*

şükela:  tümü | bugün
 • karnesinde notları çok yüksek olan ve dersanenin yaptığı sınavda da gayet yüksek sonuçlar almış öğrencileri kabul eden mekan.bu kadar prestij sahibi olmasını anlamıyorum zira zaten oraya giden öğrenci istediği yeri kazanacak olan öğrencidir.vasat bir kimseyi alıp ilk tercihine girebilmesini sağlıyor olabilselerdi daha haklı bir ünleri olurdu sanki
 • ahmet necati akbay gibi a$mis, dolma parmakli fizik hocasinin oldugu dersane. benim zamanimda sadece 4. kattan olusuyodu, mutfakta da oralet mevcuttu, simdi 3. kati da alip genislemis, mutfaktan da oraleti kaldirmislar.
 • ayrica turkce dersleri de yucel kilic tarafindan verilirdi bu dersanede, o ve diger hocalar sayesinde** lise son eziyet olmaktan cikip zevkli bir yil haline gelirdi.

  oysden onceki son cuma gunu, (simdi ossden once yapiliyor olsa gerek) manti gunu duzenlenir, tum ogrenciler ve katilan eski mezunlarin tika basa manti yemesi saglanir, mide fesati gecirilirdi..
 • sinavla ogrenci alip ilk 1000e 5 ki$i sokabilen, nasil hala ba$arili oldugunun soylendigini bilmedigim dershane. konulari $ubatta bitirmeleri sadece ogrencilerinin ba$ka dershanelere gidenlere "aa biz bitirdik siz neredesiniz" demesini saglami$tir. oss sonuclarina baktigimizda konulari $ubatta bitirmeyenlerin nedense daha onde oldugunu gorup bunun bir goz boyama malzemesi oldugunu du$unmek pek de mantiksiz degildir.
 • sınava hazırlama konusunda gerçekten çok başarılı ama tercih yaptırmaya gelince o kadar da başarılı olmadığını gördüğüm dersane. girdiğim sene çok istediğim bölüm bir üniversitede yeni açılmıştı ama selami hoca bana bunu söylememişti. şimdi çok daha memnunum oraya gitmediğim için. bu aklıma şu soruyu getiriyor. acaba selami hoca şimdiki okulumda daha mutlu olacağımı biliyorduda o yüzden mi yazdırmadı yeditepe üniversitesini. ben selami hoca dan beklerim bunu. yok ben illede istediğim bölüme giderim derseniz tercih zamanı benim yapmadığım şeyi yapın yani alın elinize kitapcığı her üniversiteyi tek tek inceleyin. ayrıca bu dersane sınav stresini de baya bi azaltır. ama dersanede bir handan hanım vardırki insanı durduk yere strese sokar uzak durmak bulaşmamak lazım. o iğrenç sesi yeter...
 • zeka testi yapip, ona göre ögrenci kabul edip, üstüne üstlük kabul ettigi ögrenciden epey birkac milyar lira para alip, kişiyi büyük paradokslara sokan dershane.
 • zeka testinde yuksek sonuc alip karnesini getirmemis olan bir ogrenciyi de kabul etmistir zamaninda bu dersane, sonradan selami hoca kendisine "iyi ki karneni getirmemissin yoksa seni almazdik" diye itiraf da etmistir hatta..
 • öss'ye hazırlanma sürecinde stresi mümkün mertebe azaltmayı başaran, öğreten ve eğlendiren, kendine has enfes dersane. üniversiteye girdikten sonra 1 kere bile ziyarete gitmemiş olduğum için en irisinden bir eşşek olduğum tescillenmiştir.
 • 2008-2009 eğitim yılında eskisehir yolunun oralara, tevfik fikret lisesi'nin yanına taşınmış olan hayvansı yeni binasında ` : duydugum kadariyla` fit hocaların gunluk spor programları bozulmasın diye ` : evet bu atmasyondu` spor salonu bilem olan eğitimi, kendini veren öğrenci için sahane benim gibi mallar icin ise cok da bir sey fark ettirmeyen, sisirme fiyatlı 2 senemi gecirdigim dershanem. hocaların cogu gercekten cok kaliteliydi ama bilmiyorum sanki selocuum biraz abartıyor mu ne fiyat olsun genel olsun. gene de kızılay bayındır'dayken gecirdigim anilarla mutfaginda ictigim kahve ve oraletlerle unutulmaz bir yere sahiptir bende. kıç kadar kızılaydaki 2 katlı dersaneden sonra yeni binasını gormek nasıl bir etki yapar ogrenmek icin:
  http://www.semboldershanesi.com.tr/