şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bu aralar sardığım css şeysi, tek eksiği dökümantasyonunun zayıf kalması ve kullanıcı sayısının az olması yoksa baya güzel özellikleri var.
  • çok başarılı user interface library. semantic ui; github star, fork istatistiklerine bakıldığında bootstrap 10/1 oranında hali hazırda. twitter bootstrap avantajı istediğin extra bir bileşeni birilerinin kesin yazmış olmasından mütevellit hızlı şekilde eksikleri implemente edebiliyorsun. semantic ui ise component sayısı anlamında bootstrap'a göre çok daha zengin. ihtiyaç duyulabilecek özellikler çok iyi düşünülmüş. theme desteği ve bu componentlerin tek elden çıkmasından dolayı hem görsel, hem tipografik anlamda twitter bootstrap'den çok daha başarılı.
  • beğenip başlayacak olanlar varsa lanet olası explorer yüzünden biraz daha beklemelerini tavsiye ederim. zira admin teması yaptım tasarımcının baş belası eplorer da cortladı.
    edit: css flexbox sorunu bi kaç satır css fix koduyla halledilebiliyor, gereksiz stres yapmışım.
  • (bkz: material ui)
  • 300 kb'lık css dosyasını yorumlaya yorumlaya 700 kb'a çıkarmışlar.

700 kb bi şey mi sen de diyenleri vururum. türkiye'de internetin hızı belli, standartlar belli. ulan yorumlar bir de işe yarar şeyler olsa.
    "şunu şöyle yaparsan bu olur" değil de,
    "explorer'da böyle yaptık, şöyle gizledik..."
    gibi yorumların eline düşmüş css kütüphanesi.
    daha bunun javascript kütüphanesi var. temaları var.
    en ufak yazdığım bir sayfa kullanıcıya 2 mb olarak gidiyor. manyak mı lan bunlar?
    bootstrap ile yola devam da, o da her yerde kullanıldığından hep aynı görüntü.
    ayrıca bootsrap'ın içine bir şeyler eklediğimde sayfa tanımıyor. kendim css sınıfları oluşturamıyorum. daha .min.css ve min.js işlerini çözemedim. alanım web değil. bu yüzden uğraştırıyorlar beni.
    hakketten şöyle .min.css ve .min.js işlerini anlatabilecek suserleri yeşilime bekliyorum.

bu arada başındayım bu kütüphanenin, bazı html nesnelerini algılatmak için illa class'ını tanıtmamız lazım herhalde. bootstrap'da böyle değil.

ne diyorduk, ekşi sözlük hiçbir siki beğenmeme timi'nin gururlu bir neferi olarak "bu da bi sike benzemiyor" diyor ve sahayı sizlere emanet ediyorum*.
  • bootstrap custom css yazmadan bir şeye pek benzemez. aksi halde kullanan her site bir birine benzer. semantic ui hem bileşen yelpazesiyle hem de özgün görünüşüyle bu konuda bir farklılık katar. ayrıca (bkz: foundation)