şükela:  tümü | bugün soru sor
 • baktilar ki ortalik cok karisacak ortaya genelkurmay baskani cikti ve "bu generali yargilama isini bizden baska kimse yapamaz" dedi.. ne guzel ne guzel.

  rektoru mahkemelerde surundur adamin hayatini karart, askere gelince orada dur.

  komutan unvanli kisi de ayni rektor gibi bir turkiye cumhuriyeti vatandasi, bir devlet memuru degil midir? rektor devlete ait bir egitim ve arastirma kurumunun, komutansa yine ayni devlete ait bir guvenlik kurumunun yonetici pozisyonlarinda bulunan birer vatandas. ikisi farkli meslekler icra etmelerine ragmen ayni devletten maas aliyorlar, ayni nufusa hizmet ediyorlar.

  ancak her nedense rektor herhangi bir vatandas gibi yargilanabilmekteyken komutani sadece kendi meslektaslari, kendi kurumunun elemanlari yargilayabiliyor!

  boyle sacmalik olmaz. rektoru mahkemeye goturebiliyorsaniz komutani da goturun - komutani goturemiyorsaniz rektoru de normal mahkeme degil ogretim gorevlilerinden olusan bir akademik mahkeme yargilasin! ama o zaman marangozlari ulusal tahta sanatcilari birligi mahkemesi, kasaplari turkiye kasaplari yuksek adalet kurulu yargilamali.
 • "aman falanca isim bu iddianamede nasıl geçer?" diye ortalığı birbirine katıp neredeyse -haşa huzurdan- bir taraflarını yırtanların asıl amacı, bu iddianamede faaliyetleri açık seçik anlatılan "derin" oluşumları örtbas etmekten başka bir şey değildir. kanunsuz ve karanlık olaylar, "dokunulmaz" isimlerin ve ünvanların gölgesine sokuşturulup gözlerden kaçırılmaya çalışılmaktadır. oysa bu örtbas etme çabası, en çok bu isimlere -tabii ki ünvanlarına ve kurumlarına da- hakarettir.
  baştan sona okunduğunda insanı "allah'ım, burada yazılanların onda biri bile gerçek olmasın.." dedirten iddianamedir ayrıca... bu iddianame hakkında anlı-şanlı-kodaman hukukçuların "iddianameyi henüz okumadım ama kabul edilemez buluyorum" şeklinde tuhaf beyanlarda bulunmaları ilginç, bir o kadar vahimdir.
  bu arada... bir susurluk çetesi vardı ne oldu ona? * * * *
 • hazirlayan savciya meslekten ihrac karari getiren iddianame.
 • .doc ve .pdf formatında milliyet gazetesinin internet sitesinden indirilebilir.

  http://www.milliyet.com.tr/…/semdinli_iddianame.pdf
  http://www.milliyet.com.tr/…semdinli_iddianame2.doc