şükela:  tümü | bugün soru sor
  • şema terapi de şemaların tetiklenmesi için gerekli olan uyum, seçim bir nevi yaşama biçimi. eğer bir konuda davranışınız size mantık dışı geliyor ancak yine de bu davranışı sürdürmeye devam ediyorsanız muhtemelen şemanızın kimyasına uygun bir şekilde hareket ediyorsunuz demektir. örneğin istismarcı biriyle beraberseniz ve bu beraberliği sürdürmeye devam ediyorsanız bu o kişiyle şemanızın kimyasının tuttuğunun göstergesidir ki bu çok sık rastlanan bir durumdur. hissettiklerinin ne olduğunu anlayamayan çoğu insan bunun gerçek aşk olduğu sanrısına kapılıyor.ondan sonra merhaba mutsuz evlilikler, psikolojisi bozuk çocuklar.

    eğer kararlar alıp uygulayamıyorsanız karar almaktan vazgeçin. önce şemalarınızın farkına varın, ondan sonra onlara uygun kararlar alın. bakın nasıl şıp diye uyguluyorsunuz. şema kimyası kendimizin ne olduğunun açıklamasıdır dostlar hafife almayın.
  • aslında halk arasında farklı bir adı var bunun. (bkz: ilk görüşte aşk)
    evet sevgili romantikler, maalesef doğru duydunuz, ilk görüşte aşk sandığınız şey, şemanızı tetikleyen , karşı koyamadığınız insanlardır aslında.

    yine de çok keyifli be, napalım. *