şükela:  tümü | bugün
 • amerika hakkında güzel bilgiller veren bir youtube kanalı, tanımam etmem ama tavsiy ediyorum izlediğim kadarıyla

  https://www.youtube.com/…l/ucua0johidwqconlpazkpw1a
 • oldukcu durust bir youtuberdir. ilkay zaman gibi, sizin gormek istediginiz gibi bir amerika gostermez. ne varsa onu anlatir. bir de bazi videolarina konuk olarak getirdigi tuncay abimiz, on numara adamdir.

  semih gun

  diger bir adamin dibi de:

  (bkz: ozgur ile amerika)
 • youtube'a ara vermiş diyorlar umarım doğru değildir. neden ara verdiğini hiç anlayabilmiş değilim. çektiği videolar gayet güzel ve yararlı, özgür karaman'ınkiler kadar iyiydi .

  tuncay abiye selamlar.
 • california eyaletinde yaşayan, orada kardeşiyle catering firması işleten yüreği güzel, candan bir adamdır. kendisini youtube videoları sayesinde tanıdım. çok güzel içerikler üretiyor. her ne kadar mailime cevap vermemiş olsa da kesinlikle art niyetli olduğunu düşünmüyorum. mutlaka görmemiştir.
 • buraya gelmek istiyorsan; nasıl vize ile nasıl yasal yolla gelirsen gel ama kendi imkanlarınla benden yardım istemeden gel. buraya geldikten sonra elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım diyen dürüst kişi.
  yatır hesabıma şu kadar dolar. vize işlemlerini halledeyim, seni havaalanından alırım, ondan sonra işler tıkır deyip, insanların hayalleri ile oynamıyor. hatta bu vaadleri ben desem bile inanmayın, kimseye inanmayın diyor.
  iş nasıl kurulur ? tozpembe tablo çizmeden anlatmış...
  videonun özeti: en ufak bir iş kurmak istiyorsan, min. 200.000 doların yoksa o hayallere hiç kapılma, klasik türk mantalitesini de kafandan atman gerek diyor.
  adam onyedi yıldır orda. on yıldan sonra kendini işini ancak kurmuş.
  yani türkiye'deki gibi değil işler. tamamen kanunlar geçerli. en ufak bir yanlışta atlanan bir vergide ya da yetersiz bilgiden dolayı atlanan bir kalemde tepetaklak olmak an meselesi.
  direkt merdivenaltı işletmeleri geçin, bizde vergi levhası almadan kafasına göre açılıp kapanan yerler var. zaten türk mantalitesinden vazgeçemem diyorsanız, hiç oralara gitmeye gerek yok.
 • videolarına türkiye’den temelli taşınmaya karar verdiğimde rastladım. aklımda yer eden sorulara net yanıtlar alabileceğim biri fransa'da, diğeri amerika'da iki kişi var fakat aramızdaki iş mesafesi, saatlerce konuşmamın önüne geçiyor. bu kanal, uyuşmazlık ve kararsızlık yaşayanlar için etkili bir rehber.

  amerika’da ticaretin nasıl yürüdüğü, nasıl iş kurulabileceği gibi meselelere dikkat kesilenler göz atabilir.

  örneğin şu videoda, green card çekilişi sonrası oraya yerleşen birinin deneyimleri paylaşılmış. ilgililer, (neler yaptığı, nasıl iş bulduğu, nelerle karşılaştığı ve şu an hayatının nasıl olduğu gibi) inceleyebilir.