şükela:  tümü | bugün
  • ot dergisi mayıs sayısında fikri sönmez'in oğlu ile yaptığı röportaj ile güzel yolda olduğunu ispatlayan kişidir. birgün gazetesi kitap ekine de kitap eleştirileri yazıyor. gerçi biz onu büyükkeyif.com'da yayınladığı öyküleri ve "bağzı şeylere öyküler" kitabındaki "ateş böcekleri yağmurda sönmez" isimli öyküsüyle daha önceden de tanıyorduk. umarız devamlı yazmaya devam eder, bizleri de okumaktan mahrum bırakmaz. yolu açık olsun...
  • içinizin yağları erisin;

https://twitter.com/…umcu/status/641948640978825216

-

fiziksel şiddetin diskalifiye getirdiğini bildiği için, önüne gelene artistlik yapıp, karşısındakilerin sinirlerini zorlayan. "nolucak, nolucak, napıcaksın" diye kafa salladığı çağdaş adlı yarışmacıdan okkalı tokat yiyip amı götü dağıtan çirkef ütopya yarışmacı.

-

şimdi de survivor'da dayak yediği konuşuluyor. kimden yemiş, dayak yediği günün sabahında, "benim sinirlerimi bozma, çok kötü olur" dediği adamdan. hahahaha. görüntüler gelse de onları da izlesek. mis.

