şükela:  tümü | bugün
  • bknz;
    işte tam da bu sebepten uzaktan seminer istemiştik. milli eğitim bakanlığı sosyal medya baskısıyla seminerleri yüzyüze yaptı. umarım o okulda pozitif vaka çıkmaz.

edit; kimsenin işten kaçtığı yok millet siz olayı yanlış anlıyorsunuz. okullarda en az 50 öğretmen aynı alanda bulunmak zorunda diğer meslek gruplarında 50 kişilik toplantılar online yapılıyor. emin olabilirsiniz işimizi çok özledik.
    edit2: sizin canınız kıymetli diyen yazar arkadaşlar mesaj kutumu doldurdu. evet canımız kıymetli sizin canınızın kıymetli olmamasını saygıyla karşılıyoruz. bir de eğitimciliğimizi sorgulayanlar var!!! maalesef o konuda aile terbiyesi giriyor devreye bizim yapabileceğimiz bir şey yok
    edit; arkadaşlar haberi ben yapmadım. sadece değerli öğretmen meslektaşlarımın bu hastalığa dikkatli olması için paylaştım. öğretmenlerin öğrenci olan her alanda hastalık kapma pahasına görevine sadık olduğunu düşünüyorum.
    son edit; bugün yayınlanan esnek çalışma genelgesi aslında bu gönderinin ne denli haklı olduğunu gösteriyor. şimdi yazdıklarını sadece öğretmen düşmanlığı için silmeyip yarı zamanlı işe gidecekler umarım ben kabul etmiyorum tam zamanlı işe gideceğim diyeceklerdir.
  • siyasal islamcı zekası bu kadar maalesef.

edit: dinci tanımını değiştirdim.
  • meb'in amacını anladım...

öğretmenler arası sürü bağışıklığı amaçlıyorlar ki hepimiz 21 eylül'de hazır olalım. benim bulunduğum ilçede bir çok vaka varken ilçe milli eğitim konferans salonunda toplantı planlamakta.

edit: biri ne zamandır yatıyorsunuz utanın lan yazmış. be geri zekalı niye utanayım? ben mi tatil ettim okulu? sadece çıkarım yapılan bir entry bu. okula gitmeyelim, açılmasın okullar diyen yok...
  • çok sayıda hakaret ve itham üzerine edit: sevgili arkadaşlar bu iş 1 haziranda freni patlayarak yokuş aşağı sürüldü zaten. keşke o zaman tepki verseydiniz hepimiz için. şuan virüs her yerde. evlerde, işte, sokakta, düğünde vb. maalesef öğretmenleri ve ögrencileri artık korumamız imkansız hâle geldi. ankaradan bildiriyorum. çember daraldı zaten. eşim ögretmen, çevremin yarısı, akrabalarım öğretmen. 3 yavrum var. okula gitmeyi bekleyen. kendim 40 olmadım 2 kronik hastalıkla sabah akşam ilaç alıyorum. biri yüksek tansiyon. yakın tarihte ameliyat oldum. muhtemel bağışklığım sizden düşük. bugün fena hâlde göğüs ve sırt ağrısıyla uyandım. geçmedi henüz. ne olur bilmem. şimdi ben ölürsem ki olabilir mukadderat benim canım daha mı önemsiz sizler için?
    bu iş raydan çıktı. geç kalındi ya da gerekli tedbiler alınamadı. ekonomi falan filan. öğretmen arkadaşlar evet hepiniz değerisiniz ama yapacak bir şey yok artık. her can tatlı ve lütfen cocuklardan dem vurmayın. onlar bizlere biz onlara bulaştıracağız kaçınılmaz son bu. kendinizi hazırlayın ve ağlamayın artık. ağlayacaksak hepimize ağlayalım. var mı öneriniz?

normal olandır.
    hepimiz çalışıyoruz başka başka mesleklerde. etrafımız covidli hasta kaynar oldu tabir-i caizse.

öğretmenler özel korumadaysa bilmem.
  • her meslek grubundan çıkıyor maalesef. maaşını iade eden evinde dinlenebilir.
  • özel sektörde ya da kamuda çalışanların her gün sağında solunda vaka duyması olayının öğretmenlerde de gerçekleşmesinden öte bir olay değildir. kendini tehdit altında hisseden varsa milli eğitim bakanlığı'na 2 satır istifa mektubu yazıp evinde oturmaya sahillerde fink atmaya devam edebilir.

(bkz: oyna devam)
  • gerçek dünyaya hoşgeldiniz
  • daha da çoğalacak. çünkü hiç bir tedbir yok. zaten biyerden sonra maske falan hikaye oluyor. fakat anlatılamayan şu: seminerde bi şey yapılmıyor, ilk gün video izlendi sonraki gün uyduruktan toplantılar yani çalışmıyoruz. seminere gidip herkesi toplayıp korona yayıyoruz. hastaneler doluyor ölen ölür mantığıyla hareket ediliyor. benim fikrim calışmama ihitimali olan hiç bir meslek erbabı calışmasın insanları zorlamanın bi anlamı yok.
  • vah vah. bu kadar pozitif vakanın hiçbiriyle aynı ortamda çalışan insan yok değil mi? tüm pozitif vakalar gökten zembille iniyor zaten. bir öğretmenlere iş yerinde denk gelmiş işte.
  • umarım mutlusunuzdur burada öğretmenlere hakaret eden gerizekalilar. umarım öğretmenlerimiz iyileşirler.