1. galatasaray'ın 1991 doğumlu ''alt* yapı'' oyuncusu.

  bu kadar değil tabi;
  başta ali yavaş olmak üzere diğer altyapı görevlileri semih'i bir sene kadar takip edip 8.000 euro yetiştirme bedeli ile altay kulübününden aldı .. semih kaya uğruna altay kulübü ortalığı ayağa kaldırdı ve galatasaray'ın bu oyuncuyu kendilerinin elinden izinsiz kaçırdığını söyleyerek federasyona şikayet etti, bir çok kavga çıktı.. 1991 doğumlu demiştim, 1.83 boyunda.. defans bölgesinde oynuyor ve geleceğin en önemli türk defans oyuncularından birisi olacağı kesin.

  25 şubat 2007 tarihinde, fulya'da beşiktaş'la oynanan süper gençler maçında batuhan'ın başına gelen tekmesiyle ile beyninde kan pıhtılaşması oldu ve ameliyata alındı. ameliyatı çok iyi geçti.. tabi doğal olarak sezonu kapadı.. ameliyatından sonra semih'in ziyaretine ilk gelen başkan özhan canaydın oldu..

  kücük bir anekdot;
  hastanede ameliyatı bittikten sonra narkozlu halde odasına götürülen semih, hemşirenin gülerek ''çıkıp iyileşince fenerbahçeli olacaksın'' demesine ''çıkartmayın o zaman'' cevabını vermiştir
 2. capraz baglarındaki kopma ve iç yan baglardaki asırı zedelenme nedeniyle 2007 - 2008 sezonunu kapatan 16 yasındaki stoper.
 3. güçlü bir fiziğe ve bir defans oyuncusunda olması gerekenden daha fazla bir tekniğe sahip olan galatasaray paf takımı stoperi.
  kendisine inter ve arsenal talip olmuş. ne sağlam scouting var adamlarda.

  2010'da servet abisi ile birlikte milli takım tandemini oluşturursa şaşırmam.
 4. servet çetin, fernando meira,emre aşık, emre güngör gibi üst düzey stoperlerin olduğu takımda kendisine yer bulması çok zorlaştığı için doğru bir kararla kiralanmasına karar verilen, geleceğin milli takım stoperi genç futbolcu.