şükela:  tümü | bugün
 • ''kürtçülük, bölücülük yapan akın birdal'a karşı devletin güvenlik güçleri gerekeni yapmadı ben de suikast düzenlettirdim. yine olursa, vatan için tekrar yaparız.'' gibi bir cümle kurarak televizyona dakikalarca manasızca bakmama sebep olan türk büyüğü. kürtler için, kürt türkleri gibi bir tanım kullandı. 5 yıldan fazla hapis cezası alanların siyasi partilere üye bile olmalarının yasak olduğu türkiye'de 19 yıl hapis cezası almasına rağmen siyasi parti kurması ise bir başka ilginç olay. ağır ağır konuşur ve 2 saat buzlukta kalmış gibi soğuktur. titçi.
 • 1968 yılında kars'da doğmuştur. babası sırrı gülaltay ticaretle uğraşmaktaydı. ortaokulu küçükyalı lisesi orta bölümünde okuduktan sonra fenerbahçe lisesine kayıt olmuştur.lise son sınıfta maltepe lisesisne naklini alarak mezun olmuştur.1986 yılında yurt dışına çıkmış, london international college'e başlamıştır. 1989 yılında türkiye'ye dönerek inşaat müteahhitliği ve sanayicilik gibi ticari faaliyetlerle uğraşmıştır. 1998 yılında akın birdal suikastine azmettirmek iddiası ile tutuklamnış ve 19 yıla hüküm giymiştir. 2002 ekiminde genel afla ceza evinden çıkmış, 24 aralık 2004'te ulusal birlik partisi'nin genel başkanlığına seçilmiştir.
 • (bkz: #9286673)
 • çek senet tahsilatı işinden gözaltına alınmıştır.
 • piyon adı verilen operasyonla gözaltına alınmış tit mensubu. ama bir operasyon ismi bu kadar mı uyar?*

  http://birgun.net/…6&inid=0&devami=38628#haber_basi
 • fethullah gülen hakkında ilginç görüşleri olan kişi
  http://www.turksolu.org/89/kapak89.htm
 • ergenekon davasında dinlenilen "gizli tanık 9"'un söylediğine göre, akın birdal suikasti emrini semih tufan gülaltay'a şener eruygur , veli küçük ve çevik bir vermiş.
 • sedat peker'in; mehmet köymen,sarallar,şahinler gibi gülaltay ile de araları bozuk olan ve yıldızları barışmamış bir kişidir..

  sedat peker vari duruşu,konuşmaları ve söylem/sloganları (yaşamak hakkı bükülmez koludur) kendisine yakışmayan bir tarz ve üsluptür..

  kendisine yeni bir tarz ve slogan bulmasını öneririm,bu format da sedap peker'i taklit ediyor gibisinden bir hava uyandırıyor..

  ayrıca top sakal da ağır abi formatına hiç uymamış,ya gündelik tıraş yada kirli sakal bırakması tavsiye olunur...
 • youtube kanalında geçmişten günümüze politikacılar mafya ve istihbarat üçgeninin kirli işlerini tek tek anlatıyor

  eşref bitlis'in uçağına bomba koyan kişinin cem ersever olması
  apo'nun galatasaray fenerbahçe maçına getirilmesi
  gazi mahallesi olaylarını kimlerin neden yaptığı

  gibi çok ilginç gün yüzü görmemiş bilgiler paylaşmakta bu konular mutlaka gündem olmalı

  link