şükela:  tümü | bugün
  • hız sınırının 20 olduğu yerde 90 ile giden aracın semih güzeye çarpması,olayın üzerinin örtülme çabaları... ekşi sözlük semihe ve adalete sahip çık uyuma !
    --- spoiler ---

selam, ben semih. ilk duruşma 21 mayıs'ta ve bu öğreneceklerinin sadece 1 dakikaya sığabilen giriş kısmıydı. zaman ayırıp dinlediğin için teşekkür ederim. . bazen neşeli, bazen sıkıntılı ama her şeye rağmen hayatın tüm güzellikleriyle yoluna devam eden biriydim. kısaca senin gibiydim. ve bir gün her şeyim alındı. o gün gözlerimi ilk kez yumdum. uyanıp uyanamacağımı bilmeden... sonrasında ne mi oldu? . öleceğimi düşünenler iftiraya kadar uzanan yalanlar düşünüp senaryolar yazdı. ama beklemedikleri bir sorun çıktı. ben ölmedim! ve hikayem burada bitmedi! . bu canlıların ankara'da bağlantıları olduğu söylentilerinden bahsetmiyorum. . çünkü aynaya her baktığında yüzüne, vücuduna bırakılan o izlerin, tedavi olamadığın ve tedavisi olmayan hastalıklarının yaşattığı acıyla uyuyamadığın gecelerde, sana bunları yaşatanlar bir özür bile dilemeyip hayatlarına hiçbir şey olmamış gibi devam ederken, yaşayabileceklerine karşı her anlamda hazır ve güçlü olman daha önemli.
    --- spoiler ---
    kaynak
  • destek olunması gereken, sessiz kalınmaması gereken bir başka önemli konu. paranın, pulun, tanıdıkların, mevki sahiplerinin adaletin parasını verip ırzına geçemediği günlere ulaşmak dışında bir isteğim yok. yalnız değilsin semih kardeşim.
  • bu olay özellikle hukukçu arkadaşlar tarafından takip edilmeli. rahmetli rabia naz vatan kardeşimizin durumu gündemdeyken bu olay da incelenmeli gün yüzüne çıkarılmalı.

takip.
  • semih güzey bir trafik kazası mağduru.
    ülkedr cinayet işlemek istiyorsanız trafik kazası yoluyla cinayet işleyin, nasılsa adalet bu alanda işlemiyor. bindiği aracı aşırı hız kullanarak ölümcül bir silah haline getirenler, taammüden adam öldürmeye teşebbüs veya taammüden adam öldürmek suçlarından yargılanmalıdır.

semih yaşamına devam ediyor, semih için hayat asla eskisi gibi olmayacak ama semihin hayatından çalanlar, yaşamlarına eskisi gibi mi devam edecek, adalet buna cevaz mı verecek?
    semih'e destek için davasında yanında olmak gerekir.
    iyileşme ve adaletin yerine geldiğini görmen dileğiyle.
  • ülkemizde son sıralarda acayip artan ve kaza denilen cinayetlerden biri daha dediğim olay..

yukarda kalması gereken bir konu
  • gündemde kalması gereken başlık.

gerçekten en üzücü kısmı bu insanların hiçbir şey olmadan hayatlarına devam etmeleri. çok üzücü.
  • durum anlatıldığı gibiyse (ki öyle görünüyor) çok vahim... ama olayı hikayeleştirmenin mantığı da yok. sadece olan biteni yazmanız sadelik açısından önemli.
  • çok geçmiş olsun. kazazede vatandaş umarım sağlığına kavuşur. herkes için eşit ve adil bir yargı için mücadeleye devam etmeliyiz.
  • türkiye adalet sisteminin işlememesi üzerine bir örnek. takipçisi olmak lazım.
  • ülkede adalet diye bir şey kalmadığından faillerinin hakkaniyetle muamele göreceğine dair umudumun az olduğu bir konu daha. ama her şeye rağmen up