şükela:  tümü | bugün
  • tsk tarafından öldürüldüğü iddia edilen darbeci tuğgeneraldir.

edit: astsubay başçavuş ömer halisdemir tarafından alnından vurularak öldürülmüştür.
  • kendi söküğünü dikemeyen bir şahsiyet.
  • mete yarar'ın aktardığına göre;
    "20-30 kişilik bir ekip ile ökk'lığına baskın yapmış, komutanın odasına çıkılmış ve bundan sonra komutan benim diyerek makama el konulmak istemiş. komutanın emir astsubayı da anında çıkarıp vurmuş semih terzi'yi"
  • ölü olarak elegeçirilen fethullah teröristi. mete yarar'dan yaklaşık anlatımla:

"emrindeki 20 eşkiya ile gelip, özel kuvvet komutanlığı karargâhına giderek el koymaya çalışıyor. komutanın odasına giderek, emir astsubayına, "bundan sonra ben komutanım diyor. bu arada yanında adamları var. zekai paşa'nın emir astsubayı tereddütsüz silahı çekip cuntacı generali alnının ortasından vuruyor. diğerleri de onu şehit ediyorlar. "

dikkat bu kısım çok önemli

"ondan sonraki gelişmeler ise ayrı bir kahramanlık hikayesi. o cuntacı ölmese bir çok eylem yapılacaktı. türkiye o yiğit astsubayın adını ezberleyecek. diğer ayrıntıları yarın anlatacağım. komutanların yanındaki korumaların nasıl şehit edildiğini"

bu teröristi öldüren kahramanımıza allah rahmet eylesin. allah şehitliğini kabul etsin.

ek.1: kahraman askerimizin adı şehit ömer halisdemir'miş (foto->)
    ek.2: mete bey olaylar henüz sıcakken bu anlatımı yapmıştı. şehidimizin görüntülerini izledim. girişte öldürüyor darbeci komutanı. ben yanlış aktarmış veya mete bey yanlış hatırlamış olabilirim. oda/bina girişi falan teferruat, önemli olan gösterilen kahramanlığın gerçek oluşu.
  • nesiller boyu anlatılacak bir zillete konu olmuş ve hak ettiği şekilde muamele görmüş vatan hainidir...
  • resmen b.k yoluna gitmiştir. kendilerine operasyon yapabilecek olan yerlere haince saldırmışlardır. polis özel harekat daire başkanlığına helikopterle saldırıp onlarca polisi şehit edip yaralamışlardır. özel kuvvetler komutanlığını ele geçirmek isteyen bu hain ve takipçileri kışlayı basıp komutanın emir astsubayı olan ömer halisdemir'e emir komutayı ele geçirdiklerini söylediğinde astsubay tarafından vuruluyor ve astsubay şehit ediliyor. eğer hainler özel kuvvetler komutanlığını ele geçirseydi genelkurmay başkanı ve kuvvet komutanlarını kurtaran, genelkurmay karargahını hainlerden temizleyen bordo berelilerin sevk ve idaresini sekteye uğratacaklardı.

(bkz: ömer halisdemir)
  • layık olduğu şekilde can vermiş olan eşkıya. kahramanlık ve ihanet işte böyle keskin çizgilerle ayrılıyor birbirinden. bunu vuran astsubay kahraman bir vatan evladı olarak anılacaktır bu ise bir çetenin elemanı olarak tarihin çöplüğüne gönderilmiştir. allah astsubayımızın şehadetini kabul eylesin.
  • layığını bulmuş bir tip. er bile olamayacak bir adamken general olmuş.
  • dunyadaki makami kendisini vuran sehidimizden cok yukarida iken, insallah ahiretteki makami cukur olacak olan darbeci eskiya.