şükela:  tümü | bugün
 • yıldızı pek parlamamış bir aktristimiz... en cok metin erksan ın sevmek zamanı filmindeki rolü ile dikkat cekmiştir... en azından ben öyle biliyorum
 • balık etli sarışın bir kadındır. hep ağlamaklı bir suratı vardır.
 • ayşecik'in * annesi rolleriyle hatırlayabileceğiniz, 10 temmuz 1943 istanbul doğumlu, sanat yaşamına tiyatro ile başlamış sinema oyuncusu.

  çok biçimli bir yüzü vardır sema özcan'ın. elmacık kemikleri, burnu... sevmek zamanı'nda resmine aşık olur müşfik kenter, ne isabetli bir seçimdir.

  o da gözlerini boşluğa dikerek konuşur filmlerde. artık bu davadan vazgeçtim, gözlerini boşluğa dikerek konuşmak aktristin değil, yönetmenin suçu, teknik olanaksızlıkların suçudur.

  severim ben sema özcan'ı. hep hüzünlü, hep acı çeken, hayat kavgasının içinde bocalayan kadındır. öyle hanımefendi bir duruşu vardır ki insan yanındayken kendini toparlama ihtiyacı hisseder sanki.

  sevgili babam'da cüneyt arkın'a allahına kadar aşıktır... cingöz recai'de ayhan ışık'ı sevse mi sevmese mi, güvense mi güvenmese mi kararsızlık içindedir... yaşamak kolay değil'de yine ayhan ışık'la bir hayat kavgası vermektedir. solan gül'de ayşe'nin * fedakâr annesidir.

  şimdi ne yapar ne eder bilmem. hâlâ güzel midir, hâlâ dalgın dalgın mı bakıyordur...
 • sayesinde apartmanimizda devrin unlu sinema sanatcilarini, sarkicilarini gordugumuz sinema oyuncusu. nisyan ile malul hafizamizda londraya yerlestigi kalmistir.
 • sema ozcan zor kosullar altinda, dar alanlarda, kapali mekanlarda uzuuuuun ve zor saatler gecirecekseniz ya da issiz bir adaya dusecekseniz yaniniza almaniz gereken uc seyden birincisidir. diger iki sey ise lush life'in charti ve ucuncusu de gulme krizlerine iyi gelebilecek yatistirici bir seydir. o ne olabilir bilmiyorum valla.

  come rain or come shine'i soylerken dinleyenlerin cigliklarina hakim olamadiklari, bir studyo dolusu insan tarafindan test edilip onaylanmistir.

  neyse burada ne kadar laf soylesek bostur, guzel sesli, guzel huylu, guzel yuzlu sema ozcan, bizzat taninmali, mumkunse gidip sahnede, ait oldugu yerde izlenmelidir!
 • 2 sema özcan vardır, büyük olanı sanatını sinemada icra ederken, küçüğü sahnelerde ses sanatkarı olmayı tercih etmiştir. küçük olan öyle cabbar birşeydir ki istese tüm rolleri çalar özgü namal dan. ama o şarkı söyleme tutkusuyla yanıp tutuşur zira tüm hayatı müziktir. mutlaka dinlemek, dinletmek gerekir. büyük sema özcan'ın ise şu an nerelerde olduğu merak konusudur. 60 kadar filmi olan bir sanatçının akıbetini bilememek çok fena birşey.
 • sevmek zamanı adlı filmle tanıdım kendisini ve gözlerini. nedendir bilemeyeceğim ama o siyah beyaz filmdeki gözler, hayatımda gördüğüm en güzel gözler gibi geldi bana. umarım hala öyle güzel ve derin bakıyordur yıllara inat.
 • 42 yıldır cannes'da gözlerden uzak bir hayat sürüyormuş.

  http://wap.milliyet.com.tr/…article.aspx?id=1583077
 • yeşilçam'ın ilk konservatuvar mezunu kadın başrol oyuncusudur. yıldız kenter'in öğrencisiyken kent oyuncuları sahnesinde birkaç oyunda yer alıp sinemaya geçmiştir. 7-8 sene film çevirdikten sonra vog çoraplarının sahibi mehmet sarper ile evlenip oyunculugu bırakmıştır. 1970'lerin başından beri röportaj vermiyor, fotoğraf çektirmiyor. cannes'da yaşıyor.
 • ntv radyo’da iz bırakan kadınlar isimli programda kendisi hakkında yapılan bölümü dinlemek için: https://soundcloud.com/…an-kadinlar-22-haziran-2016