-

üniversite arkadaşlarından aldığım bilgiye göre de, üniversitesinde de baya baya dayak yemiş bu dayak arsızı. gerçek hayatta diskalifiye yok semih efendi, nolucak diye sorarsan her önüne gelene ne olacağını saniyesinde gösterirler.
  • ütopya'nın tartışmasız favorisi. ütopya maalesef çok ilgi çekmedi ama bu adam reality showlar tarihinin gelmiş geçmiş en iyi karakteri olabilir. izlemeyen çok şey kaybediyor.
  • bugün hababam sınıfı güle güle yi izleyince hatırladım. şair olduğunu sanan bir aşık kerem vardı orda. heh bu arkadaş o karakterin yeni nesil hali sanki. ıyh.
  • tv8 de yayınlanan ütopya adlı yarışmanın kesinlikle fenomeni. zaten sosyal medyada da fenomen olmuş durumda. bu yarışmayı online olarak da izliyorum ve her ayrıntısını biliyorum. sonuçta bir yarışma, boş zaman kaybı olarak düşünebilirsiniz. ama izledik işte ve merak ettik yine izledik. dağın başında kocaman,hangar gibi bir barınak, ahırda 2 inek ve tavuklar ve başlangıç olarak 5.000 tl para. tartışmaya, kavgaya çok müsait bir ortam. ütopya başladı ilk dakikada iyiler kötüler belli oldu. mesela hemen semihin şişme yatağına göz dikildi ve içeri sokulmadı. yav size ne adam akıl etmiş getirmiş. ama şişme yatağa laf edenler kendi tulumlarını içeri soktu ve rahat rahat uyudular. dakika 1 adaletsizlik 1 başladılar. neyse içeri girildi. ilk günden ineği satalım diye fikirler atılmaya başlandı ortalığa. fikirler atılabilir ama şu önemliydi ki bakalım ineği kimler satacak ... ineği satmak isteyenler allem ettiler gullem ettiler satma kararı çıkana kadar oylama yaptılar ve ineği sattırdılar. yav genç insanlarsınız ilk günden satıp hazır parayı yiyelim mantığını dünya anlayamadı. şu an ütopyada 2 grup var. halk grubu şöyle isimlendirdi. 1- semihin liderliğindeki tektaş(satılan inek) grubu. 2- inci'nin liderliğindeki mirasyediler grubu. mirasyediler grubu ergenlikten çıkamamış tavırları ile en baştan beri halk tarafından sevilmedi. tabiki onları da sevenler var ama % 10. % 90 semih diyor. neyse yazacak çok şey var da semih konusuna geleyim. ilk günden zekası ve karizması ile kendini ön plana çıkaran semih sivrildi ve mirasyediler resmen adama gıcık olmaya başladılar. bir çok sebebi vardı. semihi kıskandılar. semihin zekası hepsini her konuda alt edince daha da sinirlendiler. semihi kavgaların içine çekmeye başladılar. semih bu oyunlara gelmeyince daha da delirdiler. semihe şiddet uyguladılar. ( çağdaşın semih otururken tokat atması ama dövememesi ) yani onlarca eylemleri oldu ama semih bunlar hakaret etse bile tavrını ve terbiyesini bozmadı. fiziksel saldırıya maruz kaldığında bile terbiyesini korudu. kurretulayn'a aşık oldu. hiç çekinmedi, aşkını itiraf etti ve kızın peşinden koştu. sonuçta kız evli falan değil. zaten kızın sevgilisi uğurlamamış bile. semih'i izledikçe halka olan saygım arttı. evet türk halkı gerçekten zeki imiş. mirasyediler grubu ne yaparlarsa yapsınlar halkın gözüne giremediler. halk ille de semih ille de semih diyor şu an. neden ? semih duruşunu bozmadı. kimsenin dedikodusunu yapmadı. ama havalarını da fıssss diye söndürdü. mirasyediler grubu ilk basta 9 kişilerdi. hep onların grupta elendi ve şu an 4 kişi kaldılar. ama hala anlayamadılar ve hala halk tarafından sevilmemelerinin sebebinin inek olduğunu, yani tek sebebin inek olduğunu sanıyorlar. inek hatalarının sadece % 10'u. geçen günlerde gruptan tuncay semihten özür diledi. gel dese gelecekti. ama semih kabul etmedi. yine duruşunu bozmadı semih. semih'in kurduğu gruptan 1 kişi bile elenmedi. şunu anladım ki önemli olan zeka , kültür, ahlak ve saygı. semih bunlarla başarılı olarak belki de halka bir umut kaynağı oldu.
  • radikal kitap'ta yazanı çok ağdalı yazıyor. yapmasın öyle. yapma semihcim. içim kıyıldı. kitabın üstüne ikinci kitap çıkmış resmen kendisi. "şair burada ne demek istemiş" yazısı, şiirin 90 katı olmamalı. aşırı sevgiler.
  • abidin'e iş hayatını ima ederek (kendisinin iş hayatı ne durumdaysa artık) fiyasko diyen, ablası yaşındaki dul bir kadına "hain" diyen, altar bir fikir öne sürünce, "ya senin düşünmene gerek yok, ben düşünürüm, sen dediğimi yap." diyen, hayrettin içerideyken ona "seni seçeceğiz; ama bunu karşı gruba çaktırmayacağız, o yüzden seninle ilgilenmiyormuşuz gibi yapacağız." diyen, sürekli insanları geren, açıklarını arayan, doğru ya da yanlış bir şeyi sürekli tekrarlayarak algı yönetimi yapan, bir stratejist, bir deha zannedilen, halbuki özlem'i, abidin'i, noyan'ı, türkan'ı ve (ilerde bunları okurken gerçekleşmiş olacak zaten) kurretülayn'ı kaybeden (ki kurretülayn kendisi şöyle söyledi zaten" bir şeyi defalarca tekrar ediyorsun, özlem'i türkan'ı şimdi daha iyi anlıyorum.", "insanın resmen enerjisini emiyorsun, haklılarmış."), bu noktalara gelmesini çağdaş'ın vurduğu tokata borçlu olan kişi.
    bir yarışma için bunlara değmezdi semih öztürk.
  • çoğu yarışmada olduğu gibi; iticiliği ve şımarıklığı birinci olmak suretiyle ödüllendirilecek ütopya yarışmacısı, evet kimse gıcık olmayı beceremediği için olağanüstü başarısıyla yani sözde zekiliğiyle bu yarışmayı kazanacak. kendisine birinciliği layık görecekler. bir yarışmanın daha aslında sadece oyunculuk ajansı olduğunu noyan'ın elenmesiyle anladım. iyi oyuncular var burda oscar ödüllerinde lütfen unutulmasınlar.
  • yeni gelen bir eleman çok dikkat çekmezse kimsenin eleyemeceği yarışmacı. abidin,tuncay, inci falan hepsi o kadar antipatikler bunlara karşı kazanmak iş değil. yarışmanın kaybedeni sonunda semih denmiş. ya arkadaş karşı grup yüz kere gelip bunların yanına ağladı. türkan gruptan ayrıldı bugün benim ''yemeklerimi falan siz alın ben para biriktiricem'' diyor. inci iki gün ağladı bunların yanında. ağlarken semih buna seni yazmak bizim işimize gelir dedi suratına söyledi. inci şimdi yine semih düşmanı ama bende olsam kafayı yerdim. kazanma ihtimali sıfır. niye duruyor kendine soruyordur. hayır tv dünyasında barınması da imkansız incinin. bildiğin eğitim seviyesi düşük, dobra değil saygısız. abidin saçma sapan bir yarışmanın birincisi. adam benim fanlarım falan diyor. önüne gelen semihi tehdit ediyor. videoları var. semih bunla bile dalga geçiyor. eğitim seviyesi ve genel kültürü semihin zaten diğerlerinden çok daha üstün. ayrıca bugün bir futbol maçı yaptılar gayet güldüler eğlendiler. tuncay ve serkan aslında semihle anlaşır ama yarışma ve grup oldular artık. hadi semih antipatik diyelim öyle olsa bile diğer grupta öyle tipler var ki onların karşısında semih melek gibi adam.
  • böyle, yüzüne bakınca dinlenip dinlenip dövme isteği uyandıran tipler için bi laf vardı, neydi...
    (bkz: douche bag)