şükela:  tümü | bugün
  • dünya tt listesine giren bir genç insan. 40 bin takipçiyle dünyayı salladı. helal olsun.
  • nasıl oluyor anlamıyorum? nasıl başarıyorlar bu kadar takipçiye sahip olmayı? hadi takipçileri buldular, saçma sapan hiç bir özelliği olmayan tweetler nasıl binlerce retweet alıyor? hangi güç bu kadar insanı bir araya getirip tt yaptırabiliyor sorularını birbir aklıma getiren şahsiyetlerden birisi dahadır.
  • bot kullanılarak yapılan işlemlerdir çoğunlukla. rt sayısı 2000'se bunun en az 1800-1900'ü çakmadır. çok rt olduğunu görüp de sırf o yüzden rt'leyen insan da tanıyorum, o yüzden kasılırsa yapılmayacak iş değil. ama neden? asıl soru bu, neden?
  • hakkında habertut.com adlı internet sitesinde ( http://www.habertut.com/…emih-varoldan-sorulur.html ) yer alan haber şöyle:

"sosyal paylaşım sitesi twitter’ın etki alanı büyüdükçe kendi yıldızlarını da yaratıyor. bu isimler arasında kuşkusuz semih varol ismi de hemen öne çıkıyor. attığı tweetlerle sık sık tt olan semih varol, gençliğinin heyecanı, gündemi yakalayan bilgisiyle herkese ‘kim bu semih varol’ sorusun sordurtuyor. işte merak edilen o isim ve onu öne çıkaran özellikleri.

semih varol, kısa zamanda başarılı bir grafikle twitter’da fenomen olmayı başaran en genç isimlerden biri. yılların sosyal medya uzmanları, bilgi ve teknoloji dahileri, internet kurtları bile sosyal medyada kendine yer bulamazken henüz 18 yaşındaki semih varol, gündemi yakalayan, insanların o can alıcı noktasını bulan tweet’leriyle sık sık tt oldu. peki kim bu semih varol ve başarısının sırrı ne? işte bu soru belki de tam olarak cevaplanamayacak. ancak bir gerçek var ki o da bartın’da üniversite tahsiline devam eden semih’in daha çok uzun zaman adını duyuracağı.

en iyi twitter kullanıcıları arasında semih varol ismi

sosyal medyayı çok iyi kullanan genç yaştaki varol, günden güne takipçi sayısını arttırıyor. twitter kullanıcılarının “kim bu semih varol” diye merak ettiği genç fenomen, internette hakkında çıkan asılsız haberlerden dert yanıyor. oluşturduğu takipçi tagları ile sürekli tt listesine giren varol, bartın bir gazeteye yaptığı açıklamada, bu kadar popüler olmasını içinden geldiği gibi davranmasına bağlayarak şöyle konuştu: “twitter’da takipçi taglarını ilk başlatan kişi olduğum için bu kadar takipçiye ulaştım. oluşturduğum taglar ile insanların dikkatini çektim ve birçok kişi bu taglara katıldı. fenerbahçe taraftarıyım ve basketbol oynuyorum. yabancı dizileri ilgiyle takip ediyorum. uzun zamandır istanbul gaziosmanpaşa’da yaşıyordum. ama artık çok sevdiğim memleketim bartın’a üniversitede okumak için geldim. işletme fakültesi 1. sınıf öğrencisiyim.”

bazı internet sitelerinde hakkında çıkan asılsız haberler dolayısıyla oldukça üzüldüğünü söyleyen varol, bu tip haberleri çıkaranları da kınadığını belirtti. semih varol’un başarısı umarız diğer gençlere de örnek olur."
  • kendisini twitter'da tt listesinde #semihvaroltakipçileriyleserihaftasonutakibi tag'ıyla yaklaşık 3 gündür gördüğüm ve az önce futbolcu sandığımın aksine sıradan bir twitter kullanıcısı olduğunu öğrendiğim kullanıcı.

hala gülüyorum.. semih vrol'u futbolcu sanıyordum *
  • hileli yollarla tt ve fenomen olduğunu düşündüğüm twitter hedesi. zira az önce bir arkadaşımın hesabının virüs kaptığına ve yarım saat içinde semih varol'lu hashtag bulunduran onlarca tweet attığına şahit oldum.

yoksa sıradan bir insanı, hatta 18 yaşındaki bir bebeyi kim niye takip etsin amk?
    sanki bana justin bieber.

p.s: onun da amk.
  • (bkz: sahtekar)
    (bkz: hileci)
    (bkz: düzenbaz)
    (bkz: şam şeytanı)
  • ''hashtag buluyorum, hashtag'lerim çok ilgi görüyor.'' diyerek sözde başarısının sırrını açıklayan ergen.

o işler öyle olsaydı melih başgan çoktan uzaylılarla iletişime geçmişti. *
  • ortalık yangın yeriyken peşine taktığı ergenler sayesinde twitter trends te halen tepede olmayı başaran at pipisi.

(bkz: 17 aralık 2013 ihale ve rüşvet operasyonu)
  • bizim gençliğimizin ne kadar mal ne kadar gerizekalı olduğunu gözler önüne seren bebe. memlekette birileri birbirine kazan kaldırıyor, yer yerinden oynuyor, bunlar yok #cicilibicilitakipleşelim yok #işemelisıçmalıtakipleşelim. yazık yemin ederim yazık ya.