şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ot dergisi mayıs sayısında fikri sönmez'in oğlu ile yaptığı röportaj ile güzel yolda olduğunu ispatlayan kişidir. birgün gazetesi kitap ekine de kitap eleştirileri yazıyor. gerçi biz onu büyükkeyif.com'da yayınladığı öyküleri ve "bağzı şeylere öyküler" kitabındaki "ateş böcekleri yağmurda sönmez" isimli öyküsüyle daha önceden de tanıyorduk. umarız devamlı yazmaya devam eder, bizleri de okumaktan mahrum bırakmaz. yolu açık olsun...
 • ütopya'nın tartışmasız favorisi. ütopya maalesef çok ilgi çekmedi ama bu adam reality showlar tarihinin gelmiş geçmiş en iyi karakteri olabilir. izlemeyen çok şey kaybediyor.
 • radikal kitap'ta yazanı çok ağdalı yazıyor. yapmasın öyle. yapma semihcim. içim kıyıldı. kitabın üstüne ikinci kitap çıkmış resmen kendisi. "şair burada ne demek istemiş" yazısı, şiirin 90 katı olmamalı. aşırı sevgiler.
 • abidin'e iş hayatını ima ederek (kendisinin iş hayatı ne durumdaysa artık) fiyasko diyen, ablası yaşındaki dul bir kadına "hain" diyen, altar bir fikir öne sürünce, "ya senin düşünmene gerek yok, ben düşünürüm, sen dediğimi yap." diyen, hayrettin içerideyken ona "seni seçeceğiz; ama bunu karşı gruba çaktırmayacağız, o yüzden seninle ilgilenmiyormuşuz gibi yapacağız." diyen, sürekli insanları geren, açıklarını arayan, doğru ya da yanlış bir şeyi sürekli tekrarlayarak algı yönetimi yapan, bir stratejist, bir deha zannedilen, halbuki özlem'i, abidin'i, noyan'ı, türkan'ı ve (ilerde bunları okurken gerçekleşmiş olacak zaten) kurretülayn'ı kaybeden (ki kurretülayn kendisi şöyle söyledi zaten" bir şeyi defalarca tekrar ediyorsun, özlem'i türkan'ı şimdi daha iyi anlıyorum.", "insanın resmen enerjisini emiyorsun, haklılarmış."), bu noktalara gelmesini çağdaş'ın vurduğu tokata borçlu olan kişi.
  bir yarışma için bunlara değmezdi semih öztürk.
 • çoğu yarışmada olduğu gibi; iticiliği ve şımarıklığı birinci olmak suretiyle ödüllendirilecek ütopya yarışmacısı, evet kimse gıcık olmayı beceremediği için olağanüstü başarısıyla yani sözde zekiliğiyle bu yarışmayı kazanacak. kendisine birinciliği layık görecekler. bir yarışmanın daha aslında sadece oyunculuk ajansı olduğunu noyan'ın elenmesiyle anladım. iyi oyuncular var burda oscar ödüllerinde lütfen unutulmasınlar.
 • yeni gelen bir eleman çok dikkat çekmezse kimsenin eleyemeceği yarışmacı. abidin,tuncay, inci falan hepsi o kadar antipatikler bunlara karşı kazanmak iş değil. yarışmanın kaybedeni sonunda semih denmiş. ya arkadaş karşı grup yüz kere gelip bunların yanına ağladı. türkan gruptan ayrıldı bugün benim ''yemeklerimi falan siz alın ben para biriktiricem'' diyor. inci iki gün ağladı bunların yanında. ağlarken semih buna seni yazmak bizim işimize gelir dedi suratına söyledi. inci şimdi yine semih düşmanı ama bende olsam kafayı yerdim. kazanma ihtimali sıfır. niye duruyor kendine soruyordur. hayır tv dünyasında barınması da imkansız incinin. bildiğin eğitim seviyesi düşük, dobra değil saygısız. abidin saçma sapan bir yarışmanın birincisi. adam benim fanlarım falan diyor. önüne gelen semihi tehdit ediyor. videoları var. semih bunla bile dalga geçiyor. eğitim seviyesi ve genel kültürü semihin zaten diğerlerinden çok daha üstün. ayrıca bugün bir futbol maçı yaptılar gayet güldüler eğlendiler. tuncay ve serkan aslında semihle anlaşır ama yarışma ve grup oldular artık. hadi semih antipatik diyelim öyle olsa bile diğer grupta öyle tipler var ki onların karşısında semih melek gibi adam.
 • böyle, yüzüne bakınca dinlenip dinlenip dövme isteği uyandıran tipler için bi laf vardı, neydi...
  (bkz: douche bag)
 • ütopya denilen tv şovunu bu adam üzerine kurmuşlar. adam sinema tv okumuş yurtdışında eğitim görmüş filan. şov için oldukça sevimsiz bir antikarakter yaratmayı başarmış. belli ki bir yetenek var. ancak bu şova katılarak kariyerini bitirdiğinin farkında değil. tv dünyasında böyle düşük profilli işlerle ünlü olan sivri tipler genelde silinir giderler.
 • büyük düşünür bbg eray'ın 2015 versiyonu. o zamanlar çocuktum eray'ı tutardım. şimdi yaş 30'a dayandı semih'i tutuyorum. hiç değişmemişim akaminko.
 • "love or hate" tipi insan. bu adama karşı düşüncelerinizin ortası olmaz. ye seversiniz ya nefret edersiniz.