şükela:  tümü | bugün
 • 1998'de trt tarafından düzenlenen spor spikerliği sınavını kazanan semahat aslaner, kanal d'de spor editörlüğü, eko tv'de program ve fanatik gazetesi'nde köşe yazarlığı yaptı. trt'nin açacağı spikerlik sınavına başka bayanların da katılmasından sevinç duyacağına dikkat çeken aslaner, bayanların canlı maç anlatımı meselesine: "türkiye'de canlı yayında ilk futbol maçlarını ben anlattım. bu i$, sanılandan da zor. futbol izleyicisinin kulağı, kadınların canlı maç anlatımına alışık değil." izleyicinin kadın spikerlerin hatalarına hiç hoş bakmadığına değinen aslaner: "işte, kadın değil mi? bu kadar yapabiliyor? diye düşünülüyor. bu nedenle çok dikkat ediyorum. kelimeleri özenle seçiyorum. erkeklerin kullandığı topa ayak koydu, doksana taktı gibi terimleri kullanmıyorum." diyor.*

  kaynak: http://www.milliyet.com.tr/…/08/cumartesi/acum.html

  http://sporvizyon.zaman.com.tr/?bl=8&hn=2691

  ukteyi veren: bormaz (01.04.2007 16:24)
 • eski futbolcu ahmet arslaner'in karısı ve trt spikeri. aynı zamanda radyodan bile olsa mac anlatan ilk bayan mac spikeri.

  bugün adana'da oynanan kayserispor - genclerbirligi macını anlattı mesela. hatta, kahe'nin kacırdıgı penaltı sırasında penaltının gol olacagına öylesine inanmı$tı ki topu cıkaran kaleci souleymanou hamidou yerine agzından bir anlık heyecan ile alioum saidou ismi cıktı. cok yakın bir zaman dilimi icerisinde televizyonda bir mac anlatması $art.

  (bkz: jacqui oatley)
 • 31 temmuz 2009 ankaraspor eskişehirspor maçındaki ürkekliği ve şaşkınlığı ile kendisine karşı şevkat duygularımı harekete geçiren, ilk ve son maçını anlattığı (tv de tabi. aslında radyoda da felaket ama orada izleyen olmadığından kimse çakmıyor , isimleri sallayıp duruyor) kesin olan spiker.

  çalışıyor, çabalıyor, telaşlanıyor, elinden geleni yapıyor, ama olmuyor. dünyada canlı yayın futbol spikerliği yapacak son insan olabilir..

  yine de çabasına ve iyi niyetine saygı duyuyor, sempati besliyorum. (bkz: pozitif ayrımcılık)
 • tsyd ankara kupası atraksiyonunda ilk kez canlı yayında biraz da kerem öncel'in yardımıyla maç anlatan kadın spiker olarak tarihteki yerini almıştır.
 • ayrıca trt'nin radoydan yapılan maç yayınlarında da her hafta sesini duymak mümkündür.
 • güven göktaş ile aynı gün trt radyolarına gönderilmiştir. aynı trt, spor spikeri açığını kapatmak için özel kanallardan spiker kiralamaktadır.
 • 2008 yılında trt'de staj yaparken gördüğüm, diksiyonuyla ve davranışlarıyla narin ve çok güzel bir hanımefendi'dir kendisi.
  sosyal medyadan gördüğüm üzere; şu sıralar trt istanbul'da çalışmakta ve alımlılığından hiçbir şey kaybetmemiş, şarap gibi hatun oldğunu göstermiştir.
 • 20 şubat saat 22.45'te başlayacak beşiktaş-bayern münih maçını sunacağı söylenen kadın spiker. umarım kadının toplumdaki değeri için anlaşılabilir bir mesaj olur.