• son dönemde hakkında çeşitli platformlarda, babası ali ismet öztürk'e veremedikleri zararı onun üzerinden oluşturmaya yönelik "ilk değil" diye yaygara koparılan pilot.

babalar gibi ilktir. "bu iş maddiyata bakar" diyenlerin, türkiye'de maddi durumu bunu 10 kere çıkartacak olduğu halde, pilot lisansıyla akrobasi yapmayan %99,9'luk kitleye ne gibi bir cevap bulacakları ise merak konusu.

uçakların arasında büyümüş, ileriki yaşlarda pilotluk kariyerinde iyi yerlere gelmiş yabancı insanların hikayesini duyduğunda "ne ilham verici ya" diyen bünyeler, işin ucunda bir türk olunca "babasının sayesinde" deme ukalalığı ve cürretini gösterebiliyor.

akrobasinin her şeyden önce laylaylom uçuş değil, bilek, koordinasyon içeren çok riski barındıran, (görece) tehlikeli bir uğraş olduğunu bilmeyenler için "parayı bastır yap" şeklinde nitelenebilir. ancak o zaman bizim gibiler de onlara "e sen niye akrobasi yap(a)mıyorsun o zaman"diyoruz.

bir şeyler başarmaya çalışan, bunun için mesai ve ruhsal efor sarfeden, hayatını bu yönde harcayan değerli insanların yakasından düşün yahu artık.

birisi bir proje sunar, geri kalan herkes "o yapamaz, bu olmaz" moduna giriverir. ama sorsan hepsi "devrim arabaları" filmindeki gerçeğe sürekli dikkat çeker, duyar kasar. ne pis kişiliğiniz var arkadaş!
  • kendisini şu sıralar televizyonda dönen reklam ile tanıdım. babası ali ismet öztürk gibi akrobasi pilotu olduğunu ancak ne yazık ki her ikisinin de ''ilk'' olarak anıldığını öğrendim.

1981 balkan şampiyonası türk hava kurumu akrobasi pilotları:
    ayşe nur karaçay, haşim şenoğul, osman nuri cengiz, sadık sindel, celal altınbaş (şehit-1984), ayhan kaygısızel ve fotoğrafta bulunmayan celal delikoç...

ankara, izmir ve romanya'da eğitim almış profesyonel akrobasi pilotlarıdır. belki ''ilk'' değillerdi ancak bazı kimselerden önce var oldular ve unutulmayacaklar.

bu ekipten kısmen de olsa bahseden metin yeli hocama saygılarımı sunar, öztürk ailesine emniyetli uçuşlar dilerim.

tarih, para ile yazılmaz!

edibe subaşı kutucuoğlu
  • koç holding'in 10 kasım 2017 için hazırladığı atatürk'ü gördüm adlı reklam filminde planörü kullanan hatun.
  • türkiye'nin ilk profesyonel bayan akrobasi pilotu, aynı zamanda ali ismet öztürk'ün de kızı.

baba-kız bulutlara birlikte dokunuyorlar şu sıralar.
  • tusaş uçuş okulu'nun 101. öğrencisi ,ilk lisanslı sivil kadın helikopter pilotu
    bu kurslarında çok maddiyatlı olduğunu belirtelim.
    istemek önemli fakat maddiyatta önemli.

edi...
  • çok güzel bir bayen. hem de becerikli. uçuyo lan.
  • ilk değildir. bu kesin ve net bilgi. öncelikle bunu aradan çıkartalım.

türkiye’nin ilki diye reklam yapması benim fikrime göre etik de değildir.

kendisini en son izmir airshow’da izledim. gösterisi aslında içerik olarak güzeldi, fakat irtifa olarak çok yüksekte yaptığı için, yeterli ilgiyi ve beğeniyi alamadı.

aynı gösteride, semin’in uçağına kıyasla çok çok daha kabiliyetsiz bir uçak ile, ayjet, çok daha dikkat çeken ve alkış alan bir uçuş yaptı. sebebi yine irtifaydı.

kendisini kötülemiyorum, yanlış anlaşılmasın. ama şu “ilk benim, ben birinciyim” iddiası, yaptıklarına gölge düşürüyor.
  • bugün sivrihisar uluslararası sivil havacılık merkezi'nde gerçekleştirilen shg2019 air show'da kendisini ilk kez tam performans izleme fırsatı buldum. yurtdışından gelen onlarca pilotun gösterileriyle yarışır bir performansı vardı, gerçekten başarılı buldum. daha önce antrenman uçuşlarını izlemiştim, onlar basit gelmişti gözüme ama gerçek performansı çok başkaymış. örnek bir türk kadını, başarılarının devamını dilerim.
  • istanbul üniversitesi'nde hangi bölümü okuduğunu merak ettiren hanım. sitesine baktım biraz egodan oluşuyor gibi geldi. kendi kendini turkiye'nin medarı iftiharı olarak tanimlamis falan...
  • günün videosu ile tanıdığım kişi. nice kadınlarımızın da peşinden gitmesini temenni ederim.
hesabın var mı? giriş yap