• fahrettin koca'nın beyanıdır;

"sadece dünya sağlık örgütü ile paylaşım noktasında bu sağlanacak. şunu da vurgulamak isteriz, dünya sağlık örgütü'nün bizden böyle bir talebi olmadı. biz bu noktada şeffaflığı gün yüzünde tutmak açısından paylaşmış olacağız."

kaynakça;

(bkz: 2 ekim 2020 dsö'nün türkiye açıklaması)
    (bkz: 15 ekim 2020 bütün vaka sayılarının açıklanması)
  • eyy dsö sen kimdşdkeşd.

keşke bizimlede paylaşılsa dediğim verilerdir.
  • dsö inşallah kendi sitesinde yayınlar da biz de ülkemizin sayılarını görmüş oluruz.

edit: imla
  • demiş ki, vatandaşlar siz gerizekalisiniz.
  • eğer bilgi paylaşılıyorsa. dsö kaynaklarından yada dolaylı yoldan yakın zamanda basına bilgisi ulaşır diye düşünüyorum
  • (bkz: şeffaflık)
    (bkz: ileri demokrasinin çok ilerleyip gözden kaybolması)

şeffaflık, demokratik devletlerde öncelikle temsil ettiğin topluma karşı bir sorumluluk ve yükümlülüktür.

tanım: demokrasinin ayaklar altına alınmasına somut bir örnek.

edit:dsö ile paylaşacakları da meçhul ya neyse. iç basına biz şeffafız mesajı verme kaygısı muhtelemen sadece.
  • ''biz bu noktada şeffaflığı gün yüzünde tutmak açısından paylaşmış olacağız.''

bu kadar göz göre göre halkını aptal yerine koyan bir yönetim görmemiştir canım vatanım. sizde suç yok, size inananlar salak aslında.
  • paylaşılacak mı paylaşılmayacak mı kesin ve gerçek olmayan semptomlar. ne güzel dünya yav. asıl bunu bilmesi gereken halk iken, bir seçilmiş tarafından atanmışın beyanına bak. benim için var olan “devlet”in bir kurumunun başındaki insan benimle alakalı durumu benden saklıyor.
  • yav şu tavırlar yüzüden ingiltere kraliyet akademisi türkiye'den öğrenci almama kararı aldı. bu tarz hareketler güvensizlik yaratıyor. hem dışa karşı hem de ülke içinde her veriye acaba diye yaklaşmaya başlıyoruz. 3. dünya ülkesi değilsek lütfen şeffaflığı ve saydamlığı sağlayalım artık.
    ingiltere kraliyet akademisi benim için önemli olmayabilir ama ülkemizde üst seviye sanat eğitimi almak isteyen 2000 yetenekli genç için oldukça önemli. ayrıca bu işler domino taşı gibidir, ardından başka ülkeler de, çok daha geniş kapsamlı biçimde topraklarına türk vatandaşlarını sokmamaya başlarlar.
  • yerli ve milli dünya sağlık örgütü kurulsaydı, hiç gerek kalmayacak olan bir paylaşım olacaktır.
hesabın var mı? giriş yap