şükela:  tümü | bugün
 • " 'her şeye rağmen tiyatro' diyen gezici bir kumpanyanın hayat dolu öyküsünün anlatıldığı, beşinci yaşını kutlayan semaver kumpanya'nın kendi serüveni için bir kutlama, tarihin neresinde dururlarsa dursunlar, hayatta istedikleriyle uğraşan, istedikleri için savaşan insanlara dair küçük bir öykü..."

  http://www.semaverkumpanya.com/
 • 5. yılını kutlayan semaver kumpanyanin yeni oyunu.

  sait faik abasiyanik'in aynı adli eserlerinden yavuz pekmanın uyarladigi oyunu isil kasapoglu yonetiyor ve bir semaver kumpanya surprizi ile gevende muziklerini yapiyor...
 • ilk oyun 7 nisan saat 20:30'da semaver kumpanya'da.
 • uzun zamandır izlediğim en keyifli oyun. rüya gibi sahnelerle bezelidir. gülmekten gözümden yaş da getirmiştir, olmak ya da olmamak derken ağzımı bir karış açık da bırakmıştır. ve evet, sonunda ayağa da kaldırmıştır.
  iki perde ikibuçuk saat şıp diye geçivermiş, bizlere de kıskanç~hayran uykular kalmıştır gece için.

  tiyatroyla bir ucundan az da olsa ilgilenenlerin ayrıca keyif alması muhtemeldir. oyun boyunca moliere, shakespeare, ferhan şensoy gibi yazarların oyunlarından kısa bölümler izlenmektedir.

  tekrar tekrar "bravo!" diye bağırasım var, ıslık çalasım var, ne desem az kaldı..
 • tansu biçer'in muhteşem oyunculuğunu hayranlıkla izlediğim, serkan keskin ve burcu doğan'ın lüküs hayat yorumuna bayıldığım, cimri yorumunu gördükten sonra onikinci gece'ye gidemediğim için hayıflandığım kısacası bana çok keyifli bir iki buçuk saat geçirten ayakta alkışlanılası oyun.
 • semaver kumpanya'nın yeniden sahnelediği çok eğlenceli ve az hüzünlü oyunu.

  kendi kalemlerinden;
  "tarihin neresinde dururlarsa dursunlar, hayatta istedikleriyle uğraşan, istedikleri için savaşan insanlara dair küçük bir öykü… " dedikleri güzel bir oyun..

  kadro semaver kumpanya işi her zaman ki gibi.. ahmet kaynak, burcu doğan, mustafa kırantepe, serkan keskin, selen şenay, sezin bozacı, sibel altan, taner ölmez, yavuz pekman..

  --- spoiler ---

  oyun çok çok keyifli. oyunculuklar harikulâde. özellikle 3 isim şahane oynamışlar. burcu doğan, serkan keskin, yavuz pekman extra bir sahne performansı sergiliyorlar. mustafa kırantepe'nin diyalogları renk katıyor oyuna. ki oyun zaten çok renkli. ayrı bir parantez ise selin bozacı için açmak gerekli. öyle neşeli, öyle keyifli ki her haliyle oyunu güzelleştiriyor. hani bütün sahnelerin bir köşesine selin bozacı şartı getirseler, hiç bir oyunda sırıtmaz..

  --- spoiler ---
 • çeşitli oyunlardan alıntıladıkları pasajlarla adeta bir manifesto tadında mesajlar veren, muhteşem müzikleri ve oyunculuklarıyla dolu dolu geçen iki perdeli mükemmel bir semaver kumpanya oyunu.

  ayrıca oyuncuların; oyunun son 20 dakikasını elektrik gittiği için seyircilerin telefon flaşlarıyla oynaması, bu durumu da nüktedan bir dille oyun içerisinde doğaçlama dile getirmeleri tipik bir semaver kumpanya sıcaklığına yakışan hareketti.

  biz seyircilere ne mi düştü? oyun bittiğinde ellerimiz patlarcasına alkışlamak tabi ki...
 • dün akşamki oyunda elektrikler kesildiği halde seyircilerin telefon ışıkları ile oyunu tamamladılar ve bizlere unutulmaz bir oyun sergilediler. verdikleri emeğe, sanatlarına, göz dolduran oyunculuklarına sağlık. uzun zamandır bu kadar gülmemiştim.