...